تعداد بازدید : ۱۹۴۳
کد خبر : ۲۱۵۸۵۷
حفظ فروش در دایره تحریم؛
۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
در حالی که تحریم‌ها نفس بسیاری از شرکت‌ها را گرفته اما؛ در «فخوز» تغییری در میزان فروش و صادرات دیده نمی‌شود.

«فخوز» وارد فاز صعود شد

به گزارش واحد آمار و نظرسنجی (آبسیم پلاس) بورس نیوز، اسفند ماه برای شرکت «فولاد خوزستان» با ثبت درآمد ۱۷ هزار و ۶۳۴ میلیارد ریالی به پایان رسید که ۳۲ درصد بیشتر از فروش بهمن ماه است.

بر اساس این گزارش، در دوره ۱۲ ماهه منتهی به اسفند سال ۹۸ این فولادساز بالغ بر ۱۵۸ هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال درآمد عملیاتی شناسایی کرد. این در حالی است که طی سال ۹۷ حدود ۱۱۳ هزار و ۱۳۲ میلیارد ریال درآمد کسب کرده بود.

شرکت «فولاد خوزستان» با وجود تحریم ها، بازار‌های خارجی خود را حفظ کرد و اجازه کاهش مقداری فروش را نداد و تقریبا در سطح سال ۹۷ محصولات خود را به فروش رساند. در واقع، میزان فروش صادراتی با فروش داخلی تقریبا برابر است و به همین جهت، با اندک افزایش نرخ فروش محصولات و همچنین رشد نرخ ارز، مبلغ فروش سال ۹۸ رشد ۴۰ درصدی را تجربه کرد.

روند درآمدزایی شرکت از سال ۹۶ وارد فاز صعود شد و در هر سال گام بلندی به سمت سطوح جدید برداشت و متناسب با آن نیز حاشیه سود شرکت افزایش می‌یافت.

«فخوز» وارد فاز صعود شد

شایان ذکر است که این شرکت برای فصل اول سال ۹۹ فروش ۴۰ هزار میلیارد ریالی را پیش بینی کرده است.

«فخوز» در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به ترتیب با حاشیه سود خالص ۲۳ و ۲۸ درصدی فعالیت می‌کرد و بر اساس صورت‌های مالی دوره ۹ ماهه سال ۹۸، حاشیه سود خالص در محدوده ۲۲ درصد قرار دارد. در صورتی که ۲۳ درصدی را ملاک قرار دهیم، انتظار می‌رود این فولادساز در سال ۹۸ سود خالص ۳۶ هزار میلیارد ریالی به بار نشانده باشد که به ازای هر سهم حدود ۱۹۰۰ ریال می‌شود. «فخوز» در سال ۹۷ برای هر سهم ۱۲۲۶ ریال سود شناسایی کرده بود.

چندی پیش آبسیم پلاس در خصوص معاملات «فخوز» در بازار سرمایه نظرسنجی برگزار کرد که بر اساس آن، ۵۶ درصد از ۱۹۹۵ نفر شرکت کننده در نظرسنجی، اعلام موقعیت فروش در این سهم را کردند.

نکته قابل توجه این است که در معاملات امروز «فخوز» تا نزدیکی‌های صف خرید حرکت کرده و در مجموع، از ابتدای سال جاری تا به امروز فقط ۷ درصد در مجموع رشد قیمت داشته است. این در حالی است که در همین مدت شاخص کل ۲۵ درصد افزایش به خود دیده است.

با در نظر گرفتن شکست قدرتمند مقامت شش ساله و پولبک که دیده می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که مقاومت به حمایت تبدیل شده است. با توجه به موج شماری الیوت، به نظر میرسد پایان موج چهارم را نمودار طی کرده و قرار گرفتن اندیکاتور‌ها نشان دهنده صعود سهم است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: