تعداد بازدید : ۶۷۱
کد خبر : ۲۱۲۶۲۳
۷۶ درصد تهرانی‌ها ناراضی از کم عدالتی؛
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
نتایج یکی از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که درصد بالایی از تهرانی‌ها نسبت به رعایت عدالت در موضوع کرونا ویروس، ناراضی هستند و در این میان، ۳۹ درصد قرنطینه خانگی را ترجیح می‌دهند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، بر اساس نتایج نظرسنجی‌های انجام گرفته، ۷۶ درصد تهرانی‌ها معتقدند که عدالت میان مردم و مسئولان در دریافت خدمات درمانی در زمان کرونا «کم» رعایت شده است.

نکته جالب توجه آن است که این احساس بی‌عدالتی در شمال و جنوب تهران تفاوت چندانی ندارد و احساسی فراگیر در میان همه شهروندان تهرانی است.

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران اقدام به نظرسنجی از مردم تهران کرد که بر اساس نتایج آن، ۶۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مذکور، با قرنطینه‌شدن شهر تهران موافق و ۳۳ درصد مخالف بوده‌اند. در این میان، زنان بیش از مردان با قرنطینه شدن تهران موافق‌اند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

شاید یکی از دلایلی که مردان کمتر از زنان موافق قرنطینه هستند این است که میزان اشتغال در میان مردان بیشتر است و به همین دلیل، قرنطینه شدن را به‌معنای از دست دادن منابع تأمین معیشت می‌دانند. البته معمولا زنان بیش از مردان نگران ابتلای خود و خانواده‌شان به کرونا هستند.

به‌طورکلی ۵۰درصد از شهروندان میزان نگرانی‌شان از دچاشدن به کرونا را زیاد اعلام کرده‌اند اما؛ نسبت زنانی که نگرانی شدید دارند ۵۶درصد و مردان ۴۴درصد است.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

در این نظرسنجی، ۶۳درصد پاسخ‌گویان گفته‌اند دسترسی کافی به کالا‌های بهداشتی و پزشکی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده ندارند.

از این ۶۳درصد، ۷۴درصد؛ یعنی از هر چهار نفر سه نفر؛ اعلام کرده‌اند مشکل، دسترسی بابت نبود این کالا‌ها در بازار است اما؛ ۲۲ درصد گفته‌اند پول خرید این کالا‌های بهداشتی را ندارند.

۳۹درصد از پاسخ‌گویان گفته‌اند اگر نشانه‌هایی شبیه به کرونا در خویش ببینند، تا مشخص‌ترشدن دقیق وضعیت و درمان خانگی در خانه می‌مانند اما؛ ۲۳درصد گفته‌اند به بیمارستان‌های بیماران کرونایی می‌روند. بقیه هم به دیگر بیمارستان‌ها، دفتر پزشک یا پزشکان آشنا می‌روند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

این نظرسنجی را مرکز مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به کمک ایسپا، مرکز نظرسنجی جهاد دانشگاهی، در روز‌های ۱۲ تا ۱۴ اسفند، به‌صورت تلفنی انجام داده است. چکیده این نظرسنجی در روزنامه همشهری منتشر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: