تعداد بازدید : ۷۶۰
کد خبر : ۲۱۳۹۶۱
کروناویروس به ساختمان بانک مرکزی می‌رود؛
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
با شیوع گسترده کروناویروس و سایر عوامل دیگر، بازار‌های جهانی با افت سنگین طی روز‌های اخیر مواجه شدند اما؛ بانک‌های مرکزی با ورود به بازار‌ها سعی در کاهش ریسک سرمایه‌گذاری کردند.

جای خالی بانک مرکزی در بورس؛

به گزارش بورس نیوز، همه‌گیری کروناویروس در سطح جهان موجب کاهش فعالیت‌های اقتصادی کشور‌ها و افت سودآوری شرکت‌ها شده که نتیجه آن، خروج سرمایه‌ها از بازار سهام است؛ به گونه‌ای که در هفته گذشته بیش از ۴ تریلیون دلار از ارزش بورس‌های جهانی کاسته شد.

در چنین شرایطی، بانک‌های مرکزی دنیا وارد عمل می‌شوند و از طریق تزریق نقدینگی و خرید مستقیم اوراق و سهام اقدام به حمایت از بازار‌ها و کاهش اثرات منفی آن بروی اقتصاد ملی می‌کنند.

بازار سرمایه ایران نیز تا حدی تحت تأثیر شیوع کروناویروس قرار گرفت و از تب و تاب صعود شارپی آن کاسته شد. در این روزها، ورود بانک مرکزی به بازار از طریق خرید اوراق و سهام شرکت‌ها می‌تواند ضمن کاهش ریسک، اثرات نامطلوب افت بازار از جمله کاهش ارزش ریال را کنترل کند.

در تصویر ذیل سهم دارایی‌های بانک‌های مرکزی دنیا از GDP کشور‌ها را مشاهده می‌کنید که بر اساس آن، بانک مرکزی ژاپن ۱۰۷ درصد تولید ناخالص داخلی، دارایی دارد. دارایی‌های بانک مرکزی اروپا ۴۰ درصد و فدرال رزرو آمریکا ۲۰ درصد GDP است.

جای خالی بانک مرکزی در بورس؛

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: