تعداد بازدید : ۳۶۶
کد خبر : ۲۱۴۰۷۷
بسته‌های حمایتی اقتصادی در بهبوهه کرونا؛
۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
شیوع کروناویروس موجب شد تا زیان‌های بسیاری به اقتصاد کشور‌ها وارد شود؛ از همین رو بسته‌های حمایتی از سوی دولت‌ها ارائه شده که موجب بیشتر شدن بار بدهی‌های آن‌ها می‌شود.

آمریکا بدهکارترین کشور

به گزارش بورس نیوز، در میان هفت اقتصاد برتر جهان موسوم به گروه هفت (G۷)، کشور آمریکا بیشترین بدهی دولتی را دارد. بدهی دولتی آمریکا ۱۰۴.۳ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور (۲۱،۴۶۵ میلیارد دلار) و سهمی معادل ۳۱ درصد از بدهی‌های دولتی در جهان را در برمی‌گیرد.

بر اساس اطلاعات صندوق بین‌المللی پول، بدهی دولتی سایر اعضای گروه هفت (کانادا، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، آلمان و ژاپن) ۱۱۷.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی (۲۱،۷۰۱ میلیارد دلار) است که معادل ۳۴ درصد از بدهی‌های دولتی جهان را تشکیل می‌دهد.

با شیوع ویروس کرونا و اثرات منفی آن بر اقتصاد، دولت‌ها مجبور به ارائه بسته‌های حمایتی شدند تا آثار مخرب این ویروس را بر اقتصاد کنترل کنند. بنابراین، مخارج این کشور‌ها بیشتر خواهد شد.

آمریکا بدهکارترین کشور

ارسلان دولتخواه
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
لطفا بدهی وتولید ناخالص داخلی کشورهارا هم در نظر بگیرید وبعد اظها ر نظر بفرمایید .ضمنا با اقتصادهای نوظهور وکشورهای در حال توسعه وفقیر نیز مقاسه صورت بگیرد ممنون
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: