تعداد بازدید : ۲۱۸۴
کد خبر : ۲۱۳۲۵۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
سازمان بورس طی نامه‌ای به برخی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات معاملات بر خط، اظهار داشته تنها در صورتی می‌توانید اختلال در معاملات را به هسته معاملات ربط دهید که دلیل محکمه‌پسند داشته باشید؛ در غیر این صورت از شما شکایت قضایی خواهد شد.
تعطیلی هفته آخر بورس به نفع سهامدار خرد
 
 
امیر سیاحی، کارشناس بازار سرمایه در این رابطه به بورس نیوز گفت: اعتراض زیادی از سوی مشتریان مبنی بر قطعی سیستم و عدم انجام معاملات وجود دارد. 

وی ادامه داد: این موضوع به امری فراگیر تبدیل شده که شاهد قطعی فرابورس طی روز گذشته نیز بودیم و قطعی سامانه اصلی، عدم ارتباط تمامی سیستم‌ها را به همراه خواهد داشت. 

این کارشناس بازار سرمایه به مشکلات اخیر اشاره داشت و افزود: قطعی ادامه دار سیستم معاملاتی و هم زمانی مسائلی، چون ریزش بازار نفت و مسائل سازمان بورس را نیز می‌توان به عوامل منفی شدن بازار اضافه کرد.

سیاحی اسفند را ماهی با عرضه‌های زیاد عنوان کرد و افزود: همه ساله با نزدیک شدن به پایان سال شاهد افزایش عرضه‌ها در بازار سرمایه هستیم و نیاز به حمایت در این زمان بیشتر احساس می‌شود.

وی تصریح کرد: قوانین وضع شده آن هم در روز‌های آخر سال، سهامدار را دلسرد کرده و عدم اطمینان وی را به بورس افزایش می‌دهد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بهتر بود با وجود مسائل ذکر شده و درگیری‌های بیماری کرونا، هفته آخر بورس تعطیل شده تا از ریزش بازار و ضرر سهامدار خرد جلوگیری به عمل می‌آمد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: