تعداد بازدید : ۸۴۷
کد خبر : ۲۱۲۶۲۳
۷۶ درصد تهرانی‌ها ناراضی از کم عدالتی؛
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
نتایج یکی از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که درصد بالایی از تهرانی‌ها نسبت به رعایت عدالت در موضوع کرونا ویروس، ناراضی هستند و در این میان، ۳۹ درصد قرنطینه خانگی را ترجیح می‌دهند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، بر اساس نتایج نظرسنجی‌های انجام گرفته، ۷۶ درصد تهرانی‌ها معتقدند که عدالت میان مردم و مسئولان در دریافت خدمات درمانی در زمان کرونا «کم» رعایت شده است.

نکته جالب توجه آن است که این احساس بی‌عدالتی در شمال و جنوب تهران تفاوت چندانی ندارد و احساسی فراگیر در میان همه شهروندان تهرانی است.

بر اساس این گزارش، شهرداری تهران اقدام به نظرسنجی از مردم تهران کرد که بر اساس نتایج آن، ۶۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی مذکور، با قرنطینه‌شدن شهر تهران موافق و ۳۳ درصد مخالف بوده‌اند. در این میان، زنان بیش از مردان با قرنطینه شدن تهران موافق‌اند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

شاید یکی از دلایلی که مردان کمتر از زنان موافق قرنطینه هستند این است که میزان اشتغال در میان مردان بیشتر است و به همین دلیل، قرنطینه شدن را به‌معنای از دست دادن منابع تأمین معیشت می‌دانند. البته معمولا زنان بیش از مردان نگران ابتلای خود و خانواده‌شان به کرونا هستند.

به‌طورکلی ۵۰درصد از شهروندان میزان نگرانی‌شان از دچاشدن به کرونا را زیاد اعلام کرده‌اند اما؛ نسبت زنانی که نگرانی شدید دارند ۵۶درصد و مردان ۴۴درصد است.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

در این نظرسنجی، ۶۳درصد پاسخ‌گویان گفته‌اند دسترسی کافی به کالا‌های بهداشتی و پزشکی مانند ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده ندارند.

از این ۶۳درصد، ۷۴درصد؛ یعنی از هر چهار نفر سه نفر؛ اعلام کرده‌اند مشکل، دسترسی بابت نبود این کالا‌ها در بازار است اما؛ ۲۲ درصد گفته‌اند پول خرید این کالا‌های بهداشتی را ندارند.

۳۹درصد از پاسخ‌گویان گفته‌اند اگر نشانه‌هایی شبیه به کرونا در خویش ببینند، تا مشخص‌ترشدن دقیق وضعیت و درمان خانگی در خانه می‌مانند اما؛ ۲۳درصد گفته‌اند به بیمارستان‌های بیماران کرونایی می‌روند. بقیه هم به دیگر بیمارستان‌ها، دفتر پزشک یا پزشکان آشنا می‌روند.

میل بالای زنان به قرنطینه تهران

این نظرسنجی را مرکز مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به کمک ایسپا، مرکز نظرسنجی جهاد دانشگاهی، در روز‌های ۱۲ تا ۱۴ اسفند، به‌صورت تلفنی انجام داده است. چکیده این نظرسنجی در روزنامه همشهری منتشر شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: