تعداد بازدید : ۳۵۰
کد خبر : ۲۱۴۱۴۶
رئیس انجمن تولید کنندگان ظروف یکبار مصرف مطرح کرد:
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
فرمول قیمت‌گذاری یکی از مهم‌ترین مسائلی بوده که اغلب بنگاه‌های پایین‌دست با آن مواجه هستند.
 
فرمول قیمت‌گذاری دغدغه مهم
به گزارش بورس نیوز،حمید صمدی، رئیس انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف درخصوص جراحی در بورس کالا اظهارکرد: فرمول قیمت‌گذاری یکی از مهم‌ترین مسائلی بوده که اغلب بنگاه‌های پایین‌دست با آن مواجه هستند، به‌عنوان مثال برای مواد پتروشیمی قرار بود نرخ قیمت‌گذاری ۵درصد زیر نرخ فوب جهانی مواد اولیه را به تولیدکننده دهند اما؛ در حال حاضر با ۵درصد زیر نرخ فوب جهانی با ارز نیمایی قیمت می‌گذارند و وقتی به داخل رینگ معاملاتی می‌آید، عرضه کم می‌شود و یا بین ۲۰ تا ۷۰ درصد به‌صورت تناوبی رقابت می‌خورد. 

وی ادامه داد: یعنی ما ۵۰درصد گرانتر از قیمت جهانی مواداولیه را برای بنگاه تولیدی تامین می‌کنیم بنابراین مسائلی از این دست، قدرت رقابت برای صادرات را از شرکت‌های ایرانی می‌گیرد؛ وقتی امکان صادرات برای بنگاه‌های تولیدی گرفته شود، مشکلات برگشت ارز آن و صدور آن نیز باعث خواهد شد که مشتریان بنگاه‌های تولیدی روند نزولی را به خود بگیرند؛ هنگامی نیز که خریداران از لیست مشتریان بنگاه‌ها خارج شوند، جذب آن‌ها فرآیندی کاملا دشوار است.

صمدی در خصوص اینکه سامانه‌هایی نظیر بهین‌یاب یا قیمت‌گذاری دولتی نمی‌تواند بورس‌کالا را در ادامه مسیر خود، به موفقیت برساند، تصریح کرد: اغلب افزایش نرخ‌هایی که امروز گریبانگیر SME‌ها شده و کمبود عرضه‌هایی که در بازار شاهد هستیم، به‌دلیل نرخ‌های جهانی و عوامل بیرونی نبوده بلکه نرخ‌ها به‌دست دولت و سیاست‌گذاران زیرمجموعه آن رقم می‌خورد نه بر اساس عرضه‌وتقاضایی که باید در بازار انجام شود.

وی اضافه کرد: زمانی که دولت اقدام به گران‌کردن ارز نیمایی می‌کند طبیعتا این مسئله دومینویی بوده و همه چیز گران می‌شود؛ ثابت نگاه‌داشتن نرخ ارز، امری کاملا دشوار بوده اما؛ اگر برای افزایش نرخ برابری ریال راهکاری قابل اجرا، ارائه نشود که در سال آینده نیز مشکلات به مراتب بیشتر خواهد شد.

عضو اتاق بازرگانی ایران درخصوص بازنگری در سهمیه‌بندی بیان کرد: طبق برخی شنیده‌ها، بازنگری در سهمیه‌ها جزو اموری بوده که در دستور کار قرار گرفته اما؛ اقتصاد ایران هر روز یک برنامه جدید دارند و روند با ثباتی را پیش نمی‌گیرد؛ هنوز برای سهمیه‌ها به اجماعی دست نیافته‌اند و این بی‌نظمی باعث شده نرخ مواد در بازار به دلیل عرضه نامناسب متغیر باشد و این دودی است که از طریق سامانه‌هایی نظیر بهین‌یاب بوده که به چشم تولیدکننده واقعی می‌رود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: