تعداد بازدید : ۴۷۸۷
کد خبر : ۲۱۷۰۰۰
حباب به عرضه اولیه نیز سرایت کرد؛
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
بر اساس ارزش گذاری صورت گرفته بر اساس روش تنزیل جریان‌های نقدی، ارزش سهام این شرکت معادل ۲.۲۹۰ ریال محاسبه شده است.

قیمت عجیب در عرضه اولیه پگاه گیلان

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در جریان معاملات امروز شاهد عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام شرکت پگاه گیلان در بازار فرابورس هستیم. قیمت تعیین شده برای این عرضه معادل ۱۲.۵۰۷ ریال در نظر گرفته شده و سهامدار ۱۰۰ درصدی این شرکت، صنایع شیر ایران بوده که ۱۷ درصد از سهام این شرکت که معادل ۱۴ میلیون سهم است به عموم سهامداران و ۶ میلیون سهم نیز که معادل ۳ درصد بوده به صندوق‌های سرمایه گذاری تعلق می‌گیرد.

درآمد‌های عملیاتی محقق شده این شرکت در سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸ و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده، معادل ۱.۷۱۳ میلیارد ریال بوده است. اما نکته مهم در صورت‌های مالی شرکت حاشیه سود اندک عملیات آن بوده که حاشیه سود عملیاتی و خالص این شرکت در سال گذشته به ترتیب معادل ۶ و ۴.۵ درصد بوده است. سود محقق شده این شرکت به ازای هر سهم معادل ۳۷۸ ریال بوده است.

محصولات اصلی شرکت شامل ماست، شیر و پنیر بوده که در حدود ۷۵ درصد از کل درآمد‌های عملیاتی شرکت را به خود اختصاص می‌دهد.

بر اساس گزارش سودآوری شرکت، سود خالص این شرکت ۱۰۳ میلیارد ریال و معادل ۵۰۰ ریال به ازای هر سهم تعیین شده است.

نکته مهم و جالب توجه در خصوص این شرکت، قیمت بسیار گران تعیین شده برای عرضه اولیه سهام این شرکت است. در حالی که سود محقق شده سال گذشته و سود پیش بینی شده این شرکت برای سال جاری به ترتیب معادل ۳۷۸ و ۵۰۰ ریال بوده، قیمت عرضه اولیه سهام این شرکت معادل ۱۲.۵۰۷ ریال و معادل ۲۴ واحد (با لحاظ سود تقسیمی سال جاری) در نظر گرفته شده است.

اما بر اساس روش ارزش گذاری نسبی و با لحاظ نسبت قیمت به درآمد ۵۸ واحدی گروه لبنیات، معادل ۳۰.۳۶۷ ریال محاسبه شده که بسیار متفاوت از قیمت تعیین شده بر اساس روش تنزیل جریان‌های نقدی است. ارزش تعیین شده بر اساس روش تنزیل تنها ۶ درصد از ارزش روش نسبی را دارد و مشخص است که ارزش‌های فعلی نسبی هیچ تناسبی ندارد و حباب سنگین گروه غذایی در ارزش گذاری این شرکت نیز اثر محسوسی داشته است.

همچنین بر اساس روش ارزش خالص دارایی ها، ارزش هر سهم این شرکت معادل ۴.۶۸۵ ریال برآورد شده و به این ترتیب با گرفتن میانگین این سه روش، ارزش خالص هر سهم این شرکت جهت عرضه اولیه سهام شرکت به ۱۲ هزار و ۵۰۷ ریال رسیده است.

قیمت عجیب در عرضه اولیه پگاه گیلان


این در حالی است که بر اساس ارزش گذاری صورت گرفته بر اساس روش تنزیل جریان‌های نقدی، ارزش سهام این شرکت معادل ۲.۲۹۰ ریال محاسبه شده است.

قیمت عجیب در عرضه اولیه پگاه گیلان

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
البته 40میلیون سهم عرضه شد
200میلیون سهم داره 20درصدش امروز عرضه شد میشه40میلیون سهم نه20میلیون لطفا اصلاح کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
متاسفانه مسئولین شرکت بورس هم از آب گل آلود ماهی می گیرن . حالا دیگه سهم هر شرکت بی ارزشی رو هم بیارن خیالشون راحته که مردم همیشه در صحنه می خرن.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.