تعداد بازدید : ۲۳۲
کد خبر : ۲۱۳۵۷۶
سخنگوی ویژه کمیسیون حمایت از تولید ملی:
۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
سخنگوی ویژه کمیسیون حمایت از تولید ملی گفت: توجه به نرخ ارز که ثبات آن موجب رونق تولید شده و از سوی دیگر کاهش هزینه تولید و ارتقا کیفیت منجر به موفقیت تولیدکنندگان و افزایش توان رقابتی آن‌ها خواهد شد.
کاهش هزینه تولید منجر به افزایش توان رقابتی می‌شود
به گزارش بورس نیوز، رحیم زارع درخصوص نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، اظهار کرد: از آنجایی که مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر شعار‌های اقتصادی را برای هر سال انتخاب می‌کنند، باید با برنامه ریزی بهتر زمینه تحقق این شعار‌ها را فراهم کرد.
 
وی افزود: باید قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل و رفع موانع تولید دقیق اجرایی شود. از یک سو توجه به نرخ ارز که ثبات آن موجب رونق تولید شده و از سوی دیگر کاهش هزینه تولید و ارتقا کیفیت منجر به موفقیت تولیدکنندگان و افزایش توان رقابتی آن‌ها خواهد شد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از موانع کنونی تولید مباحث پولی، بانکی و مشکلات بازار سرمایه است. برای تحقق شعار سال، مجلس باید قوانین لازم را برای پیشبرد تولید تصویب کند و اگر نقصی در قانونگذاری وجود دارد آن را برطرف کند. 
 
سخنگوی ویژه کمیسیون حمایت از تولید ملی خاطرنشان کرد:رونق تولید شاه بیت اقتصاد است. بنابراین تولیدات داخل باید ارزان‌قیمت، رقابت‌پذیر و صادرات‌محور باشند که اگر تولیدات ما در این ۳ کلمه خلاصه شود به طور حتم علاوه بر بازار داخل کشور می‌توان کالا‌های تولیدی را به کشور‌های همسایه نیز صادر کرد.
 
زارع درباره جلسات متعدد این کمیسیون در سال ۹۸ با مسئولان برای رونق تولید گفت: کمیسیون حمایت از تولید ملی جلسات متعددی با مسئولان داشته و راهکار‌هایی در حوزه پولی و ارزی به دولت و بانک مرکزی ارائه داده است. اگرچه در سال‌های گذشته اقداماتی برای حمایت از تولید انجام گرفته، اما کافی نبوده و این فعالیت‌ها باید در سال جاری بیشتر شود تا بتوان با رونق تولید و اشتغالزایی زمینه بهبود معیشت مردم را فراهم کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: