تعداد بازدید : ۳۳۸۴
کد خبر : ۲۱۲۶۱۱
عضو هیات مدیره کانون کارگزاران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴
لازم است حمایت از سوی تمام ارکان بازار شکل گرفته و تصمیم گیران اقتصادی کشور رسما موضع خود را در برابر بازار سرمایه اعلام کنند چرا که فعالین بورس در خصوص این امر که آیا متولیان اقتصادی کشور بازار سرمایه را به عنوان جذابترین بازار برای سرمایه گذاری می‌دانند یا خیر، دچار شک و ابهام شده اند.
 
 
شک و ابهام فعالین بورس / جذاب‌ترین بازار برای سرمایه گذاری
علیرضا تاجبر، عضو هیات مدیره کانون کارگزاران به بورس نیوز گفت: کاهش دامنه نوسان توسط معاون اجرایی سازمان بورس تکذیب شد و به نظر می‌رسد باید به این تکذیبیه اکتفا کرد.

وی ادامه داد: در جلسه شورای عالی بورس که با حضور خبرگان مالی، نماینده بانک مرکزی، دبیر رئیس سازمان بورس، نماینده کارگزاران و دیگر مسئولان برگزار می‌شود، اتخاذ هر تصمیمی، جمعی و به نفع بازار سرمایه خواهد بود.

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در خصوص وضعیت شاخص عنوان کرد: بخشی از منفی شدن شاخص مربوط به قیمت‌های جهانی بوده چرا که ۶۰ درصد از بورس کشور به قیمت نفت وابسته است. 

وی افزود: شاخص با قیمت نفت همبستگی دارد، درست است که صادرات چشمگیر نفت در کشور رخ نمی‌دهد، اما صادرات مشتقات نفتی همچنان ادامه داشته و کاهش بی سابقه قیمت نفت در صادرات و قیمت فروش مشتقات نفتی تاثیر گذار خواهد بود. از سویی دیگر قیمت فروش کامودیتی‌ها نیز با توجه به کم شدن میزان تقاضا از سوی چین احتمالا با کاهش همراه خواهد بود.

این کارشنای بازارسرمایه بخش عمده بازار را مربوط به شرکت‌های مرتبط با بازار جهانی دانست و تصریح کرد: بخش دیگر به مباحث ۲ درصد شدن دامنه نوسان یا محدودیت کد گیری تازه واردان مربوط بوده که ریسک‌هایی را به بازار تحمیل کرده، اما عمده منفی شدن بورس ناشی از بحث‌های جهانی است.

وی افزود: طی روز‌های آتی به نظر می‌رسد که بازار راه خود را پیدا کرده و یک جابجایی از سهام کامودیتی محور به سهم‌هایی که هیچ ارتباطی با بازار‌های جهانی نداشته یا ارتباط کمتری دارند اتفاق بیفتد.
 
تاجبر در ادامه خاطر نشان کرد: هیچ بازاری با دستکاری اصلاح نمی‌شود، وقتی بازاری با این عمق و حجم معاملات و این تعداد معامله گر در حال فعالیت است نیاز به اصلاح یکسری دست انداز دارد. 

مدیرعامل کارگزاری تامین سرمایه نوین در پایان اظهار داشت: لازم است حمایت از سوی تمام ارکان بازار شکل گرفته و تصمیم گیران اقتصادی کشور رسما موضع خود را در برابر بازار سرمایه اعلام کنند چرا که فعالین بورس در خصوص این امر که آیا متولیان اقتصادی کشور بازار سرمایه را به عنوان جذابترین بازار برای سرمایه گذاری نام می‌برند یا خیر، دچار شک و ابهام شده اند.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اگر مافیای بازار های مجاور بزارن و به این نتیجه برسن که راهی جز بازار سرمایه نیست و خلاف جریان اب حرکت نکنن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
اینها که مخالف بازار سرمایه هستن و چوب لای چرخ بازار در واقع چوب لای اقتصاد مقاومتی که مورد تایید رهبرو سران سه قوهاست میذارن چرا بیرونشون نمی کنن یعنی گردنشون از کل نظام کلفتره انقلابی برخورد شود پس کجا باید انقلابی عمل شود وقتی خلاف نظام حرکت میکنن اگر هماهنگ نمیشوند بیرونشون کنن اختیاراتشونو کم کنن والا الن اقتصاد از همه طرف از جانب دشمن داره بهش حمله میشه دیگه از مرزها دشمن جرات حمله نداره ولی حمله حمله اقتصادیس باید تمام ارکان یک دل و یک صدا در جهت بهبود بازار سرمایه حرکت کنن خلاف جریان اب نداریم این خواست دشمن است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
بازار های دیگه خراب است وضع نفت که گفتن ندارد دشمن تمام سنگر های اقتصادی را داغان کرده با تحریم هاش تنها سنگر ه مقاومت در حال حاضر بازار سرمایه است حال عده ایی بی سواد فکر منافع شخصی خود هستن اگر این سنگر هم توسط دشمن و نادانان داخلی که همان بازار سرمایه فتح شود دیگر تمام کشتی با تمام بازار هایش غرق میشود ولی عده ایی فکر میکنن مثل قدیم است هرکس کار خودش راکند انقلابی باید برخوردکرد جای خوا هش و راضی کردن عد ه ای نادان شاید هم قصد غرق کردن کل کشتی اقتصاد را دارن
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: