تعداد بازدید : ۲۹۶۹
کد خبر : ۲۱۴۸۶۹
کارشناس بازار خودرو در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح کرد:
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
با توجه به اتفاقات اخیر بازار، خبر‌هایی از استارت رشد گروه خودرویی، تجدید ارزیابی و بسته‌های حمایتی دولت به گوش می‌رسد.  
افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی خودرو در سال جدید
 
بابک صدرایی، کارشناس بازار خودرو در این خصوص به بورس‌نیوز گفت: وضعیت بازار خودرو به لحاظ پیش‌بینی یا تحلیل عملکرد، کاملا منوط به شرایط سیاسی و اقتصادی کشور و جو حاکم است.

وی ادامه داد: علاوه بر مشکلات تحریم و دسترسی کم دولت به منابع ارزی، وجود بیماری کرونا نیز قیمت نفت را به شدت کاهش داد که همگی از عوامل فشارزا بر صنعت خودرو به شمار می‌رود.
 
کاهش قیمت نفت یک فاجعه ارزی
صدرایی کاهش قیمت نفت را یک فاجعه ارزی برای کشور دانست و اظهار کرد: تاثیر مستقیم مشکلات ارزی بر صنایع مصرفی ازجمله خودرو، در روز‌های پیش رو این صنعت را به لحاظ تامین منابع ارزی دچار مشکل خواهد کرد.

این کارشناس بازار خودرو خاطر نشان کرد: نه تنها ایران بلکه هیچ کشوری در صنعت خودرو سازی، به داخلی سازی نرسیده و صرفه اقتصادی خرید برخی قطعات از کشور‌های انحصاری و کاهش قیمت تمام شده در نظر گرفته می‌شود.
 
 
افزایش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی خودرو در سال جدید
 
افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو 
وی افزود: محدودیت ارزی برای تامین قطعات مشکل زا خواهد بود، همچنین باید قیمت دلار را نیز در نظر گرفت چراکه دولت برای تامین نقدینگی نیازمند افزایش قیمت ارز بوده و کارشناسان نیز تورمی ۳۰ تا ۵۰ درصدی را پیش بینی می‌کنند بنابراین تمامی این موارد دست به دست هم می‌دهد تا خودروساز چه بخواهد چه نخواهد بین ۲۰ تا ۳۰ درصد قیمت خود را بالا ببرد. 

صدرایی سال ۹۹ را سال سختی برای صنعت خودروسازی پیش بینی کرد و گفت: در بحث بخشنامه‌های تشویقی باید دید تا حد صحبت‌ها عملی می‌شود چرا که وجود مشکلات زنجیره‌ای صنعت خودرو را با مشکلاتی بیشتر زا سال ۹۸ روبرو خواهد کرد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: