تعداد بازدید : ۲۱۸۰
کد خبر : ۲۱۳۰۰۶
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
کاهش بهره‌وری تمامی صنایع را متاثر خواهد کرد و این موضوع، حتما آثاری بر اقتصاد کشور خواهد داد.

به گزارش بورس نیوز شیوع کرونا بازار بسیاری از صنایع تولیدی را با رکود مواجه کرده و این رکود، بورس تهران را هم تحت تاثیر قرار داده و سهم ها این روزها حال خوشی ندارند.

بازار تایر خودرو هم کساد است و فروش روزانه تایر در خیلی از شهرها به صفر رسیده است. این در حالی است که در سال های قبل معمولا اسفندماه پیک فروش تایرسازان بود.

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت‌وگو با بورسنیوز در این خصوص بیان کرد: در سال‌های قبل با نزدیکی به تعطیلات نوروز و زمان سفر های نوروزی مردم، تقاضای تایر در بازار افزایش می یافت و حتی ممکن بود بعضی از مردم تمایل به تعویض تایرهایی که چند ماه از عمر آنها باقی مانده بود، کنند. ولی امسال شرایط متفاوتی داریم. اما این رکود را اتفاق چندان نگران کننده و با اهمیتی برای تولیدکنندگان لاستیک خودرو ارزیابی نمیکنم؛ چرا که امسال بازار فروش انواع تایر خودرو داغ بود و تولیدکنندگان ملزم بودند هر چه را که تولید میکنند به بازار عرضه کنند و به سبب رونق تقاضا، محصولات کارخانجات بلافاصله روانه بازار مصرف می شد. بنابراین تولیدکنندگان لاستیک خودرو، موجودی انبار زیادی ندارند که رکود این چند هفته، دغدغه جدی ایجاد کند.

وی افزود: به هر حال لغو سفر های نوروزی در کشور، تقاضای تایر را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ ولی کاهش بهره وری نیروی کار به خاطر ناامنی و نگرانی ها و استرس های شیوع کرونا، بیش از رکود کوتاه مدت بازار نگران کننده است. این کاهش بهره وری تمامی صنایع را متاثر خواهد کرد و این موضوع، حتما آثاری بر اقتصاد کشور خواهد داشت. البته تعطیلی چند روزه می تواند از این نگرانی ها بکاهد و ضمنا کارخانجات می توانند از این تعطیلی و توقف تولید برای تعمیرات دوره ای و آماده سازی مجدد خطوط تولید استفاده کنند و افت فروش و کاهش سودآوری را جبران کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: