تعداد بازدید : ۱۰۶۸
کد خبر : ۲۱۳۰۶۳
خاطره تلخ سهامداران از افزایش سرمایه این شرکت؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
شرکت «بیمه دانا» امروز مجمع فوق العاده داشت و قرار است سرمایه خود را به ۴۰۰۰ میلیارد ریال افزایش دهد اما؛ سهامداران این شرکت خاطره چندان خوشی از افزایش سرمایه ندارند.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، مجوز افزایش سرمایه ۱۶۷ درصدی شرکت «بیمه دانا» پس از گذشت نزدیک به دو ماه، صادر شد و قرار بود امروز در مجمع فوق العاده در این خصوص تصمیم‌گیری کند. حال در شرایط بحرانی کرونا، برگزاری مجمع به چه صورت انجام خواهد گرفت جای سوال دارد.
در هر صورت، سرمایه این شرکت بیمه به کمک آورده نقدی سهامداران، از ۱۵۰۰ به ۴۰۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

هیئت مدیره شرکت «بیمه دانا» در گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش بینی کرده در سال ۹۸ تحت هر شرایطی ۳۶۰ میلیارد ریال سود خالص شناسایی کند. لازم به ذکر است که تا دوره ۹ ماهه ۳۴۲ میلیارد ریال سود ساخته بود. بنابراین، دستیابی به رقم پیش بینی شده چندان دور از دسترس نیست.

بر اساس این گزارش، برای سال ۹۹ سود ۱۳۵۰ میلیارد ریالی در صورت انجام افزایش سرمایه برآورد شده و عنوان شده در صورت عدم انجام افزایش سرمایه، سود خالص با افت شدید به رقم ۴۲۶ میلیارد ریال تقلیل یابد.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

بر اساس برآورد‌های انجام شده، در صورت انجام افزایش سرمایه، نرخ رشد پرتفوی حق بیمه از ۳۲.۶ درصد در سال ۹۸ به ۳۵.۳ درصد در سال ۹۹ افزایش خواهد یافت.

چه در سر «دانا» می‌گذرد

البته یکی از مسائلی که ذهن سهامداران «دانا» را در این برهه زمانی به خود مشغول کرده، زمانبر بودن فرایند ثبت افزایش سرمایه است؛ چرا که خاطره خوشی از این موضوع ندارند.

این شرکت در اواخر سال ۹۶ اقدام به افزایش سرمایه از محل آورده نقدی کرد اما؛ ثبت این افزایش سرمایه با وقفه‌ای بسیار طولانی، در تیر ماه سال ۹۸ انجام گرفت.

گویا «دانا» قصد دارد در فاز بعدی، از محل تجدید ارزیابی زمین علی آباد افزایش سرمایه دهد و شرکت در حال مذاکره برای دریافت دارایی به جای زمین علی آباد است.

در خصوص معاملات سهام «دانا» در بازار سرمایه بین سهامداران نظرسنجی انجام شد که بر اساس آن، ۴۶ درصد از افراد اعلام کردند موضع خرید را در این سهم انتخاب می‌کنند و ۵۴ درصد دیگر، موقعیت فروش را برگزیدند.

این سهم از ابتدای سال جاری تا به امروز بازدهی ۳۲۳ درصدی را عاید سهامداران خود کرده است که در این میان، حقوقی‌ها ۱۹۷ میلیون سهم را به حقیقی‌ها فروختند و خود برآیند خروج را در این سهم ترسیم کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: