تعداد بازدید : ۴۷۹۸
کد خبر : ۲۱۴۰۰۳
ارزیابی کسب سود فروش "مرجان" و "آناهیتا"؛
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
جمع مالکیت تاپیکو در شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین به ۱۲.۸۶ درصد رسیده است.

مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت به بیش از ۳۹۳ هزار میلیارد ریال رسید//برای جمعه//

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس صورت پرتفوی مربوط به اسفندماه منتشر شده شرکت نفت و گاز پتروشیمی تامین، جمع ارزش روز پرتفوی بورسی این شرکت به بیش از ۴۸۰ هزار میلیارد ریال رسیده و این به معنی ارزش مازاد ۳۹۳ هزار میلیارد ریالی این شرکت است.

بیشترین مازاد ارزش پرتفوی شناسایی شده مربوط به هلدینگ خلیج فارس به ارزش ۴۸ هزار میلیارد ریال، پتروشیمی مارون ۷۲ هزار میلیارد ریال، پتروشیمی فن آوران ۴۴ هزار میلیارد ریال، پتروشیمی نوری ۲۸ هزار میلیارد ریال و پتروشیمی خارک به ارزش ۲۷ هزار میلیارد ریال است.

همچنین بهای تمام شده پرتفوی غیربورسی شرکت در پایان سال ۱۳۹۸ به بیش از ۲۰ هزار و ۲۳۸ میلیارد ریال رسیده است.

در پرتفوی غیربورسی شرکت، سهام شرکت‌های پالایش نفت ستاره خلیج‌فارس، ارزش ۱۲.۵۸۵میلیارد ریالی را داشته و همچنین سهام شرکت‌های پتروشیمی ایلام، مروارید و باختر به ترتیب بهای‌تمام‌شده ۲.۷۴۲، ۱.۷۰۰ و ۶۸۷ میلیارد ریال ثبت شده است.

مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت به بیش از ۳۹۳ هزار میلیارد ریال رسید//برای جمعه//

برپایه این گزارش، "تاپیکو" در ماه گذشته ۱۷درصد از سهام شرکت پتروشیمی مرجان را به ارزش ۱۳.۴۳۲ میلیارد ریال به فروش رسانده و از این بابت سود خالص ۹.۳۶۸ میلیارد ریالی شناسایی شده که معادل ۱۲۰ریال به ازای هر سهم کسب کرد.

لازم به ذکر است که در این ماه سهام شرکت پالایش نفت آناهیتا با سود ۴۹۹ میلیارد ریالی به فروش رساند.

همچنین در ماه گذشته این شرکت بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین را به ارزش ۵.۲۷۵ میلیارد ریال خریداری کرده و بدین ترتیب با خرید ۹۷۶میلیون سهام این شرکت، جمع مالکیت تاپیکو در شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین به ۱۲.۸۶درصد رسیده است.

بر همینی اساس، صورت‌های مالی ۹ماهه منتهی به ۳۰بهمن‌ماه سال۹۸، سود خالص محقق شده شرکت معادل ۳.۵۱۵میلیارد ریال بوده که شامل درآمد سود سهام به ارزش ۲.۷۸۱‌میلیارد ریال و همچنین سود ناشی از فروش سهام به ارزش ۱.۵۷۳میلیارد ریال بوده است.

با توجه به ارزش فعلی سهام شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو در بخش پرتفوی بورسی و غیربورسی و همچنین با احتساب حقوق صاحبان سهام شرکت تا پایان بهمن ماه سال جاری، ارزش خالص دارایی‌های هر سهم این شرکت بین ۷.۵۰۰ تا ۸.۰۰۰ ریال برآورد می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: