تعداد بازدید : ۱۲۶۶
کد خبر : ۲۱۳۶۲۷
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز گفت:
۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
کارشناس بازارسرمایه گفت: رشد افسارگسیخته نقدینگی در کشور از یک سو و جذاب نبودن بازار‌های موازی از دلایل رشد بازار سرمایه باشد.
جذاب نبودن بازارهای موازی
وجیهه خلیلی، مدیر تامین مالی شرکت تامین سرمایه امید در گفت‌وگو با بورس نیوز، درخصوص رشد شاخص اظهار کرد: به نظر می‌رسد رشد افسارگسیخته نقدینگی در کشور از یک سو و جذاب نبودن بازار‌های موازی از دلایل رشد بازار سرمایه باشد.
 
وی افزود: به دلایلی مانند کنترل بازار‌های طلا و دلار توسط بانک مرکزی و وجود رکود در بازار مسکن همچنین انتظار رشد ارزش شرکت‌ها به تبع تورم حاصل از افزایش نرخ ارز در یک سال اخیر منجر شد که حجم وسعی از نقدینگی به سوی بورس سرازیر شده که به تبع آن رشد بازار و افزایش چندبرابری شاخص را نسبت به سال گذشته در پی داشته است.  
 
مدیر تامین مالی شرکت تامین سرمایه امید علاوه بر این باتوجه به پیش بینی ادامه دار بودن روند صعودی تورم ناشی از شرایط  حاکم بر اقتصاد کشور، ورود نقدینگی به بورس، برای حفظ ارزش سرمایه‌های خرد و کلان تبدیل به فرایندی مستمر شده و این استمرار ورود نقدینگی مانع ریزش عمیق بازار شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: