تعداد بازدید : ۲۲۵۵
کد خبر : ۲۱۳۰۶۳
خاطره تلخ سهامداران از افزایش سرمایه این شرکت؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
شرکت «بیمه دانا» امروز مجمع فوق العاده داشت و قرار است سرمایه خود را به ۴۰۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد اما؛ سهامداران این شرکت خاطره چندان خوشی از افزایش سرمایه ندارند.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، مجوز افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی شرکت «بیمه دانا» پس از گذشت نزدیک به دو ماه، صادر شد و قرار بود امروز در مجمع فوق العاده در این خصوص تصمیم‌گیری کند. حال در شرایط بحرانی کرونا، برگزاری مجمع به چه صورت انجام خواهد گرفت جای سوال دارد.
در هر صورت، سرمایه این شرکت بیمه به کمک آورده نقدی سهامداران، از ۱۵۰۰ به ۴۰۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

هیئت مدیره شرکت «بیمه دانا» در گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش بینی کرده در سال ۹۸ تحت هر شرایطی ۳۶۰ میلیارد ریال سود خالص شناسایی کند. لازم به ذکر است که تا دوره ۹ ماهه ۳۴۲ میلیارد ریال سود ساخته بود. بنابراین، دستیابی به رقم پیش بینی شده چندان دور از دسترس نیست.

بر اساس این گزارش، برای سال ۹۹ سود ۱۳۵۰ میلیارد ریالی در صورت انجام افزایش سرمایه برآورد شده و عنوان شده در صورت عدم انجام افزایش سرمایه، سود خالص با افت شدید به رقم ۴۲۶ میلیارد ریال تقلیل یابد.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

بر اساس برآورد‌های انجام شده، در صورت انجام افزایش سرمایه، نرخ رشد پرتفوی حق بیمه از ۳۲.۶ درصد در سال ۹۸ به ۳۵.۳ درصد در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

البته یکی از مسائلی که ذهن سهامداران «دانا» را در این برهه زمانی به خود مشغول کرده، زمانبر بودن فرایند ثبت افزایش سرمایه است؛ چرا که خاطره خوشی از این موضوع ندارند.

این شرکت در اواخر سال ۹۶ اقدام به افزایش سرمایه از محل آورده نقدی کرد اما؛ ثبت این افزایش سرمایه با وقفه‌ای بسیار طولانی، در تیر ماه سال ۹۸ انجام گرفت.

گویا «دانا» قصد دارد در فاز بعدی، از محل تجدید ارزیابی زمین علی آباد افزایش سرمایه دهد و شرکت در حال مذاکره برای دریافت دارایی به جای زمین علی آباد است.

در خصوص معاملات سهام «دانا» در بازار سرمایه بین سهامداران نظرسنجی انجام شد که بر اساس آن، ۴۶ درصد از افراد اعلام کردند موضع خرید را در این سهم انتخاب می‌کنند و ۵۴ درصد دیگر، موقعیت فروش را برگزیدند.

این سهم از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۳۲۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است که در این میان، حقوقی‌ها ۱۹۷ میلیون سهم را به حقیقی‌ها فروختند و خود برآیند خروج را در این سهم ترسیم کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: