تعداد بازدید : ۹۱۱
کد خبر : ۲۱۵۱۱۶
قائم‌مقام دبیرکل‌خانه صنعت و معدن در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
اینکه تا چه زمان بیماری کرونا ادامه می‌یابد بازار را دچار گنگی کرده است. از سویی دیگر بعضی شرکت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است حذف شده و واکنش سهامداران برای واگذاری سهام خود و ورود به دیگر شرکت‌های سود ده به چشم می‌خورد.  
 
 
آرمان خالقی قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به بورس نیوز گفت: در شرایط حاضر، بررسی سرمایه گذاران و فعالان بورسی نسبت به آینده شرکت‌ها و سهام معاملاتی آن‌ها پیوسته رصد شده و واکنش فعالان بازار سرمایه نیز وابسته به اتفاقات پیش آمده در بازار‌های جهانی است.

وی ادامه داد: بدیهی است صنایع برخی کشور‌ها در مرحله خروج از چرخه تولید قرار گرفته و از سویی دیگر بازار‌های مصرف کننده کالا و مبحث فروش شرکت‌ها نیز تحت بررسی است.

حذف شرکت‌ها از چرخه تولید
خالقی به ابهام موجود در بازار اشاره و اظهار داشت: اینکه چه زمان بیماری کرونا ادامه می‌یابد بازار را دچار گنگی کرده است. از سویی دیگر بعضی شرکت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی ممکن است حذف شده و واکنش سهامداران برای واگذاری سهام خود و ورود به دیگر شرکت‌های سود ده به چشم می‌خورد. 

وی افزود: ورود یا خروج سریع سهامداران متاثر از وضعیت حاکم نشان از سردرگمی بوده و واکنش‌های احساسی بر بازار تاثیر گذار خواهد بود. 

استقبال از اقتصاد کشور نجات یافته
قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد اگر در روز‌های آتی کرونا قابلیت کنترل پیدا کند، هر اقتصادی که بتواند سریعتر از این گرفتاری رها شده و فعالیت خود را از سربگیرد، مورد استقبال قرار گرفته و تمایل به صنایع و محصولات آن کشور نیز بیشتر شده و رشد را به همراه خواهد داشت. 

خالقی در پایان اظهار داشت: اخبار و شایعات مبهم بازار نشان می‌دهد که فعلا زمان انتظار است و نمی‌توان حتی یک الگوی پیش بینی استاندارد تهیه کرد و باید دید آیا اقتصاد چین مجددا با قدرت برمی گردد یا موج گرفتاری‌ها ادامه دار خواهد بود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: