تعداد بازدید : ۱۹۱۹
کد خبر : ۲۱۷۱۰۸
از بهره‌برداری سنگان تا طرح الکترود گرافیکی؛
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
برنامه خرید بلوک سرمایه‌گذاری معادن و فلزات از بانک پاسارگاد و همچنین خرید اپال پارسیان سنگان از بانک پارسیان از جمله سرمایه‌گذاری‌های احتمالی شرکت در سال جاری خواهد بود.

نگاهی به خرید بلوک سرمایه‌گذاری

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در فروردین‌ماه سال جاری عملکرد مطلوبی داشته و موفق به کسب درآمد عملیاتی ۲۵ هزار و ۸۲۶ میلیارد ریالی شده است.

این فروش نسبت به اسفند ماه تغییری را نشان نمی‌دهد.

نگاهی به خرید بلوک سرمایه‌گذاری

نرخ فروش محصولات اصلی شرکت و به خصوص محصولات سرد با رشد خوبی مواجه بوده‌اند؛ نرخ فروش هر تن ورق سرد شرکت با بیش از ۱۵درصد افزایش نسبت به اسفند ماه و با توجه به استقبال سنگین متقاضیان در بورس‌کالا طی ماه‌های اخیر به بیش از ۷۰میلیون و ۴۲۰هزار ریال به ازای هر تن رسیده است.

نرخ فروش محصولات گرم با یک درصد افزایش و نرخ محصولات پوشش‌دار با یک درصد کاهش همراه بوده‌اند همچنین بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط شرکت در بخش کنفرانس اطلاع رسانی، نکات اصلی این گزارش در ادامه ارائه می‌گردد:

طرح تولید الکترود گرافیتی در شرکت نوین الکترود اردکان در بخش ماشین‌کاری با پیشرفت ۸۰درصد همراه است.
این طرح با ظرفیت ۳۰هزار تن الکترود گرافیتی در حال ساخت است. کل پروژه پیشرفت ۴۲درصدی داشته و فاز نخست آن در بخش ماشین‌کاری در مرداد ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
کل نیاز کشور به این فرآورده استراتژیک در فولادسازی در حدود ۵۰هزار تن ارزیابی می‌گردد و به ازای هر تن فولاد در حدود ۲.۸ کیلوگرم الکترود گرافیتی مصرف می‌شود.

• طرح کنسانتره ۵میلیون تنی سنگان در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و در حال حاضر پیشرفت ۹۳درصد در این طرح وجود دارد.
به این ترتیب کمبود کنسانتره شرکت که در سال جاری به حدود ۵ تا ۶میلیون تن خواهد رسید تا حد زیادی از این طریق رفع خواهد شد. همچنین برنامه تولید ۲.۵ میلیون تنی گندله این شرکت در سال جاری ارائه شده است.

• در حدود ۳۰درصد از مواداولیه کمکی شامل آلیاژ‌ها و مواد نسوز و همچنین ۲۰ درصد از قطعات ماشین آلات به صورت وارداتی تامین می‌گردد.

• شرکت در سال جاری برنامه فروش ۷.۷ میلیون تن محصول شامل ۶.۱ میلیون تن در بخش داخلی و ۱.۵ میلیون تن صادراتی را در برنامه کار خود دارد.

• شرکت در حال حاضر برنامه‌ای جهت تجدید ارزیابی دارایی‌ها ندارد.

• برنامه خرید بلوک سرمایه‌گذاری معادن و فلزات از بانک پاسارگاد و همچنین خرید اپال پارسیان سنگان از بانک پارسیان از جمله سرمایه‌گذاری‌های احتمالی شرکت در سال جاری خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.