تعداد بازدید : ۹۹۸
کد خبر : ۲۱۵۸۵۷
حفظ فروش در دایره تحریم؛
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
در حالی که تحریم‌ها نفس بسیاری از شرکت‌ها را گرفته اما؛ در «فخوز» تغییری در میزان فروش و صادرات دیده نمی‌شود.

«فخوز» وارد فاز صعود شد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، اسفند ماه برای شرکت «فولاد خوزستان» با ثبت درآمد ۱۷ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریالی به پایان رسید که ۳۲ درصد بیشتر از فروش بهمن ماه است.

بر اساس این گزارش، در دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند سال ۹۸ این فولادساز بالغ بر ۱۵۸ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال درآمد عملیاتی شناسایی کرد. این در حالی است که طی سال ۹۷ حدود ۱۱۳ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود.

شرکت «فولاد خوزستان» با وجود تحریم ها، بازار‌های خارجی خود را حفظ کرد و اجازه کاهش مقداری فروش را نداد و تقریبا در سطح سال ۹۷ محصولات خود را به فروش رساند. در واقع، میزان فروش صادراتی با فروش داخلی تقریبا برابر است و به همین جهت، با اندک افزایش نرخ فروش محصولات و همچنین رشد نرخ ارز، مبلغ فروش سال ۹۸ رشد ۴۰ درصدی را تجربه کرد.

روند درآمدزایی شرکت از سال ۹۶ وارد فاز صعود شد و در هر سال گام بلندی به سمت سطوح جدید برداشت و متناسب با آن نیز حاشیه سود شرکت افزایش می‌یافت.

«فخوز» وارد فاز صعود شد

شایان ذکر است که این شرکت برای فصل اول سال ۹۹ فروش ۴۰ هزار میلیارد ریالی را پیش بینی کرده است.

«فخوز» در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به ترتیب با حاشیه سود خالص ۲۳ و ۲۸ درصدی فعالیت می‌کرد و بر اساس صورت‌های مالی دوره ۹ ماهه سال ۹۸، حاشیه سود خالص در محدوده ۲۲ درصد قرار دارد. در صورتی که ۲۳ درصدی را ملاک قرار دهیم، انتظار می‌رود این فولادساز در سال ۹۸ سود خالص ۳۶ هزار میلیارد ریالی به بار نشانده باشد که به ازای هر سهم حدود ۱۹۰۰ ریال می‌شود. «فخوز» در سال ۹۷ برای هر سهم ۱۲۲۶ ریال سود شناسایی کرده بود.

چندی پیش آبسیم پلاس در خصوص معاملات «فخوز» در بازار سرمایه نظرسنجی برگزار کرد که بر اساس آن، ۵۶ درصد از ۱۹۹۵ نفر شرکت کننده در نظرسنجی، اعلام موقعیت فروش در این سهم را کردند.

نکته قابل توجه این است که در معاملات امروز «فخوز» تا نزدیکی‌های صف خرید حرکت کرده و در مجموع، از ابتدای سال جاری تا به امروز فقط ۷ درصد در مجموع رشد قیمت داشته است. این در حالی است که در همین مدت شاخص کل ۲۵ درصد افزایش به خود دیده است.

با در نظر گرفتن شکست قدرتمند مقامت شش ساله و پولبک که دیده می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که مقاومت به حمایت تبدیل شده است. با توجه به موج شماری الیوت، به نظر میرسد پایان موج چهارم را نمودار طی کرده و قرار گرفتن اندیکاتور‌ها نشان دهنده صعود سهم است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.