تعداد بازدید : ۱۸۲۶
کد خبر : ۲۱۳۶۱۸
کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
کارشناس بازار سرمایه گفت: ورود اشخاص حقیقی بیشتر از گذشته در تحلیل سهامداران برای اتخاذ تصمیمات سهامداران دارای اهمیت شده است.

اهمیت ورود اشخاص حقیقی در تصمیمات سهامداران

مهدی دلبری کارشناس بازارسرمایه در گفت‌و‌گو با بورس‌نیوز، اظهار کرد: سال ۱۳۹۸ می‌تواند یکی از رویایی‌ترین سال‌های بازار سرمایه در ذهن سهامداران باشد و در سالی که بازده بازار‌های رقیب مثل بازار طلا، مسکن، سکه و ارز پایین بوده، اما بازار سرمایه بازده ۱۹۳ درصدی را نشان داد.

وی ادامه داد: هرچند بخشی از بازده سالی که گذشت مربوط به تاخیر در آزادسازی قیمت‌ها در بورس کالا بوده، اما نقش قدرتمند پول در این صعود را نمی‌توان منکر شد.

این کارشناس بازارسرمایه افزود: آن طور که به نظر می‌رسد متغیر‌های ارزش معاملات و خالص ورود اشخاص حقیقی بیشتر از گذشته در تحلیل سهامداران برای اتخاذ تصمیمات سهامداران دارای اهمیت شده است.
 
این کارشناس بازار سرمایه گفت: رشد ۴.۷ برابری صندوق‌های سرمایه گذاری از ابتدای سال ۹۸ و تزریق تقریبا ۲۲ هزار میلیارد تومان از سوی سهامداران حقیقی فرصت اصلاح شاخص را در مواقع منفی از بازار گرفته بود.
 

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: