تعداد بازدید : ۱۳۲۳
کد خبر : ۲۱۳۸۰۰
نگاهی به وضعیت سرمایه‌گذاری‌های این شرکت؛
۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت عمدتا مربوط به شرکت‌های پتروشیمی شازند به ارزش ۴۳.۲۸۵میلیارد ریال، توسعه صنایع بهشهر به ارزش ۲۴.۳۹۰میلیارد ریال، ایران ترانسفور به ارزش ۲۴.۷۴۱ و گروه صنعتی بارز به ارزش ۱۱.۶۳۲میلیارد ریال است.

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس گزارش منتشر شده شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، ارزش پرتفوی بورسی این شرکت به بیش از ۱۷۴هزار و ۴۰۸میلیارد ریال رسیده که این ارزش در مقایسه با بهمن‌ماه افزایش ۱۶هزار میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با توجه به بهای تمام شده ۲۵هزار و ۱۹۷میلیارد ریالی پرتفوی بورسی این شرکت، مازاد ارزش پرتفوی بورسی آن به بیش از ۱۴۹هزار و ۲۱۰میلیارد ریال رسیده است.

مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت عمدتا مربوط به شرکت‌های پتروشیمی شازند به ارزش ۴۳.۲۸۵میلیارد ریال، توسعه صنایع بهشهر به ارزش ۲۴.۳۹۰میلیارد ریال، ایران ترانسفور به ارزش ۲۴.۷۴۱ و گروه صنعتی بارز به ارزش ۱۱.۶۳۲میلیارد ریال است؛ به این ترتیب افزایش و یا کاهش ارزش بازار سهام شرکت‌های ذکر شده اثرات مهمی را بر مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت خواهند داشت.

همچنین در بخش پرتفوی غیربورسی، بهای تمام شده ثبت شده سهام شرکت‌های سرمایه پذیر در پایان اسفندماه ۱۳۹۸ به ۱۱هزار و ۸۰۷میلیارد ریال رسیده است.

از جمله سرمایه‌گذاری‌های اصلی غیربورسی این شرکت می‌توان به ۴.۲۰۶میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری خدمات مدیریت سرمایه‌مدار به ارزش ۲.۳۰۴میلیارد ریال و همچین مالکیت ۱۰۰درصد از سهام شرکت بین‌المللی ساختمان و صنعت ملی به ارزش ۱.۴۰۱میلیارد ریال اشاره کرد.

سپرده‌های بانکی به ارزش ۷۵۴میلیارد ریال نیز بخش دیگری از پرتفوی غیربورسی بوده و لازم به ذکر است که به طور قطع ارزش روز پرتفوی غیربورسی شرکت بسیار متفاوت از ارزش دفتری آن خواهد بود.

در اسفند ماه شاهد سرمایه‌گذاری جدید به ارزش ۳۵۴میلیارد ریال هستیم که عمدتا با خرید ۱۰میلیون واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آرمان آتی و همچنین خرید ۸میلیون سهم شرکت پتروشیمی شازند بوده است.

در پایان باید اشاره شود که در اسفند ماه ۱.۰۸۲میلیارد ریال از سرمایه‌گذاری‌های شرکت واگذار شده که با توجه به بهای تمام شده ۹۲۹میلیارد ریالی آن، سود خالص ۱۵۳میلیارد ریالی از این بابت برای شرکت شناسایی و ثبت شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.