تعداد بازدید : ۳۷۴
کد خبر : ۲۱۳۶۶۱
مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران تاکید کرد:
۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
سود خالص تجمیعی سال ۹۸ حدود ۹۰ درصد بیشتر از سال ۹۷ شد

 

علی رستمی مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با نماد "شاملا" از فعالیت و برنامه‌ریزی برای تولید در هر دو مجتمع تولیدی اراک و گرمسار این شرکت خبر داد.


 مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با بیان اینکه بر اساس سیاست‌ها و ابلاغیه‌های شستا مجتمع‌ها فعال هستند، در مجتمع تولیدی اراک تولید روال عادی دارد، پمپ انتقال خط گل باطله کار می‌کند و کار گندزدایی انجام می‌شود و از روز دوم فروردین روزانه حدود ۳۴۰ تن سولفات سدیم تولید شده است.


وی با اشاره به اقدامات در مجتمع تولیدی گرمسار، گفت: تولید سولفات ۱۸۰ تن و نمک کریستال ۱۳۰ تن بوده و این مجتمع به‌صورت روتین مشغول به‌کار می باشد.


مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با اشاره به ثبت رکورد تولید در سال رونق تولید، افزود:‌ در سال ۹۸ دو درصد در سولفات سدیم و ۱۱ درصد در تولید نمک رکورد تولید داشته و فروش ریالی ما بیش از ۲ برابر شده است.


رستمی با بیان اینکه سود خالص تجمیعی این شرکت ۹۰ درصد بیشتر از سال گذشته شده بود، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ با سرعت در حال اجرای پروژه سولفات پتاسیم هستیم.


مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها تجهیزات خارجی این پروژه در اختیار ما قرار نگرفت، تصریح کرد: با تشکیل تیم‌های مهندسی در شرکت و استفاده از توان فنی و مهندسی در داخل کشور، تمام تجهیزات را در کشور می‌سازیم و در حال حاضر بخش‌های زیادی از این تجهیزات در حال ساخت است.


رستمی با بیان اینکه با حمایت شستا و هلدینگ صدر تامین در سال ۱۳۹۹ کار نصب و راه‌اندازی این تجهیزات انجام می‌شود افزود:

در فاز اول ‌۴۰هزار تُن سولفات پتاسیم تولید می‌کنیم و این پروژه در سه فاز نهایی می‌شود.


 گفتنی است ایران یکی از کشورهای وارد کننده سولفات پتاسیم است که سالانه ۲۵۰هزار تُن برای مصارف کشاورزی نیاز به این محصول دارد که نزدیک به ۲۰۰ هزار تُن را وارد می‌کند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.