تعداد بازدید : ۱۱۵۹
کد خبر : ۲۱۶۲۸۹
حقیقی‌ها خواهان «شبندر» بودند؛
۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
بررسی معاملات امروز نشان می‌دهد که حقیقی‌ها بیش از آن که فروشنده باشند، خریدار بودند و نقدینگی قابل توجهی وارد بازار کردند.

ورود هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در معاملات امروز دوشنبه اول اردیبهشت ماه سال ۹۹، بیش از ۱۰ میلیارد سهم بین اهالی بازار سرمایه جابجا شد که ارزش آن بالغ بر ۱۳ هزار و ۹۴۶ میلیارد تومان است. البته ارزش معاملات خرد حدود ۱۰ هزار و ۵۰۳ میلیارد تومان بوده است.

در بین نماد‌های حاضر در جریان معاملات امروز، ۲۵۲ نماد با خرید بالا از سوی حقیقی‌ها مواجه شدند. در واقع، نسبت خرید به فروش حقیقی‌ها در ۲۵۲ نماد بزرگتر از یک بود.

در این میان، نسبت خرید حقیقی‌ها در نماد «سنوین» بالاترین حد را داشت. این سهم که تا چند روز پیش حجم معاملات آن به زحمت به ۱۰ هزار سهم می‌رسید، این روز‌ها با تشکیل صف خرید برای آن، سهامداران عمده سهم، بانک اقتصاد نوین به همراه لیزینگ خود، به تقاضای شکل گرفته پاسخ می‌دهند و به این ترتیب، سمت فروش را حقوقی‌ها و سمت خرید را حقیقی‌ها شکل می‌دهند.

نسبت خرید به فروش حقیقی‌ها در «شبندر» و «رانفور» که هر دو صف خرید بودند، نیز قابل توجه بود و به ترتیب برابر با ۲۲ و ۱۹ بود.

در تصویر ذیل ۱۰ شرکت که بیشترین برآیند ورود حقیقی‌ها داشتند را ملاحظه می‌کنید.

ورود هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی‌ها

در آن سوی معاملات، حقیقی‌ها در نماد‌های «وبملت»، «های وب» و «ذوب» بیش از سایر نماد‌ها برآیند خروج ترسیم کردند و بیش از آن که خریدار باشند، فروشنده بودند.

ورود هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی‌ها

در مجموع، طی معاملات امروز بالغ بر ۹ هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان خرید از سوی حقیقی‌ها انجام گرفت و در طرف مقابل، ۸ هزار و ۱۴۷ میلیارد ریال فروش انجام دادند.

به عبارت بهتر، در معاملات اولین روز اردیبهشت ماه سال جاری، بالغ بر یک هزار میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی‌ها به بازار سرمایه وارد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.