کد خبر : ۲۱۶۸۵۶
رشد ۲۳ درصدی سودآوری و ۵۵۰ درصدی قیمت سهام شرکت!
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
افزایش ۴۰ درصدی درآمد‌ها در کنار افزایش بیش از ۴۶ درصدی هزینه‌های عملیاتی شرکت از شاخصه‌های سود ناخالص این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی پیش از آن است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که حتی کم اطلاع‌ترین افراد جامعه نیز خبر از وضعیت نگران‌کننده صنعت گردشگری و شرایط وخیم هتل‌های کشور دارند، سهامداران و سرمایه گذاران همیشه در صحنه این روز‌های بازار بورس بدون توجه به شرایط کنونی، مشغول بالا بردن چند صددرصدی قیمت سهام هتل کوثر اصفهان هستند.

هتلی که با ثبت درآمدی تنها ۵ میلیون تومانی ناشی از فروش غذا و نوشابه در عملکرد فروردین ماه خود زنگ خطر را برای سهامدارانش به صدا درآورد، در عملکرد سال ۱۳۹۸ هم نتوانست نشانه‌هایی را برای چرایی رشد بیش از ۵۵۰ درصدی قیمت سهامش آشکار کند.

درست زمانی که در اواسط سال ۱۳۹۶، سهام شرکت هتل پارسیان کوثر اصفهان پس از مانور تبلیغاتی فراوان توسط مدیران شرکت فرابورس آماده عرضه اولیه در این بازار می‌شد برخی از کارشناسان بازار سرمایه در خصوص نحوه ارزشگذاری غیرمنطقی و مبهم این هتل هشدار داده بودند. حال تنها پس از گذشت دو سال و اندی از عرضه سهام این شرکت در قیمتی بالا و البته رشد قیمتی عجیب در روز‌های پس از عرضه، شاهد تحقق سودی حتی کمتر از سود سال مالی ۱۳۹۶ در سال ۱۳۹۸ هستیم.

علیرغم آنکه این شرکت با تعدیل ۲۳ درصدی سود هر سهم در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۷، سودی ۱.۰۰۹ ریالی به ازای هر سهم را روانه سامانه کدال نمود با این وجود سود شناسایی شده این سال همچنان ۱۰ درصد پایین‌تر از سود سال ۱۳۹۶ است.

افزایش ۴۰ درصدی درآمد‌ها در کنار افزایش بیش از ۴۶ درصدی هزینه‌های عملیاتی شرکت از شاخصه‌های سود ناخالص این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی پیش از آن است.

تحقق سود خالص در حدود ۱۱۱ میلیاردی این هتل در سال ۱۳۹۸ در حالی رقم خورد که این هتل در سال مالی ۱۳۹۶، با تحقق ۱۲۳ میلیارد ریال موفق به تحقق سودی ۱.۱۱۸ ریالی به ازای هر سهم شده بود.

باستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
درود به رسانتون که تو این بازار همواره از تحلیل و لزوم توجه به علوم سرمایه گذاری حمایت می کنید. بی شک بهترین رسانه بورسی کشور هستید. موقع اون رسیده تا مسئولین هم کمی به فکر ذوب شدن سرمایه مردم عادی بعد از ریزش بازار باشند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: