تعداد بازدید : ۱۹۶
کد خبر : ۲۱۳۶۵۸
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار راهگشا خواهد بود، در قانون جدید، سامانه‌های جدید اجرایی و نظارتی تعبیه شده که پاین دو محور به صورت همزمان عملیاتی می‌شود، از این رو روند مبارزه با قاچاق کالا و نظارت بر روند اجرا و تخلفات احتمالی به صورت همزمان صورت می‌گیرد.
مبارزه با قاچاق کالا و نظارت برروند اجرا به صورت همزمان باشد
به گزارش بورس نیوز، سیدحسن حسینی شاهرودی درباره فرمایشات مقام معظم رهبری به مناسب فرارسیدن روز مبعث رسول اکرم (ص) درباره لزوم مقابله با قاچاق و واردات بی رویه جهت تقویت تولید کشور، اظهار کرد: به طور یقین یکی از مولفه‌های اصلی برای توسعه تولید و کسب و کار‌های داخلی، جلوگیری از ورود قاچاق و مقابله با واردات بی رویه به داخل کشور است.
 
وی افزود: در چند ماه گذشته نمایندگان مجلس اقداماتی را برای تقویت مقابله با مقوله قاچاق صورت داده اند، به عنوان مثال قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون اقتصادی مجلس اصلاح شده و در شرایط فعلی در صحن علنی مجلس در نوبت رسیدگی قرار دارد.
 
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: یکی از مولفه‌های اصلی برای مقابله با مساله قاچاق در کشور، اراده مسئولان و متولیان مقابله با این موضوع است. مطمئنا اراده مجریان و مدیران از خود قانون مهم‌تر بوده، زیرا در گذشته قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور وجود داشت، اما متأسفانه رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد در ۶ سال اخیر در جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز حضور نیافتند.
 
نماینده مردم شاهرود در خانه ملت خاطرنشان کرد: دولت در سال‌های اخیر با دلایلی مانند کنترل تورم مسیر قاچاق و واردات کالا را باز گذاشت تا بازار با کالا‌های خارجی نفس بکشد و تورم افزایش نیابد، بنابراین شاید تورم تا حدودی با این اقدامات مهار شد، اما تولید داخلی کشور آسیب‌های فراوانی دید.
 
حسینی شاهرودی گفت: اجرای قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیار راهگشا خواهد بود، در قانون جدید، سامانه‌های جدید اجرایی و نظارتی تعبیه شده که پاین دو محور به صورت همزمان عملیاتی می‌شود، از این رو روند مبارزه با قاچاق کالا و نظارت بر روند اجرا و تخلفات احتمالی به صورت همزمان صورت می‌گیرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: