تعداد بازدید : ۳۱۷۹
کد خبر : ۲۱۳۹۶۷
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
به دنبال نگرانی‌های ایجاد شده، سازمان بورس، بحث هایی، چون حجم مبنا و دامنه نوسان را مطرح کرد تا از حبابی شدن بیشتر سهم‌ها و تاثیرات نامناسب بر آینده بازار سرمایه جلوگیری شود.
 
تصمیمات بموقع سازمان برای جلوگیری از حباب
 
احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در بررسی بازار سرمایه و تصمیمات اخیر سازمان بورس به خبرنگار بورس نیوز گفت:در فضایی که تمامی سهم‌های خوب دچار مشکل شده و سهامی که بیش از ارزش ذاتی خود رشد کرده بودند نگرانی‌هایی برای سازمان مطرح شد. 

وی ادامه داد: به دنبال نگرانی‌های ایجاد شده، سازمان بورس، بحث هایی، چون حجم مبنا و دامنه نوسان را مطرح کرد تا از حبابی شدن بیشتر سهم‌ها و تاثیرات نامناسب بر آینده بازار سرمایه جلوگیری شود.

این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: کاهش شدید قیمت نفت، که همواره یک عامل کاهشی برای شاخص به شمار می‌رود از یک سو و متعاقب آن تشدید کرونا و ریزش بازار جهانی برای بورس شرایطی منفی را رقم زد.

این کارشناس بازار سرمایه عوامل منفی موجود در شرایط حال را قوی‌تر از نکات مثبت دانست و افزود: به نظر می‌رسد سطح دلار حفظ شده و تا اردیبهشت ۹۹ قیمت بالاتری برای دلار نمی‌توان متصور شد. همچنین مقداری ترس از قطع شدن روند تولید، فروش و جریان پول نیز وجود دارد.

وی افزود: طی یکسال اخیر شاهد رشد خوب شاخص و رسیدن به ۵۱۰ هزار واحد بودیم که شرایط حال بازار نشان می‌دهد شاید ظرفیت بیشتر از این وجود نداشت.

اشتیاقی در پایان اضافه کرد:مجموعه عوامل ذکر شده حاکی از آن است که تا اردیبهشت ماه سال آتی شرایط رشد وجود نداشته و بعد از ماه مذکور، با ثبات وضعیت کرونا شروع مجدد شرکت‌های تولیدی پیش بینی می‌شود که بازار نیز مجددا فاز افزایشی خود را آغاز خواهد کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
زر زیادی در راستای تلاش های کرونا نیوز(بورس نیوز) برای منفی کردن بازار
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بازار مثبت به پیش با حداکثر سرعت تحلیل های من دراوردی ممنوع شما بازار خراب کن ها با لباس بازار سرمایه فقط قصد تخریب بازار را دارید با همان قوانین یه شبه تان دیدید که شکست خوردین ولی از رو نمی رید چون هدفتان مشخص است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چرت و دروغ و غیر کارشناسی
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
هر کسی کارشناس نیست لطفا با این قبیل از افراد مصاحبه نکنید.از کجا آوردینش؟ از لپ لپ؟ در کجای دنیا در بورس دستوری عمل می کنند و حجم مبنا و دامنه نوسان در تصمیمی شبانه می گذارند.چرا این به اصطلاح مدیران بورس ما خلاف جهت آب شنا می کنند؟آیا خلاف اصول اولیه علم اقتصاد عمل کردن مدیریت است.
یک بیسواد رانتی شده رییس سازمان بورس و هر غلطی هم دلش بخواهد می کند و هیچکس هم نیست عواقب تصمیمات شبانه این آقا را بررسی و نظارت کند.
چرا هیچ ارگان و نهادی بر رانتهای خرید سهامهای عرضه اولیه نظارت نمی کند.آقای شاپور خان چرا صدات در نمی آید؟چرا جلسه شبانه برای مبارزه با این رانتها نمی گیری؟چون خودت بزرگترین رانتی توی این بورس ما.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
سلام حالا سهامهای اروبائی وامریکائی که بالای صد هزار تومان ارزش حداقلی دارند جه هستند نفت تهرانکه صدهزارتومان سد جه حقیقتیرا عیان میکند الان زمینیکهاول انقلاب یک ریالبود سهام قبل انقلاب ببینید جقدرارزش داشتند زمین یکریالی اول انقلاب شده صد ملیون ریال وبورس ایران که حداقل سهامش قبلازانقلاب ده تومان بوده الان جند شدهاست این کارشناسان همهشان نوکر وبرده بیاجرومواجب خزانهداریامریکا وجلوخور ملکه انکلیس ورباخوار ونزول خوار بیشتر نیستند وکوچکترین ارزشی ندارند
بروسان
Germany
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
دلیل منطقی نیست با حمایت دولت و سرازیر شدن پول به این بازار رشد بورس با سرعتی متعادل پیش خواهد رفت
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.