تعداد بازدید : ۲۳۰۸
کد خبر : ۲۱۲۵۱۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
عدم عرضه حقوقی‌ها در سهم‌های بزرگ بازار، حس اعتماد را به بازار سرمایه باز می‌گرداند.

به گزارش بورس‌نیوز، بازار سرمایه امروز هم منفی است و با افت ۱۱۷۸۹ واحدی شاخص کل، مواجه هستیم.

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص دلایل منفی شدن و پیش بینی وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: اگرچه کاهش قیمت نفت و فلزات در بازار های جهانی اثر منفی بر بازار سرمایه داشته؛ ولی به نظر می رسد بیش از آن، شوک ناشی از زمزمه کاهش دامنه نوسان و... بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده است. بازار سرمایه کشور، با مشکل خاصی مواجه نیست و سیاست کلی نظام نیز، حمایت از بازار سرمایه است. معتقدم با تعیین تکلیف این بخشنامه ها و سیاست‌ها در روزهای آتی، بازار سرمایه شرایط بهتری خواهد داشت.

وی افزود: بازار سرمایه ما بازاری تقریبا محلی است و ارتباط ما با بازارهای جهانی آنقدر زیاد نیست که کاهش قیمت‌های جهانی، بازار سرمایه را با شوک و ریزش مواجه کند. چنانچه تصمیم جدیدی در خصوص بازار سرمایه اتخاذ نشود و تغییری در شرایط این بازار صورت نگیرد، حتی با وجود کاهش قیمت های جهانی، بورس تهران در معرض ریسک ریزش و سقوط نخواهد بود. ضمن اینکه واکنش وزارت اقتصاد نسبت به کاهش دامنه نوسان معاملات، نشان می دهد این بازار مورد حمایت دولت بوده و کماکان تمرکز سیاست گذاران، هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه است.

جزایری در پاسخ به این سوال که "آیا منفی های این روزها، فرصت خرید است؟" گفت: با توجه به سابقه نوسان های بازار سرمایه و حجم معاملات در ۲-۳ روز اخیر، کماکان برخی سهم های ارزنده بازار برای سرمایه گذاری، جذاب هستند. سهم های بزرگ و بنیادی که نقدشوندگی بالاتری دارند، گزینه های معقولی برای سرمایه گذاری هستند. برای تازه واردها نیز در این شرایط، سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری، مناسب ترین گزینه خواهد بود.

وی تصریح کرد: عدم عرضه حقوقی ها در سهم های بزرگ بازار، حس اعتماد را به بازار سرمایه باز می گرداند. اگر سهم های کوچک بازار سرمایه مورد اقبال واقع شده اند، فقط به خاطر عدم عرضه سهامداران عمده بوده است. در حالی که هر گاه سهم های بزرگ صنعت پتروشیمی و پالایشی و... رشد کرده، با فشار عرضه حقوقی های سهم، رشد این سهم ها متوقف شده و توجه سهامداران دوباره به سمت سهم های کوچک بازار معطوف شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.