تعداد بازدید : ۲۱۶۱
کد خبر : ۲۱۲۵۱۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
عدم عرضه حقوقی‌ها در سهم‌های بزرگ بازار، حس اعتماد را به بازار سرمایه باز می‌گرداند.

به گزارش بورس‌نیوز، بازار سرمایه امروز هم منفی است و با افت ۱۱۷۸۹ واحدی شاخص کل، مواجه هستیم.

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفت‌وگو با بورس نیوز در خصوص دلایل منفی شدن و پیش بینی وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: اگرچه کاهش قیمت نفت و فلزات در بازار های جهانی اثر منفی بر بازار سرمایه داشته؛ ولی به نظر می رسد بیش از آن، شوک ناشی از زمزمه کاهش دامنه نوسان و... بازار سرمایه را تحت تاثیر قرار داده است. بازار سرمایه کشور، با مشکل خاصی مواجه نیست و سیاست کلی نظام نیز، حمایت از بازار سرمایه است. معتقدم با تعیین تکلیف این بخشنامه ها و سیاست‌ها در روزهای آتی، بازار سرمایه شرایط بهتری خواهد داشت.

وی افزود: بازار سرمایه ما بازاری تقریبا محلی است و ارتباط ما با بازارهای جهانی آنقدر زیاد نیست که کاهش قیمت‌های جهانی، بازار سرمایه را با شوک و ریزش مواجه کند. چنانچه تصمیم جدیدی در خصوص بازار سرمایه اتخاذ نشود و تغییری در شرایط این بازار صورت نگیرد، حتی با وجود کاهش قیمت های جهانی، بورس تهران در معرض ریسک ریزش و سقوط نخواهد بود. ضمن اینکه واکنش وزارت اقتصاد نسبت به کاهش دامنه نوسان معاملات، نشان می دهد این بازار مورد حمایت دولت بوده و کماکان تمرکز سیاست گذاران، هدایت نقدینگی به سمت بازار سرمایه است.

جزایری در پاسخ به این سوال که "آیا منفی های این روزها، فرصت خرید است؟" گفت: با توجه به سابقه نوسان های بازار سرمایه و حجم معاملات در ۲-۳ روز اخیر، کماکان برخی سهم های ارزنده بازار برای سرمایه گذاری، جذاب هستند. سهم های بزرگ و بنیادی که نقدشوندگی بالاتری دارند، گزینه های معقولی برای سرمایه گذاری هستند. برای تازه واردها نیز در این شرایط، سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری، مناسب ترین گزینه خواهد بود.

وی تصریح کرد: عدم عرضه حقوقی ها در سهم های بزرگ بازار، حس اعتماد را به بازار سرمایه باز می گرداند. اگر سهم های کوچک بازار سرمایه مورد اقبال واقع شده اند، فقط به خاطر عدم عرضه سهامداران عمده بوده است. در حالی که هر گاه سهم های بزرگ صنعت پتروشیمی و پالایشی و... رشد کرده، با فشار عرضه حقوقی های سهم، رشد این سهم ها متوقف شده و توجه سهامداران دوباره به سمت سهم های کوچک بازار معطوف شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: