تعداد بازدید : ۵۴۶
کد خبر : ۲۱۳۳۷۵
۹۷۱ریال سود به ازای هر سهم در ۶ماهه نخست بدست آمد؛
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
بخش عمده و مهم سودآوری در این مدت مربوط به درآمد ناشی از سود فروش سرمایه گذاری‌ها بوده است.

رشد سودآوری

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت سرمایه گذاری سبحان در ۶ ماهه نخست سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی شده، موفق به کسب سود خالص ۱.۲۶۲ میلیارد ریالی شده و این میزان سود نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته افزایش جالب توجه ۲۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.

با این حال، بخش عمده و مهم سودآوری در این مدت مربوط به درآمد ناشی از سود فروش سرمایه گذاری‌ها بوده است. از کل درآمد ۱.۲۸۲ میلیارد ریالی شرکت در این مدت، بیش از ۹۰ درصد آن و مبلغ ۱.۲۰۶ میلیارد ریال مربوط به سود فروش سرمایه گذاری‌ها بوده است.

سود ذکر شده عمدتا از محل سود ناشی از واگذاری املاک به مبلغ ۸۳۷ میلیارد ریال، سود ناشی از فروش بخشی از سهام تحت مالکیت نفت و گاز پارسیان به مبلغ ۸۷ میلیارد ریال، سرمایه گذاری امید ۵۲ و سرمایه گذاری غدیر به مبلغ ۴۹ میلیارد ریال بوده است.

کسب ۹۷۱ ریال سود به ازای هر سهم در نیمه نخست امسال

با توجه به ماهیت سرمایه گذاری شرکت، درآمد ناشی از سود سهام شرکت در سه ماهه پایانی سال مالی شناسایی می‌شود و به همین دلیل در نیمه نخست سال مالی آن، از این محل درآمد خاصی شناسایی نشده است.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که با توجه به ماهیت شرکت‌های سرمایه گذاری و ساختار اساسنامه آن ها، به طور معمول سود ناشی از فروش سرمایه گذاری‌ها در مجامع عادی تقسیم نمی‌شود و این مبالغ عمدتا صرف سرمایه گذاری‌های جدید خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: