تعداد بازدید : ۲۰۲۲۱
کد خبر : ۲۱۷۳۱۴
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲

به گزارش بورس‌نیوز، در راستای اطلاع‌رسانی صحیح به دارندگان سهام‌عدالت و ایجاد فضای پرسشگرانه برای فعالان تازه‌وارد و پیگیری سوالات این عزیزان، گروه رسانه‌های بورس‌نیوز اقدام به طرح سوال و پیگری برای دریافت پاسخ آن‌ها داشته تا سهامداران نسبت به آینده سهام‌عدالت و رفع ابهامات خود از این پرسش و پاسخ‌ها بهرمند شوند.

از سوی دیگر، شاید برخی از پرسش‌های سهامداران خارج از سوالات مطرح شده باشد که می‌توان با درج آن در قسمت نظرات کاربران در پایین همین صفحه، سوال خود را مطرح نموده تا خبرنگاران و کارشناسان بورس‌نیوز سریعا اقدام به پرسش‌گری از مسئولان مربوطه و حتی از شرکت‌های ورودی به بازارسرمایه را داشته تا خیال سهامداران «سهام عدالت» از هر سو برای ورود به این بازار سرمایه‌گذاری راحت باشد.

سهامداران می‌توان پاسخ پرسش‌های متداولی همچون در حیطه «اطلاعات هویتی و خانواری مشمولین سهام عدالت»، «عضویت مشمولین سهام عدالت و شرایط آن»، «خريد و فروش، ارزش سهام ودريافت سود» «پرداخت سود سهام عدالت» و «سهام عدالت متوفیان» را در پایین مشاهده نمایند.

۱) چگونه می‌توان اطلاع حاصل نمود که شخص متوفی مشمول طرح سهام عدالت بوده است یا خیر؟
وراث قانونی می‌توانند جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع نمایند و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

۲) تقسیم سهام عدالت مشمولان متوفی بین وراث قانونی چگونه انجام می‌شود؟
وراث قانونی مشمولان متوفی می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت (نشانی آن‌ها در اینجا قابل مشاهده است) و با ارائه مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت نسبت به تقسیم سهام عدالت و منافع آن اقدام نمایند.
بدیهی است تا زمانی که کلیه وراث قانونی نسبت به تامین مدارک لازم و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت اقدام ننمایند، درخواست تقسیم ترتیب اثرداده نخواهد شد و چنانچه یک یا چند نفر از وراث نتوانند در دفاتر پیشخوان حضور بهم رسانند یا ارائه مدرک نمایند انجام خدمات سایر وراث نیز امکان پذیر نمی‌باشد.

۳) مدارک لازم برای ارائه به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت جهت تقسیم سهام عدالت متوفیان چیست؟
الف- کدملی و تاریخ تولد متوفی
ب- اصل کارت ملی وراث قانونی
پ- اصل گواهی حصر وراثت شخص متوفی
ت- شماره شبای بانکی وراث
ث- نشانی و کدپستی محل اقامت یکی از وراث

۴) آیا وراث می‌توانند سهام شخص متوفی را به شخص ثالث خارج از وراث قانونی نیز منتقل نمایند؟
وراث قانونی صرفا می‌توانند قدرالسهم خود را تنها به کسانی که نام و مشخصات ایشان در گواهی حصر وراثت شخص متوفی بعنوان وارث ذکر شده انتقال دهند و بذل و انتقال یا هرنوع واگذاری آن به اشخاص دیگر امکان پذیر نمی‌باشد.

۵) آیا امضای تقسیم نامه سهام عدالت می‌تواند توسط وکیل، قیم، ولی یا کفیل وراث قانونی انجام شود؟
بلی. وراث می‌توانند نسبت به تعیین وکیل قانونی اقدام کرده و وکلای قانونی وراث با ارائه وکالتنامه رسمی و محضری، امکان مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت و امضای تقسیم‌نامه سهام عدالت را به جای شخص وارث خواهند داشت. همچنین این اقدام در مورد قیم یا، ولی و کفیل اشخاص نیز امکان‌پذیر است.

۶) آیا مهلتی (سقف زمانی) برای مراجعه وراث قانونی به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت تعیین شده است؟
خیر. هنوز سقفی تعیین نشده است لیکن به تمامی ذینفعان (وراث قانونی) توصیه می‌شود در اسرع وقت به این دفاتر مراجعه و خدمات لازم را اخذ کنند.

۷) تکلیف وراث پس از حضور در دفاتر منتخب پیشخوان خدمات الکترونیک دولت و انجام کار و تقسیم سهام چیست؟
وراث تکلیف دیگری ندارند و به عنوان سهامدار سهام عدالت می‌توانند از منافع سهام و سود آن که به حساب آنان واریز می‌شود، برخوردار شوند و صرفا به اطلاعیه‌های بعدی سازمان خصوصی سازی در خصوص سهام عدالت توجه نمایند.

۹) سود سهام عدالت در چه زمانی به حساب مشمولین واریز می‌شود؟
سازمان خصوصی‌سازی پس از وصول سود مصوب شرکت‌های سرمایه پذیر و محاسبه مبلغ سود هر مشمول، نسبت به واریز آن به شماره شبای تایید شده در سامانه سهام عدالت اقدام می‌نماید. بدیهی است مبلغ سود مشمولانی که شماره شبای تایید شده در سامانه سهام عدالت ندارند به حساب بستانکاری ایشان منظور شده است.

۱۰) آیا امکان ثبت شماره شبای بانکی وجود دارد؟
به استناد مصوبه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی آخرین مهلت ثبت شماره شبا پایان مهرماه ۱۳۹۷ بوده است. در صورت صدور مجوز جدید به منظور ثبت شماره شبای بانکی مراتب از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع رسانی خواهد شد.


۱۱) چگونه می‌توان از واریز یا عدم واریز سود به حساب افراد مطلع شد؟
در صورتی که در سامانه مبلغی به عنوان واریز سود درج شده است بایستی ضمن مراجعه به شعب بانک مربوطه پرینت حساب از تاریخ قید شده به عنوان «ارسال به بانک» تا حداقل ۳ ماه بعد را دریافت و کنترل کرد. در صورت اطمینان از عدم واریز وجه تخصیصی، پرینت حساب جهت بررسی و کنترل بیشتر به شماره ۰۲۱۸۸۰۸۵۶۶۷ فکس گردد.

۱۲) آیا امکان تغییر شماره شبای ثبت شده در سامانه وجود دارد؟
در شرایط عادی امکان تغییر شماره شبای بانکی مشمولین وجود ندارد. صرفاً در صورت بستن حساب بانکی قبلی، ارسال یک دوره پرداخت سود به حساب مذکور و اعلام بانک عامل مبنی بر عدم امکان واریز وجه به حساب مورد نظر او سامانه امکان ثبت شماره شبای جدید را فراهم می‌نماید.

۱۳) آیا معامله نمودن سهام عدالت امکان پذیر است؟
هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است. در بانک اطلاعاتی مشمولان سهام عدالت فقط ثبت نام شدگان قطعی، سهامدار نهایی سهام عدالت محسوب می‌شوند و هرگونه جابجایی مالکیت و هر نوع معامله سهام و یا خرید و فروش برگه‌های در دست مشمولین غیر قانونی و بلااثر است.

۱۴) زمان آزاد سازی و معاملاتی شدن سهام عدالت چه وقت خواهد بود و نحوه معامله آن چگونه است؟
آزاد سازی و معاملاتی شدن سهام عدالت نیاز به مجوز مراجع ذیصلاح قانونی دارد. زمان و نحوه معاملات سهام عدالت متعاقباً به صورت گسترده به عموم مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۵) آیا در زمان آزاد سازی سهام عدالت، برگه‌های عضویت در اختیار مشمولین قابل خرید و فروش است؟
برگه‌های عضویت فاقد هرگونه ارزش می‌باشد و مبین عضویت در طرح سهام عدالت نیست.

۱۶) ارزش سهام تخصیص یافته به هر نفر چقدر است؟
ارزش اولیه سهام متعلق به هر شخص مطابق مقررات مربوط تخصیص پیدا کرده و مشمولان می‌توانند صورت حساب خود را از طریق نشانی samanese.ir مشاهده نمایند. بدیهی است ارزش روز سهام متعلق هم اکنون بیش از میزان ارزش اولیه بوده و هم اکنون در صورتحساب این افراد موجود در آدرس اینترنتی samanese.ir قابل مشاهده است.

۱۷) ارزش روز سهام تخصیص یافته به هر نفر از مشمولین چه مبلغی است؟
ارزش روز سهام متناسب با افزایش یا کاهش ارزش سهام شرکت‌های سرمایه پذیر در بورس و فرابورس در نوسان است. در هر صورت درحال حاضر ارزش روز این سهام بیش از ارزش زمان واگذاری (تخصیص اولیه) است.

۱۸) چگونه افراد می‌توانند مطمئن شوند که مشمول سهام عدالت هستند؟
کلیه افراد می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir و ورود مشخصات هویتی خود، ضمن اطلاع از مشمول بودن، صورتحساب خود را مشاهده نمایند.

۱۹) کدام اقشار جامعه جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده اند؟
فهرست اقشاری از جامعه که در ۱۰ سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده اند به همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یک از این اقشار، در پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی اینترنتی news.samanese.ir منوی "سهام عدالت" قابل مشاهده است.

۲۰) افراد جامانده و کسانی که تا کنون برای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند چگونه می‌توانند مشمول دریافت سهام عدالت شوند؟
در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی‌باشد. بدیهی است درصورت صدور مجوز‌های قانونی لازم به منظور ثبت نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

۲۱) آیا افرادی که با وجود ثبت نام اولیه، در زمان مقرر در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها ثبت نام نهایی نشده اند، مشمول سهام عدالت محسوب می‌شوند؟
فقط کسانی که در شرکت‌های تعاونی شهرستانی ثبت نام نهایی شده اند و نامشان از طریق شرکت‌های مذکور به سازمان خصوصی سازی ارسال و در آدرس اینترنتی samanese.ir درج شده است مشمول نهایی سهام عدالت هستند و ثبت نام اولیه و یا داشتن دعوتنامه دلیل بر ثبت نام نهایی، نمی‌باشد.

۲۲) آیا ثبت نام شدگان فوت شده کماکان مشمول سهام عدالت هستند؟
بلی؛ ثبت نام شدگان نهائی در صورت فوت نیز جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی آن‌ها می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی samanese.ir اطلاعات لازم را جهت اقدامات بعدی کسب و ضمن مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت، موجود در آدرس اینترنتی مذکور، نسبت به تقسیم و تسهیم سهام شخص متوفی بین وراث قانونی ایشان اقدام نمایند.

۲۳) تکلیف پرونده متوفیانی که یک یا چند تن از وراث ایشان فوت کرده و یا حضور ندارند؛ چیست؟
در حال حاضر فقط پرونده متوفیانی که تمامی وراث آن‌ها در قید حیات و حاضر می‌باشند، قابل بررسی و اقدام است. درصورت ایجاد امکان بررسی پرونده این دسته از متوفیان مراتب به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

۲۴) در صورت مفقودی برگه عضویت سهام عدالت چه اقدامی باید انجام داد؟
هیچ لزومی به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه فاقد کاربرد و ارزش می‌باشد. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir می‌توانند از وضعیت عضویت و سهامداری خود مطلع شوند.

۲۵) چنانچه اطلاعات هویتی (شناسنامه ای) مشمولین سهام عدالت از تاریخ ثبت نام قطعی تاکنون تغییر یافته باشد، چه اقدامی باید انجام شود؟
آخرین اطلاعات هویتی و اصلاحات شناسنامه‌ای تا دی ماه ۱۳۹۵ از سازمان ثبت احوال کشور دریافت و در بانک اطلاعات سازمان خصوصی سازی اعمال شده است. این مشخصات نهایی، مبنای عضویت و سهامداری مشمولین است.

در صورت تغییر اطلاعات هویتی افراد پس از تاریخ فوق، لازم است جهت اعمال تغییرات و اصلاح بانک اطلاعاتی با تلفن شماره ۰۲۱۸۳۳۳۸ دفتر امور سهام عدالت تماس حاصل فرمایند.

۲۶) در صورت تغییر تعداد خانوار (بعد خانوار) نسبت به زمان ثبت نام یا تغییر شرایط خانوار ناشی از تولد، ازدواج و فوت چه اقدامی باید نمود؟
اقدام خاصی لازم نیست. تخصیص سهام عدالت بر مبنای بعد خانوار در زمان ثبت نام صورت گرفته است و ازدواج، طلاق و فوت تأثیری در شرایط و مبلغ سهامداری مشمولین ندارد. همچنین متولدین بعد از تاریخ ثبت نام خانوار‌ها نیز مشمول سهام عدالت نمی‌باشند.

۲۷) خانوار‌هایی که در قالب یکی از اقشار نظیر روستائیان یا مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) ثبت نام نموده اند، ولی اکنون جزو آن اقشار نیستند (مثلاً دیگر در روستا زندگی نمی‌کنند یا مدد جوی کمیته امداد نیستند)، کماکان سهامدار هستند یا خیر و باید چه اقدامی انجام دهند؟
ملاک سهامداری افراد و خانوار‌ها قطعی شدن ثبت نام آن‌ها در طرح سهام عدالت است و تغییر وضعیت افراد و خانوار‌ها تاثیری در سهامداری مشمولین ندارد.

۲۸) چرا برخی از افرادی که در سال‌های گذشته جزو اقشار مددجوی نهاد‌های حمایتی ثبت نام شده اند در حال حاضر از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار نیستند؟
ملاک تعلق تخفیف ۵۰ درصدی تحت پوشش بودن مشمولان در نهاد‌های حمایتی در زمان تهیه صورتحساب نهایی (دی ماه ۱۳۹۵) بوده که مطابق آخرین اطلاعات دریافتی از سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در صورتحساب مشمولان اعمال شده است.

ضمنا می‌توانید برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۸۳۳۳۸ تماس حاصل فرمائید.

آیا ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی کاهش یافت؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۲

در پایان معاملات هفته گذشته بازار سرمایه ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۳ میلیون و ۲۷۹ هزار تومان رسید.

ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۱۴

ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۶۴۶ هزار و ۲۸۹ تومان رسیده است.

نماد کدام شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی درج شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۹

شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کهگیلویه و بویراحمد با نماد معاملاتی "وسکهبو" در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

چه زمانی همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می شوند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۰

ظرف یک ماه آینده همه شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت در بورس پذیرفته می‌شوند و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند سهام خود را بفروشند .

سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۴

ارزش سهام عدالت همسو با صعود نه چندان چشمگیر شاخص کل بورس، افزایش کمی یافت و ارزش واقعی سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، به ۱۴ میلیون تومان و ارزش واقعی سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶ میلیون تومان نزدیک شد.

نحوه پرداخت سود سهام عدالت چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۳

سود سهام عدالت به حساب شخصی مشمولانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، واریز می‌شود و سود افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند به حساب شرکت‌های سرمایه گذاری استانی واریز خواهد شد.

 

ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۱

در پایان معاملات روز گذشته ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی  به پانزده میلیون و ۳ هزار تومان و ارزش سهام یک میلیون تومانی به ۲۸ میلیون و ۲۴۴ هزار تومان رسید.

تکلیف سهام ۱۳ شرکت غیربورسی حاضر در سبد سهام عدالت چه شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۱

قرار است سهام ۱۳ شرکت غیربورسی حاضر در سبد سهام عدالت در قالب هلدینگ شرکت‌های غیربورسی سروسامان داده شده و سهام آن‌ها قابلیت دادستد پیدا کند.

طرح جاماندگان سهام عدالت در مجلس در چه مرحله ای است؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۳

طرح جاماندگان در نوبت رسیدگی مجلس بوده و صددرصد با اکثر آرا مصوب خواهد شد. این طرح در کمیسیون اقتصادی بررسی شده و سه ماه پس از تصویب به مرحله اجرا و ثبت نام خواهد رسید.

ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۵۲

 ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۱۴ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان در پایان معاملات هفته گذشته رسید.

ارزش سهام عدالت ۴۹۲ هزارتومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۸:۵۴

طبق آخرین به روز رسانی گزارش دارایی که مربوط به ۱۴ مهرماه است، ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان کمی بیشتر از ۱۳میلیون و ۲۰۰هزار تومان است.

میزان ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۹

ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت در روز گذشته به ترتیب به ۱۴ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان و ۲۸ میلیون و ۲۱ هزار تومان رسیده است.

هشتمین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت کدام است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۱۲

شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان ایلام سه شنبه این هفته (۱۵ مهر) برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران به عنوان هشتمین شرکت سرمایه‌گذاری استانی با نماد «وسیلام» آماده انجام معامله خواهد بود.

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیونی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۱۱

در پایان معاملات روز گذشته بازار سرمایه ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۷۹۴ هزار تومان و ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی نیز به ۳۱ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان رسید.

آیا می توان سفارش فروش سهام عدالت را حذف کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۰:۲۰

این امکان زمانی برای سهامدار مهیا می‌شود که کارگزار، سفارش فروش را به سیستم ارسال نکرده باشد؛ در غیر این‌صورت حذف آن نیازمند طی شدن مراحلی است که اکنون در حال انجام اقدامات لازم بر روی زیرساخت‌های آن هستیم تا حتی اگر چنانچه سفارش فروش به سامانه ارسال شده باشد بتوان آن را حذف کرد.

سهام عدالت فوت شدگان چگونه منتقل می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۲:۰۲

شرکت سپرده گذاری مرکزی به دلیل تعداد زیاد و پیچیدگی پیشینی انتقال سهام که به دلیل بحث انحصار وراثت و کار‌هایی که باید در قوه قضائیه اتفاق بیفتد وجود دارد تصمیم گرفت انتقال سهام را به صورت کاملاً مکانیزه انجام دهد.

وراث باید قبل از هر کاری در ابتدا گواهی‌های انحصار وراثت را با مراجعه به قوه قضائیه دریافت کنند و در سایت سجام نیز ثبت نام کنند. انفورماتیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال تلاش برای ارتباط با انفورماتیک قوه قضائیه است تا عملیات انتقال برای وراث انجام شود.

چه تعداد از مددجویان کمیته امداد امام (ره) سهام عدالت دارند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۲۸

در حال حاضر حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام (ره) دارای سهام عدالت هستند و حدود ۹۰۰ هزار نفر از مددجویان فعلی کمیته امداد سهام عدالت ندارند.

ارزش سهام عدالت به چه میزان رسید؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۰۳

ارزش کل سهام عدالت روز گذشته به ۱۴ میلیون و ۸۰۵ هزار تومان رسید. این کمترین ارزش سهام عدالت در سه ماه اخیر است. این افت در حالی است که ارزش برگه‌های سهام عدالت تا ۲۰ میلیون تومان هم رفته بود.

آیا ارزش سهام عدالت در روز گذشته کاهش یافت؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۱۷

در پایان معاملات روز گذشته بازار سرمایه ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۷۹۴ هزار تومان و ارزش سهام عدالت افرادی که یک میلیون تومان است نیز به ۳۱ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۳:۱۰

در پایان معاملات روز گذشته بازار سرمایه، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به بیش از ۱۶ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۶:۰۱

ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی به ۳۱ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان رسید.

قیمت سهام عدالت در روز گذشته چقدر افزایش یافت؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۰۰

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با رشدی ۲٫۲ درصدی به مرز ۱۶ میلیون تومان رسید.

سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۴

در پایان معاملات روز گذشته بازار سرمایه ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۷۹۴ هزار تومان و ارزش سهام عدالت افرادی که یک میلیون تومان بوده نیز به ۳۱ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۱

در پایان معاملات روز گذشته بازار بورس، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۵ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از ۷۱۰ هزار تومان کاهش یافت.

ارزش واقعی سهام عدالت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۸

ارزش واقعی سهام عدالت تحت تاثیر نوسانات اخیر بازار سرمایه قرار گرفته و درحالی که به حدود ۲۰ میلیون تومان نیز رسیده بود، تا حدود ۱۵ میلیون نیز کاهش یافت و درحال حاضر در محدوده ۱۶ میلیون تومان قیمت دارد.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۵۹

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام، ارزش سهام عدالت تنها ۱۵ هزار تومان نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به ۱۷ میلیون و ۱۳۹ هزار تومان رسید.

معامله دو شرکت استانی سهام عدالت جدید چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۴۲

از روز دوشنبه جاری (۳۱ شهریور) نماد شرکت سرمایه گذاری استان مرکزی "وسمرکز" برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران در پلاک ۵۶۳ و در فهرست نرخ‌های بازار دوم، آماده انجام معامله خواهد بود.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات هفته گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۶

در پایان معاملات هفته چهارم شهریور بازار سهام، ارزش سهام عدالت با رشد بیش از ۱۳ درصدی نسبت به هفته گذشته به ۱۷ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان رسید.

در استان گلستان چند نفر روش غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۴

در استان گلستان (از حدود ۱.۳ میلیون مشمول سهام عدالت با یازده شرکت تعاونی شهرستانها) حدود ۹۲۴ هزار نفر یا معادل ۶۶ درصد مشمولان سهام عدالت روش غیرمستقیم و مابقی روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند، براین‌اساس ارزش سرمایه در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری هر استان با توجه به تخمین‌های موجود عدد قابل‌توجهی خواهد بود.

به تازگی چند شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت پذیرفته شدند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۱:۵۵

نماد ۶ شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بازار دوم بورس تهران پذیرفته شدند.

مدیریت سهام عدالت اموات برای وراث چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۴:۰۲

وراث سهام عدالت اموات عملا سهامداران شرکت‌های سرمایه گذاری استانی خواهند بود و مشمول روش غیرمستقیم هستند زیرا کسی روش مدیریت سهام را برای ان‌ها انتخاب نکرده است.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۱:۳۳

روز گذشته در ابتدای بازار، شاخص کل رشد داشت، اما با ادامه روند معاملات، شاخص کل روند نزولی را پیش گرفت و ۵۵۰۰ واحد افت کرد، اما این با وجود این روند نزولی ارزش سهام عدالت حدود نیم درصد رشد داشت.

با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش ۹ میلیون و ۳۴۶ تومان و ۳۰ درصد این سبد ۴ میلیون و ۶۷۳ هزار تومان شده است.

سهام عدالت در روز گذشته چقدر رشد داشت؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۳:۱۹

 روز گذشته با شروع معاملات بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت حدود ۳ درصد رشد کرد و به ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

وراث متوفیان سهام عدالت چه کار کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۵

باید خواسته ورثه از طریق سازمان خصوصی سازی به قوه قضاییه و بعد به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی منتقل شود. درواقع یک نفر از ورثه باید از سایر اعضا وکالت بگیرد و درخواست مورد نظر را به دادگاه ارائه دهد، دادگاه به نیابت حکم را صادر می‌کند. حکم به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انتقال می‌یابد و افراد به عنوان ورثه شناسایی می‌شوند.

ارزش سهام عدالت تا روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۶

در پایان بازار معاملات روز گذشته بازار سهام ارزش سهام عدالت با افت بیش از نیم درصدی به ۱۵ میلیون و ۵۵ هزار تومان رسید و با این حساب ارزش ۶۰ سهام عدالت قابل فروش به ۹ میلیون ۲۲ هزار تومان رسید.

برای ویرایش شماره تلفن در سهام عدالت همراه چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۵

ویرایش شماره تلفن همراه دارندگان سهام عدالت از طریق سامانه سهام عدالت به آدرس www.sahamedalat.ir فراهم شده و در صورت عدم تطابق کد ملی با شماره موبایل، سهامدار می‌تواند شماره موبایل تحت مالکیت خود را در www.sahamedalat.ir وارد کند

آیا کارگزار ناظر سهام عدالت را می توان تغییر داد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۲

 شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد، فروشندگان سهام عدالت که قصد فروش مابقی سهام از طریق کارگزاری دیگری دارند از امروز می‌توانند کارگزار ناظر را تغییر دهند.

تعداد شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت چندتا است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۱:۴۸

تعداد شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به ۱۲ رسید.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۸:۵۹

در پایان معاملات روزگذشته بازار سهام، ارزش سهام عدالت افزایش یافت و ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۶ میلیون و ۱۷۱ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات روزگذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۲:۲۵

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با کمی رشد به ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید، با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام قابل فروش ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و ۳۰ درصد سبد سهام عدالت ۴ میلیون و ۷۷۲ هزار تومان است.

تعداد سهامداران عدالت در استان کرمانشاه چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۲۶

در استان کرمانشاه یک میلیون و ۴۲۱ هزار و ۱۲۸ نفر معادل ۷۵ درصد جمعیت استان مشمول سهام عدالت هستند.

روش جدید واریز پول سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۴

روش جدید که برای توزیع پول حاصل از فروش سهام عدالت به اجرا می‌رسد به این نحو است که مشتری که زودتر برای فروش درخواست داده، زودتر هم پول آن را دریافت می‌کند؛ بنابراین از این پس ارقامی که مشتریان سهام عدالت بابت فروش سهام خود دریافت می‌کنند، بیشتر خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین وضعیت سهام عدالت خود چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۱

تمام اطلاعات سهامداران در سامانه sahamedalat.ir قابل مشاهده است. این اطلاعات شامل این موارد می‌شود: اینکه تعداد کدام سهام شان کم شده، کدام باقی مانده و ارزش روز دارایی‌شان چقدر است.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۱:۲۴

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام و ریزش ۳ درصدی شاخص کل، ارزش سهام عدالت حدود ۴ درصد کاهش یافت. بدین ترتیب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت برای فروش به ۹ میلیون و ۳۴۱ هزار تومان رسید است.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۱:۳۰

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام و افت ۲٫۵ درصدی شاخص کل، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی هم حدود ۲ درصد افت کرد و به ۱۶ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان رسید.

طرح جاماندگان سهام عدالت به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۹:۴۹

این طرح در کمیسیون اقتصادی خانه ملت نهایی شده و به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

امکان فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامدار وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۵:۲۲
 

بانک ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

ارزش روز گذشته سهام عدالت چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۱:۲۵

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام ارزش سبد سهم عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با کمی افت قیمت به ۱۶ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان رسید.

مشکل سهامداران عدالت در فروش سهام چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۱

 دارندگان سهام عدالت نه تنها همچنان از عدم واریز وجه حاصل از فروش ۳۰ درصد سهام عدالت خود گله‌مند هستند، بلکه با مشکلات دیگری از جمله عدم ثبت درخواست فروش ۳۰ درصد دوم یا فروش سهام عدالت توسط کارگزاری‌ها باوجود عدم ارائه درخواست فروش از سوی مشمول مواجه شده‌اند.

چه سامانه ای برای رفع مشکلات سهامداران عدالت طراحی شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۱:۵۹

ستاد آزادسازی سهام عدالت برای رفع مشکلات سهامداران از وجود سامانه‌ای با شماره‌های ۱۵۶۹ و ۶۴۶۱-۰۲۱ تحت عنوان مرکز تماس ذی نفعان بازار سرمایه خبر داد تا در این سامانه کارشناسان مربوط در بخش پشتیبانی بتوانند پس از برقراری ارتباط با سهامداران، مشکلات آن‌ها را جویا شده و آن‌ها را راهنمایی کنند.

ارزش ریالی سهام عدالت در پایان هفته گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۰۹

در پایان معاملات هفته گذشته ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با اندکی کاهش به ۱۶ میلیون و ۷۳۱ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۱

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با رشدی ۴.۳ درصدی به ۱۶ میلیون و ۷۳۲ هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۲:۳۱

ارزش سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی با کاهش‌های اخیر بازار بورس ایران و کاهش ارزش بازار شرکت‌ها به ۱۵ میلیون تومان رسیده است.

امکان پرداخت سهام عدالت به چند نفر وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۳۸

حدود ۲۰ میلیون نفر جامانده از سهام عدالت هستند، اما امکان پرداخت به ۱۰ میلیون نفر از آن‌ها در شرایط فعلی وجود دارد.

این تعداد شامل ۶ میلیون کارگر ساختمانی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد، ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی و مابقی از اقشار آسیب پذیر خواهند بود.

روش غیرحضوری فروش سهام عدالت در بانک ملی چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۰:۲۳

دریافت ثبت سفارش متقاضیان فروش سهام عدالت بصورت غیرحضوری و از طریق درگاه‌های این بانک اعم از سایت بانک، اپلیکیشن بله، نسخه جدید اپلیکیشن ایوا اجرا می‌شود.

کدام وراث سهام عدالت از مالیات معاف هستند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۴۸

مشمولان سهام عدالت که تا تاریخ یکم مردادماه ۹۹ اطلاعات خود را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی داده‌اند، چنانچه فوت کرده باشند، وراث آن‌ها از مالیات بر ارث معاف هستند.

دومین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت کدام است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۳۷

شرکت سرمایه گذاری استان قم با سرمایه ۵۲۳۱۶ میلیارد ریال با نماد «وسقم» به عنوان دومین شرکت سرمایه‌گذاری استانی در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

نحوه فروش سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۰:۳۰

قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهادهای مالی انجام شود. بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

اگر پول فروش سهام عدالت را دریافت نکردیم چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۲۴

 برخی هستند که اطلاعات خود را ناقص در سایت‌ها اعلام کرده‌اند و به اعتقاد خودشان سهام عدالت خود را فروخته‌اند و باید پولی بگیرند در حالی که چنین نیست. این افراد باید به سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات خود را کامل کنند.

ارزش سهام عدالت در ۳۰ مردادماه چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۴

ارزش سهام عدالت پس از تجربه افزایش قیمت بار دیگر در مسیر نزولی قرار گرفت و ارزش ریالی آن در تاریخ ۳۰ مرداد به ۱۷ میلیون و ۶۴۲ هزار تومان رسید.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات روز ۲۹مرداد چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ - ۱۱:۲۰

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افتی ۷۸۵ هزار تومانی (۴.۴۶ درصد) به ۱۶ میلیون و ۸۲۲ هزار تومان رسید.

آیا سهام عدالت بر بازار سرمایه تاثیر گذار است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۱۱:۱۲

 از ابتدای آزادسازی سهام عدالت، بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شد، اما بازار منفی نشد. در این روز‌ها در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده، پس فروش سهام عدالت تاثیری در بازار ندارد.

در استان فارس چند نفر سهام عدالت دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۰:۱۹

سه میلیون و ۳۲۰ هزار و ۳۸۸ سهام‌دار سهام عدالت در استان فارس هستند.

ارزش سهام عدالت در روز ۲۷ مرداد چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۳:۵۲

ارزش سهام عدالت پس از تجربه کاهش قیمت بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفت و ارزش ریالی آن در تاریخ ۲۷ مرداد به ۲۰ میلیون و ۲۷۱ هزار تومان رسید. این در حالی است که هفته گذشته این سهام در حدود ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش داشت.

سهامداران عدالت قبل از فروش چه اقدامی باید انجام دهند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۹:۲۷

مشمولان سهام عدالت که قصد فروش سهام خود را دارند باید قبل از هر اقدامی به سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت مراجعه و در صورت مغایرت، تلفن همراه و شماره شبای حساب بانکی متعلق به خود را تغییر دهند.

چه تعداد از دریافت سهام عدالت جامانده اند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۸:۴۸

یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهام عدالت جامانده اند و این سهام را دریافت نکرده اند.

مبلغ واریزی فروش سهام عدالت به حساب مشمولان چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۶:۳۱

در حال حاضر ۵ هزار ۶۰۰ میلیارد تومان به حساب فروشندگان سهام عدالت – حدود یک میلیون ۹۰۰ هزار نفر – واریز شده است.

برای فروش سهام عدالت به کجا مراجعه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۲:۱۰

 چنانچه مشمول سهام عدالتی قصد فروش تا ۶۰ درصد سهام خود را داشته باشد، باید به بانک‌ها و کارگزاری‌ها مراجعه کند یا سفارش خود را برای کارگزاری‌ها ثبت کند تا کارگزاری بنا بر تشخیص خود اقدام به فروش سهام فرد در تاریخی که توسط کارگزاری انتخاب می‌شود، کند. به عبارت دیگر مشمول سهام عدالت امکان اینکه شخصا اقدام به فروش سهام خود کند، ندارد.

ارزش روز سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ - ۱۱:۳۴

در پایان معاملات دیروز بازار سهام ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افتی ۷۸۳ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان رسید.

برای تاخیر در پرداخت پول فروش سهام عدالت چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۲۴

فروش سهام عدالت مراحلی دارد؛ سفارش، فروختن، تسویه و پرداخت، به همین دلیل زمانبر است، اما زمان آن نباید غیرمعمول باشد، اگر این زمان غیرمعمول است مردم با روابط عمومی وزارت اقتصاد تماس بگیرند تا با پیگیری از تضییع حقوق دارندگان سهام عدالت جلوگیری شود.

سود سهام عدالت در سال جاری چگونه محاسبه می شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۳

سود‌های سال‌های گذشته براساس سهم ۵۰۰ هزار تومانی بود، اما وقتی دارایی افراد به ۱۹ میلیون یا بیشتر رسیده قطعا سود سهام عدالت براین اساس خواهد بود و امسال سود افراد نسبت به سال‌های گذشته متفاوت خواهد بود.

چه زمانی فرصت فروش مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت مهیا می شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۴۵

تا پایان سال تمام شرکت‌های استانی باید بورسی شوند و تمام کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کردند تا پایان سال می‌توانند نسبت به فروش تمام سهام خود اقدام کنند.

آیا امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۲۷

تاکنون هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر روش آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت گرفته نشده است.

دریافت وام با سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۴۸

بانک‌ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت سه ساله پرداخت می‌کنند.

این تسهیلات در قالب کارت اعتباری مرابحه به متقاضیان ارائه خواهد شد. در خصوص کارت اعتباری باید متذکر شد اگر در یک دوره مشخص از ظرفیت کارت اعتباری مذکور استفاده شود، نیازی به پرداخت سود به بانک‌ها نیست در غیر این صورت متقاضیان مشمول سود ۱۸ درصدی خواهند شد.

ارزش سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۸:۳۲

ارزش سهام عدالت بنابر اعلام سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت در تاریخ ۱۹ مردادماه ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

 آیا طرح دو فوریتی جاماندگان سهام عدالت در مجلس تصویب شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۰۸:۱۹

سهام عدالت با رویکرد دهک‌های پایین می‌بایست اعمال شود و همچنین شرط سنی در آن نباید وجود داشته باشد، همچنین دو فوریت طرح جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده است.

در استان خراسان شمالی چه تعداد سهام عدالت ندارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۳۳

۱۳۳ هزار نفر در استان خراسان شمالی سهام عدالت ندارند که امیدواریم با پیگیری نمایندگان در مجلس شورای اسلامی به افراد واجد شرایطی که سهام ندارند این امر اختصاص پیدا کند.

ارزش ریالی سهام عدالت چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۲۱

براساس اعلام سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت ارزش ریالی سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته (سه شنبه ۱۴ مردادماه) به ۱۹ میلیون ۶۶۹ هزار تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه با افزایش قیمت همراه شده است.

جاماندگان سهام عدالت چه تعداد هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۰۹:۵۷

افراد جامانده از دوره قبل و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در مجموع ۴ میلیون نفر می‌شوند که باید به آن‌ها نیز سهام عدالت پرداخت شود.

جاماندگان سهام عدالت، سهام می گیرند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۲:۲۴

در قانون آمده ۶ دهک جامعه باید از سهام عدالت برخوردار شوند که ما سهام عدالت را به ۶ دهک جامعه داده‌ایم؛ یعنی اکنون آمار دارندگان سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که اگر ۶۰ درصد جمعیت کشور را در نظر بگیریم حدود همین میزان است.

تکلیف شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت چه شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۲:۰۳

قرار بود از ۲۹ خردادماه که مهلت انتخاب روش مدیریت مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت تمام شده، پرتفوی سهام عدالت متقاضیان روش غیرمستقیم به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی بلافاصله انتقال یابد و این شرکت‌ها با برگزاری مجمع افزایش سرمایه دهند و مراحل پذیرش در بورس به سرعت انجام شود، اما هنوز این شرکت‌ها بلاتکلیف مانده‌اند.

باید مراحل قانونی انتقال پرتفوی سهامداران عدالت به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی و افزایش سرمایه این شرکت‌ها انجام شود، مرحله دوم برگزاری مجمع و افزایش سرمایه و انتخاب هیأت مدیره شرکت‌های استانی و مرحله سوم حضور در بورس و درج در تابلوی بورس باید انجام شود.

وراث سهامداران عدالت برای انتقال چه کنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۰۸:۳۳

طبق اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، وراث سهام عدالت برای نقل و انتقال آن باید منتظر اطلاعیه‌های سپرده گذاری مرکزی باشند. در حال حاضر کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال انجام تست‌های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه‌های این شرکت هستند تا تمامی فرایند‌های انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری انجام شود.

ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۱۱:۲۵


ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات روز شنبه با رشد ۴۹۵ هزار و ۴۵۲ تومانی نسبت به روز کاری قبل به ۱۹ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۱۶ تومان رسید

سهام عدالت را بفروشیم یا نفروشیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۵

بر اساس نظر کارشناسان بازار سرمایه با وجود اینکه پیش‌بینی نمی‌شود بورس در آتی مانند ماه‌های اخیر گذشته سود بدهد، اما باز هم از بازار‌های دیگر بازدهی بیشتری خواهد داشت، پس حفظ سرمایه در آن به نفع مردم خواهد بود. مردم می‌توانند با حفظ سهام عدالت یک سال دیگر با بیشترین بازدهی نسبت به بازار‌های دیگر آن را بفروشند.

فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۸


پرونده آزادسازی سهام عدالت درحال تکمیل است و طبق وعده مسئولان، در ۱۸ مردادماه که مصادف با عید غدیر خم است، امکان فروش ۶۰ درصد این سهام برای مشمولان فراهم می شود.

چنددرصد سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی وارد بورس می شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۶

۱۰۰ درصد از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی وارد بازار سرمایه خواهند شد که ۶۰ درصد آن در روز بعد از عید غدیر قابلیت معامله را پیدا خواهند کرد و بر این اساس موقعیتی مانند مشمولانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند پیدا می‌کند.

کارت اعتباری دیجیتالی سهام عدالت چگونه دریافت می شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۵

دارندگان سهام عدالت نزد بانک ملی ایران می‌توانند تا سقف ۵ میلیون تومان در ازای توثیق سهام خود کارت اعتباری دیجیتالی دریافت و از بیش از ۴ هزار فروشگاه زنجیره‌ای خرید کنند.

چند نفر در صف فروش سهام عدالت هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۰

بطورکلی تا هفته گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر سهام خود را فروخته، تسویه و ۹۰۰ هزار نفر همچنان در فرآیند فروش سهام عدالت خود قرار دارند.

امکان فروش ۶۰درصد سهام عدالت چه زمانی فراهم می شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۶:۰۵

افرادی که سهامداری به روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند از تاریخ ۱۹ مرداد ماه می‌توانند نسبت به فروش ۶۰ درصد از سهام خود اقدام کنند در حالی که ۴۰ درصد باقی مانده در دهه فجر آزادسازی خواهد شد.

ارزش امروز برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۳:۱۲

امروز در معاملات بازار سرمایه ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با ۴۷۳ هزار تومان کاهش به ۱۹ میلیون و ۶۳۸ هزار تومان رسید.

مشمولان سهام عدالت برای اطلاع از فرایند فروش سهام به کجا مراجعه کنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۰۹:۳۶

سهامداران محترم سهام عدالت می‌توانند از روز هفتم مردادماه جاری برای پیگیری فرایند فروش سهام خود به کارگزار ناظر خود مراجعه کنند.

سهامداران با تماس با مرکز اطلاع رسانی سهام عدالت با شماره ۱۵۶۹ داخلی یک و وارد کردن کد ملی می‌توانند از کارگزار ناظر خود مطلع شوند.

آغاز معاملات شرکت های سرمایه گذاری استانی چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۶:۰۴

معاملات سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی از ۱۵ تا ۱۹ مرداد در بورس تهران آغاز می شود.

برای ثبت شماره شبای بانکی سهام عدالت چقدر فرصت است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۵:۴۱

آن دسته از دارندگان سهام عدالت که برای ثبت شماره شبای بانکی خود به سامانه سهام عدالت و اخذ تاییدیه از طریق این سامانه اقدام نکرده‌اند حداکثر ظرف ۴۵ روز پس از تصویب این آیین نامه فرصت دارند با مراجعه به سامانه نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود و اخذ تاییدیه اقدام کنند.

دریافت اعتبار با سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۰

 

این موضوع در شورای‌عالی بورس برای دارندگان سهام عدالت مطرح شد و بانک مرکزی طی بخشنامه‌ای به بانک‌ها اجازه اجرای این کار را داده تا در قبال توثیق الکترونیکی سهام عدالت به دارندگان این سهام اعتبار بدهند.

پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۶:۱۳

پذیرش این شرکت‌ها از اواسط مرداد ماه در بورس تهران آغاز می‌شود و آن‌ها نیز بعد از عید غدیر می‌توانند در مجموع ۶۰ درصد سهام خود را به فروش برسانند.

ارزش سهام عدالت در روز گذشته چقدر شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۱


ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته به ۲۰ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۸۹۰ تومان رسید و سود ۶۶۳ هزار تومانی عاید سهامداران شد.

ارزش سهام عدالت در هفته گذشته چقدر افزایش یافت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۵:۴۸

در ابتدای معاملات هفته گذشته ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۱۹ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۴۵۷ تومان اعلام شده بود که بر این اساس طی معاملات هفته گذشته ۲.۳ درصد سود معادل ۴۵۰ هزار و ۹۱ تومان عاید سهامداران عدالت شده است.

شرایط دریافت کارت اعتباری سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۴۴

مشمولان سهام عدالت می‌توانند از طریق نظام بانکی تا سقف ۵۰ تا ۶۰ درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت کنند و با استفاده از آن می‌توانند با مراجعه به مراکز خرید، به صورت اعتباری خرید کنند. براساس این طرح در نظر گرفته شده مشمولان سهام عدالت تا یکسال فرصت دارند وجه را به بانک تسویه کنند.

بانک‌ها تا چه زمانی پول فروش سهام عدالت را واریز می کنند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۳۲
 

بانک‌ها ۴۸ ساعت مهلت دارند پس از فروش سهام عدالت، پول سهام فروش رفته را به حساب سهامدار واریز کنند.

ارزش کل پورتفوی سهام عدالت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۲:۲۴

تعداد شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت ۴۹ شرکت هستند که ارزش مقطع واگذاری آن‌ها ۲۶۶ هزار و ۳۶۳ میلیارد ریال است.

 با توجه به تورم اقتصادی و در پی آن رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی بیش از ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و در حال حاضر به ۱۰۰۹۸هزار و ۹۸۷میلیارد ریال رسیده است.

با آزادسازی سهام عدالت چگونه آن را بفروشیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۵۰

افرادی که آزادسازی سهام عدالت را انجام دادند و قصد واگذاری سهام را دارند تنها به سهام خود را به کارگزاری‌ها واگذار کنند نه بانک ها، چرا که شرایط پیچیده‌ای است و کارگزاری‌ها فعالیت شفاف تری در این زمینه خواهند داشت. افرادی که سهام عدالت خود را آزادسازی نکردند شرایط بهتری دارند.

چگونه شماره تماس سهام عدالت را تغییر دهیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۱:۴۳

مقدمات ورود شرکت‌های سرمایه گذاری به بورس تا آخر شهریور ماه انجام می شود و ارزش بیشتر خواهد شد. افرادی که می‌خواهند شماره تماس سهام عدالت خود را تغییر کنند از طریق ۱۵۶۹ اقدام کنند.

مشمولان جامانده سهام عدالت چه کسانی هستند؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۶:۰۲

این سهام باید به افرادی که در دوره قبل دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند به علاوه خانواده ایثارگران، شهدا و... -که هر کدام سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند پرداخت شود.

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۲:۳۹

ارزش روز سهام عدالت به ۲۰ میلیون تومان نزدیک شد. در پایان معاملات ۳۰ تیر ماه ۹۹، ارزش ۳۰ درصد قابل معامله سهام عدالت با رشدی ۱۷۶ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۸۳۶ هزار تومان رسید.

افزاد زیر ۱۸سال چگونه سهام عدالت خود را بفروشند؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۰۸:۱۸

برای مشولان سهام عدالت که زیر ۱۸ سال هستند و هنوز به سن قانونی نرسیده اند، فرد دیگری باید از طرف او سفارش گذاری را انجام دهد؛ بنابراین این موضوع باید برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ثابت شود که فردی که سفارش را ثبت می‌کند آیا، ولی یا قیم قانونی این شخص است یا خیر.

بر این اساس برای فروش سهام عدالت هم فرد زیر ۱۸ سال و هم، ولی یا قیم او باید در سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند. بعد از احراز هویت، کارگزاری‌ها این امکان را دارند که اطلاعات سجام را مبنا قرار دهند و سفارش فروش را تأیید کنند.

آزادسازی کامل سهام عدالت چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۶:۳۰

۳۰ درصد سهام عدالت در عید غدیر و ۳۰ درصد دیگر آن در ۲۲ بهمن آزادسازی خواهد شد.

ارزش سهام عدالت سهامداران استان بوشهر چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۸

ارزش سهام اولیه سهامداران عدالت در استان بوشهر حدود ۳۳۲ میلیارد تومان بوده که با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته ارزش روز این سهام حدود ۳۴۰۰ درصد افزایش داشته و به ۱۱ هزار و ۲۹۱ میلیارد تومان رسیده است.

چند نفر مدیریت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۸

براساس گفته‌های سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، ۲۰ میلیون نفر روش مدیریت مستقیم سهام عدالت و ۲۹ میلیون نفر روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند.

آیا خرید ارزان سهام عدالت توسط بانک ها صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۰

وزارت اقتصاد با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: به دلیل نبود دسترسی تمام اقشار به بازار سرمایه از درگاه‌های حضوری و غیرحضوری بانک‌ها به منظور سهولت دسترسی اکثریت مردم استفاده شده و در این سازوکار فقط عاملیت دریافت تقاضای مردم را بر عهده دارند.

تقاضای فروش سهام به این ترتیب است که سفارش‌ها از درگاه بانک‌ها اخذ و به کارگزاری‌ها داده می‌شود. کارگزاری‌ها نیز با هماهنگی سازمان بورس و با توجه به شرایط بازار به قیمت تابلو اقدام به فروش کرده و وجه را به حساب افراد کارسازی می‌کنند؛ بنابراین بانک‌ها نقشی در تعیین قیمت سهام عدالت ندارند و فقط تسهیل کننده فرآیند دریافت تقاضا و واریز وجه هستند. قیمت بر اساس شرایط بازار سهام، چگونگی عرضه و تقاضا در بورس، نوع سهام تشکیل‌دهنده سبد سهام عدالت و وضعیت مالی و سودآوری شرکت‌های تشکیل دهنده سهام تعیین می‌شود.

طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۰

طرح ساماندهی جاماندگان سهام عدالت طی هفته‌های اخیر در مجلس اعلام وصول شده و با مشخص شدن اعضای هیئت‌رئیسه این کمیسیون، در دستورکار قرار می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که تا یک ماه آینده این قانون در مجلس تصویب شده و برای اجرا به دولت ابلاغ شود.

آیا امکان ویرایش روش مدیریت آزادسازی سهام عدالت فراهم شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۶

اعتراضاتی نسبت به عدم آگاهی و درخواست تغییر در سامانه از سوی مردم مطرح شده که از طریق دفتر مدیریت اقتصادی مقام معظم رهبری این امر پیگیری شده و امید می‌رود که امکانات ویرایش و تغییر برای افراد فراهم شود.

چه تعداد مردم روش غیرمستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب کردند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۵

تاکنون ۸۰ درصد از مردم، روش غیرمستقیم را انتخاب کرده و برخی اخبار منتشره از سوی سخنگوی شورای عالی بورس بر این مبناست که فرصت انتخاب آگاهانه در اختیار مردم قرار بگیرد.

چگونه می‌توان از کارت اعتباری سهام عدالت برای خرید کالا استفاده کرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۴۲

 

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: بهتر است افرادی که واقعا مبلغ درون کارت به طور قطع مورد نیازشان است از آن استفاده کنند به علت آنکه این سهامداران موظف هستند میزان مبلغی را که از این کارت که برداشت کرده اند اقساطش را یکساله به بانک‌ها بازگردانند. در غیر این صورت آن کارت که مانند وثیقه عمل میکرد توسط بانک ضبط میشود.

کارت اعتباری سهام عدالت چقدر ارزش ریالی دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۴:۳۸

 هم اکنون اگر بانک‌ها بخواهند ۵۰ درصد از ارزش سهام عدالت را به حساب سهام داران واریز کنند مبلغی بالغ بر ۵ میلیون تومان میشود.

وراث سهامداران عدالت چه کار کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۹

وارث مشمولان فوت شده‌ای که سهام عدالت دارند فعلا باید گواهی انحصار وراثت را اخذ کنند و منتظر اخباری که متعاقبا اعلام می‌شود، باشند.

روش های فروش سهام عدالت کدامند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۴

مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند می‌توانند برای فروش سهام خود از طریق سه روش اقدام کنند. این روش‌ها می‌تواند فروش از طریق بانک، مراجعه حضوری به کارگزاری و مراجعه غیرحضوری باشد.

تاکنون چه تعداد سهام عدالت به فروش رسیده است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۳۹

تعداد کسانی که برای فروش سهام عدالت مراجعه کرده‌اند هنوز به یک میلیون نفر نرسیده است.

امکان اصلاح شماره تلفن همراه برای فروش سهام عدالت میسر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۸

کسانی که شماره همراهی که داده اند به نام خودشان نیست در حال حاضر با مراجعه به وبسایت sahamedalat.ir می‌توانند شماره خودشان را اصلاح کنند و با این اصلاح، قادر خواهند بود در کارگزاری‌ها نیز برای فروش سهام عدالت اقدام کنند.

تعداد مشمولان یک میلیونی سهام عدالت چندنفر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۰۹:۱۲

پس از ۱۳ سال از شروع واگذاری سهام عدالت به ۶ دهک جامعه، حالا بیش از ۶ میلیون نفر دارای برگ یک میلیون تومانی سهام عدالت هستند.

بانک‌ها چگونه سهام عدالت سهامداران را می‌فروشند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۰:۲۴


بانک‌ها پس از دریافت وکالت از شخص دارنده سهام عدالت در روز تعیین شده در بورس سهام فرد را می‌فروشند و پول آن را به صاحب سهام می‌دهند.

افرادی که می‌خواهند سهام خود را به بانک بفروشند نیاز دارند که پس از آزاد‌سازی سهام عدالت نسبت به دریافت کد بورسی اقدام کنند و سپس به بانک و کارگزاری‌ها مراجعه کنند.

کدام سهم ها بیشترین وزن را در سبد سهام عدالت دارند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۳:۲۴

۵ شرکت بیشترین وزن را در سبد سهام عدالت دارند. این شرکت ها عبارتند از:

شرکت پتروشیمی خلیج فارس"فارس"، فولاد مبارکه اصفهان"فولاد"، شرکت ملی صنایع مس ایران "فملی، " پالایشگاه نفت تهران "شتران" و بانک ملت "وبملت".

آیا ویرایش مجدد روش آزادسازی "سهام عدالت" امکانپذیر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۶


مراجعین اذعان دارند با توجه به عدم اطلاع کافی در انتخاب روش آزادسازی، روش مستقیم را انتخاب کرده اند. همچنین به عدم دانش بورسی خود و نداشتن اطلاع از مزایای روش غیر مستقیم اشاره داشته و از تعاونی‌ها درخواست پیگیری و انعکاس به اتحادیه کشوری را برای ایجاد امکان ویرایش از روش مستقیم به غیرمستقیم را دارند.

چگونه می‌توان ۱۰۰درصد "سهام‌عدالت" را فروخت؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۱

 در روش مستقیم سهامدار ۳۰ درصد سهم را سفارش فروش گذاشته و ۷۰ درصد نزد دولت باقی می‌ماند، اما در روش غیر مستقیم مردم به زودی می‌توانند در مورد ۱۰۰ درصد سهم خود تصمیم بگیرند.

فهرست نماد‌های معاملاتی شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت کدام است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۶:۰۶

"فایرا"، "خودرو"، "وتجارت"، "وبصادر"، "وبملت"، "بسویچ"، "شبندر"، "شتران"، "شبریز"، "شپنا"، "وپست"، "کچاد"، "حپترو"، "خساپا"، "وتوصا"، "ورنا"،"ساراب"، "سدشت"، "فولاژ"، "فخوز"، "فولاد"، "حکشتی"، "کگل"، "اخابر"، "رمپنا"، "فملی"، "بنیرو"، "دانا"، "جم"، "فارس" و "بفجر".

انجام معاملات در شرکت‌های سرمایه پذیر سهام عدالت چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۴:۰۸

شرکت فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای با قید بسیار مهم، مواردی را به اطلاعیه قبلی خود افزود. طبق این دستورالعمل، معاملات در شرکت‌های سرمایه‌پذیر موضوع سبد سهام عدالت از ساعت ۱۲:۴۵ الی ۱۴ با اعمال قیمت پایانی همان روز به عنوان کف دامنه نوسان و بدون اعمال محدودیت در سقف دامنه نوسان قیمتی انجام خواهد شد.

این در حالی است که در اطلاعیه قبلی دامنه نوسانی برای معاملات سهام عدالت در نظر نگرفته شده بود و معاملات تنها در قیمت پایانی میسر بود، کارگزارانی که قصد فروش در روز‌های گذشته داشتند نمی‌توانستند از سفارشات خریدی با قیمت بیشتر از قیمت پایانی بهره لازم را ببرند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است که این معاملات در بازار ۴ با اعمال یک مرحله پیش‌گشایش ۱۵ دقیقه‌ای و با محدودیت حجمی خرید نماد عادی قابل انجام است.

چه کسانی می‌توانند برای فروش سهام عدالت به بانک مسکن مراجعه کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۶:۱۳

دریافت سفارش فروش سهام عدالت مشتریان بانک مسکن نیز در حال حاضر در تمام شعب جریان دارد. کسانی که برای فروش سهام عدالت خود قصد مراجعه به شعب بانک مسکن را دارند، در وهله اول باید دارنده این سهام بوده و قصد واگذاری امر فروش به بانک را داشته باشند.

بر اساس اعلام دایره امور نهادها و ابزارهای مالی بازار سرمایه بانک مسکن، شعب بانک مسکن در حال حاضر عاملیت شرکت کارگزاری بانک مسکن را بر عهده دارند و به نیابت از کارگزاری، درخواست فروش سهام عدالت مشتریان این بانک را ثبت میکنند. شعب این بانک حداکثر هر سه روز یکبار درخواستهای ثبت شده را برای فروش به قیمت روز در اختیار شرکت کارگزاری بانک مسکن قرار دهند؛ بنابراین پروسه فروش سهام عدالت از زمان ثبت درخواست تا فروش و واریز وجه به حساب صاحب سهام، حدود یک هفته به طول میانجامد.

مهلت انتخاب روش مستقیم سهام عدالت تا چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۱۲

بر اساس اعلام سخنگوی ستاد راهبری آزاد سازی سهام عدالت، امکان انتخاب روش مستقیم سهامداری از سوی مشمولین محترم سهام عدالت تا ساعت ۲۴ مورخ ۹۹/۳/۲۹ با تصمیم این ستاد تمدید شد.

امکان فروش کامل سهام عدالت چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۶:۰۶

در زمان آزادسازی امکان فروش ۳۰ درصد از سهام وجود دارد که تا پایان سال امکان فروش کامل سهام امکان پذیر خواهد بود.

وراث متوفیان سهام عدالت برای انتقال آن چه کنند؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۳

سمات در تلاش است تا در گام دوم فرایند آزادسازی سهام عدالت، وضعیت انتقال سهام عدالت متوفیان را از طریق الکترونیکی فراهم کند.

درهمین رابطه، کارشناسان شرکت سپرده گذاری مرکزی در حال انجام تست‌های نهایی روی میز خدمت یکی از سامانه‌های این شرکت هستند تا تمامی فرایند‌های انتقال سهام عدالت متوفیان غیر حضوری انجام شود.

 

شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۵:۴۴

بانک ها می توانند با شرایط زیر نسبت به پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری مرابحه اقدام کنند:

درصدی از ارزش آن بخش از سبد سهام دارندگان سهام عدالت که آزاد شده است، در چارچوب ضوابط به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری قابل پذیرش است.

سهام تمامی شرکت‌های موجود در سبد سهام دارندگان سهام عدالت که آزاد شده است باید به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری پذیرفته شود.

 صدور کارت اعتباری به پشتوانه وثیقه سهام عدالت، صرفآً برای متقاضی که سهام عدالت متعلق به وی توثیق شده است، امکان‌پذیر است.

آیا دعوت‌نامه‌های قبلی سهام عدالت و حتی کارت پرس شده معتبر است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۲:۳۶

ملاک مورد عمل در سهامدار بودن افراد در حال حاضر سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir است و دعوت‌نامه‌های قبلی سهام عدالت و حتی کارت پرس شده سهام عدالت که بر روی آن ارزش ۱۰ میلیون ریالی هم نوشته شده از نظر سازمان خصوصی‌سازی اعتباری ندارد و تنها وجود کدملی مشمولان در سامانه سهام عدالت ملاک عمل است.

برای پاسخ به سوالات سهام عدالت با چه شماره ای تماس بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۸

مرکز پاسخگویی سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ - ۰۲۱ از آغاز مهلت آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش مستقیم و غیرمستقیم پاسخگوی سوالات هموطنان در این خصوص بوده است.علاوه بر این هموطنان می توانند اطلاعات لازم در خصوص سهام عدالت را از طریق تلفن گویای این مرکز دریافت کنند. همچنین سایت اطلاع رسانی سهام عدالت نیز به آدرس www.samanese.ir با ارائه اخبار جدید در خصوص سهام عدالت، همواره در دسترس هموطنان قرار دارد.

بهترین روش مدیریت سهام عدالت کدام است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۵

انتخاب روش مدیریت سهام عدالت، بستگی به میزان آشنایی فرد با بازار سرمایه دارد. نمی‌توان برای همه نسخه یکسان پیچید. اگر فرد سهامدار است، در بازار سرمایه کار کرده و با این بازار آشنایی دارد بهتر است روش مستقیم را انتخاب کند. زیرا سهام به کد خود فرد منتقل می‌شود.

برای فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم چه باید کرد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۳:۳۹

برای اینکه بتوان سهام عدالت شرکت های سرمایه گذاری استانی شرکت‌ها را معامله کرد باید نماد آن‌ها در بورس باز شود. هنوز کار پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس تمام نشده و این شرکت‌ها هنوز بورسی نیستند، به محض اینکه نماد شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس باز شود، سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، بدون محدودیت درصد می‌توانند هم از طریق بانک و هم از طریق کارگزاری، سهام خود را بفروشند.

فرصت زمان فروش۳۰ درصدی سهام عدالت تا چه زمانی است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۰

فقط سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند به بانکی که شماره شبا خود در آن را به سامانه سهام عدالت داده‌اند مراجعه و فرم فروش را تکمیل کنند.

زمان فروش ۳۰ درصد سهام از روز ششم خرداد ماه آغاز می‌شود و تا روز شنبه دهم ادامه دارد.

در صورت انتخاب هر روش، امکان اصلاح آن وجود دارد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۳

برای افرادی که از ۱۰ تا ۱۵ اردیبهشت به دنبال تغییر رویه و انتخاب روش دیگر بودند اما اشتباها انتخاب کردند یک بار امکان ویرایش گذاشته شده تا روش مدنظر را انتخاب کنند.

در غیر این صورت امکان ویرایش وجود ندارد و چنانچه فردی روش مستقیم را انتخاب کرده بود اما تصمیم دارد روش غیرمستقیم را جایگرین کند، مشمول مالیات انتقال سهام خواهد شد زیرا نقل و انتقال سهام برای یک بار از مالیات معاف است.

 

در کدام روش سهامدار امکان فروش سهام خود را دارد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۳

سهامداران باید توجه داشته باشند که در هر دو روش امکان فروش و واگذاری سهام توسط مشمولین در بازار معاملاتی بورس و فرابورس میسر است. کل ارزش روز سهام عدالت در تاریخ ۱۷ اردیبهشت، رقم ۴.۹۱۱.۹۷۴ میلیارد ریال است.

 

تکلیف سود سالیانه سهام در هر یک از روش ها چه می شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۳

افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، سود عایدی از سهام ۳۶ شرکت بورسی تخصیص یافته وسود سهام شرکتهای سرمایه گذاری استانی از بابت ۱۳ شرکت غیربورسی را مستقیما دریافت خواهند کرد.

افرادی هم که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، صرفا سود سهام شرکتهای سرمایه گذاری استانی را دریافت خواهند کرد.

معرفی روش مستقیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۲

مشمولان باید توجه داشته باشند که درصورت انتخاب آزاد سازی به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت به صورت مستقیم و بدون واسطه به سهامدار سهام عدالت، تخصیص و انتقال خواهد یافت. به عبارت دیگر، به میزان سهام تخصیص یافته به هر فرد در شرکتهای سرمایه پذیر سهام عدالت و به تناسب ارزش مقطع واگذاری، تعدادی از سهام ۳۶ شرکت بورسی تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن این دسته از مشمولین سهام عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیربورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند کرد.

در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام اختصاص یافته به عهده سهامداربوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص یافته، قابلیت نقل و انتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت های زمانی و مقداری تعیین شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت. همچنین مطابق قانون تجارت افراد سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص یافته از جمله سود و ... بهره مند خواهند شد.

سهام داران می توانند دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور با مراجعه به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به نشانی sejam.ir از تعداد سهام تخصیص یافته نزد شرکتهای سرمایه پذیر سهام عدالت مطلع شوند. بهره مندی از خدمات قابل ارائه از جمله ایجاد امکان معامله پذیری سهام تخصیص یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری در مراکز تعیین شده است.

همچنین افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند، سهام شرکتهای بورسی تخصیص یافته روی کد بورسی خودشان منتقل می شود. این افراد از بابت سهام شرکتهای غیربورسی، سهامدار شرکتهای سرمایه گذاری استانی هم خواهند بود.

معرفی روش غیرمستقیم
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۲

درصورت انتخاب آزاد سازی به روش غیر مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام عدالت، از طریق شرکتهای سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و سهامدار حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهد داشت. در این روش سود یا زیان قابل تخصیص به سهامدار براساس نحوه عملکرد شرکتهای سرمایه گذاری استانی تعیین و تخصیص پیدا خواهد کرد. با این تفویض اختیار، سهام شرکتهای سرمایه پذیر سهام عدالت متعلق به سهامدار توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند، سهامدار شرکتهای سرمایه گذاری استانی خواهند بود. قرار است شرکتهای سرمایه گذاری استانی در بازار سرمایه پذیرش شوند و سهام این شرکتها خرید و فروش واقع شود. بنابراین این افراد می توانند نسبت به فروش سهام خود در شرکتهای سرمایه گذاری استانی اقدام کنند.

درمورد اینکه چه تضمینی وجود دارد که در روش غیرمستقیم شرکت‌های استانی دارایی سهامدار را حفظ و افزایش دهند، باید گفت این موضوع به نحوه عملکرد و میزان موفقیت یا عدم موفقیت مدیران شرکت‌های سرمایه گذاری در مدیریت دارایی های تخصیص یافته بستگی دارد.

مزایای انتخاب روش غیرمستقیم مدیریت
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۰

حسین ایمنی خواه نائب رئیس کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت مزایای انتخاب روش غیرمستقیم مدیریت این سهام را تشریح کرد.

در حال حاضر بیش از ۴۹ میلیون نفر سهام دار سهام عدالت وجود دارد و هر فرد، سهام دار ۳۲ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی است که معادل ارزش ریالی برگه سهام خود از این شرکت ها سهام دارد یعنی سهام فرد خرد می شود.

سهام عدالت فوت‌شدگان چگونه منتقل می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۰:۲۲

با توجه به پروسه طولانی آزادسازی سهام عدالت در همه این سال‌ها، دور از ذهن نیست که تعداد زیادی از دارندگان سهام عدالت فوت شده باشند. عدد و رقم‌های رسمی هم همین را نشان می‌دهند که حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از سال توزیع سهام تا الان که زمان آزادسازی سهام عدالت رسیده، چهره در نقاب خاک کشیده‌اند. حالا سوال اینجاست که وارثان به چه شیوه و شکلی به سهام عدالت دست پیدا می‌کنند و چگونه سهام به نامشان می‌شود.

رییس سازمان خصوصی‌سازی گفته: «افرادی که به عنوان وارثان فرد متوفی محسوب می‌شوند براساس انحصار وراثت و معادل سهم‌الارث خود سهام عدالت به نامشان می‌شود. به منظور راحتی این افراد تصمیم گرفتیم تا یک سامانه تلفن گویا را در سازمان خصوصی‌سازی آماده کنیم و از فردا ۳۰ نفر از اعضای این سازمان پاسخگوی خانواده متوفیان برای راهنمایی بیشتر آن‌ها خواهند بود.» قوانین مربوط به انحصار ورثه کمی پیچیده است و توضیحش در این صفحه نمی‌گنجد. بهترین راه، مشاوره گرفتن از مسئولان سازمان خصوصی‌سازی است. بدون نگرانی و عجله، چون سهام عدالت از بین نمی‌رود. خیالتان راحت!

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
کدوم سهم هاشو برداریم تو روش مستقیم ؟
کاوه
Korea, Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۴
خواهش میکنم پیگیر امکان ویرایش روش آزادسازی سهام عدالت باشید. ما اشتباها روش غیرمستقیم رو انتخاب کردیم و کسی هم به فکرمون نیست
رمضان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
مادرم فوت شده مبلغ سهامش یک میلیون تومانه چرابه نام من که وارثش هستم مبلغ ۴۹۲۰۰۰تومان زده اند
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سلام باتوجه به اینکه مدارک خواسته شده برای انتقال سهام عدالت برای وراثان نوشته شده ۳نفر شاهد قید نکردند ولی در فسا ۳نفر شاهد میخواهند و مبلغ هم بعنوان هزینه از وارثان طلب میکنند لطفا پیگیری نمایید ۰۹۱۷۸۱۴۸۵۴۴ متشکر
ف
France
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سلام میشه راهنمایی کنید ،سهام عدالت خودم دردارایی با کدملی وشماره تلفن خودم که به اسمم است نشون میده اما مال پسرم که ۱۱سالشع بنده ولایت میشم با شمارع همراه خودم وکدملی پسرم مراجعه به سامانه دارایی سهام عدالت میرم اصلا نشون نمیده خطا میده کدملی با شماره همراه مطابقت ندارد آخه میرم سیم کارت بگیرم میگن بچه زیر ۱۸سال است نمیشه مالک سیم کارت بشه ازاین طرف هم سیستم میگه مالک سیم کارت خود طرف کدملی به اسمش است باشه ،حالا مشکل ازکجاس ممنون میشم راهنمایی کنید ،شماره تماس بابنده ۰۹۹۰۱۳۳۹۵۱۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۷
در ورود به سامانه sahamedalat.ir مشکل دارم. و با خطای کد ملی با شماره همراه مطابقت ندارد مواجه میشوم در صورتیکه شماره همراه به نام خودم است و سهام هم دارم و روش مستقیم را هم انتخاب کرده ام .
عباس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۷
سلام من تو سامانه شماره موبایلی ک ثبت شده بود رو یادم نبود از یکی پرسیدم ک جطوری میتونم تغیر بدم ک گفتن برو شماره شباتو تغیر بده رفتم تغیر دادم ک تو سامانه جواب اومد تا یک ماه باید منتظر شی ثبت شه الان من چیکار میتونم بکنم ک سهاممو بفروشم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
کسانی که مرحله آزادسازی سهام عدالت درخانه راانجام داده اندبرای
ثبت درپیشخوان دولت تاچه تاریخی فرصت دارند؟
شاپورمرادی
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
یا سلام مادر من 90 سال سن دارد و به آلزایمر مبتلا است دارای سهام عدالت است که از طریق سامانه روش غیر مستقیم را انتخاب کردم چگونه می توانم اختیار خرید و فروش سهم ایشان را در اختیار بگیرم
پرویز
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
سلام.من تا حالا دو سه بار رفتم دفتر پیشخوان برای انتقال سهام مادرم که در سال 90 فوت شده ولی مسئولین دفتر پیشخوان میگویند سامانه یک ماه است که قطع می باشد. میخواستم بدانم پس تکلیف ما که به تازگی برگه انحصار ورثه را گرفته ایم چه می شود. خواهشمندم رسیدگی فرمایید.با تشکر
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
سلام من از طریق کار خودم برای مادرم سهام گرفتم والان در قید حیات نیستند وکد ملی ندارد حالا تکلی سهام او چه می شود؟ف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
سلام من از طریق کار خودم برای مادرم سهام گرفتم والان در قید حیات نیستند وکد ملی ندارد حالا تکلی سهام او چه می شود؟ف
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۴
سلام من از طریق کار خودم برای مادرم سهام گرفتم والان در قید حیات نیستند وکد ملی ندارد حالا تکلی سهام او چه می شود؟ف
آرمان پارسائی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
خیلی زشته که سازمان خصوصی سازی برای سود گرفتن از بانک با پول مستضعفان هر روز امروز و فردا میکنه و این عادتشه که شماره شبارو دیر تایید کنه چون باید پول واریز کنه، خوب برادر من الان دوماه هست شبا و شماره موبایلم وارد کردم‌توی سایت چرا نمیریزی این عادته سازمان خصوصی سازیه مردم‌شما واژه ی تاخیر در تایید شماره شبا رو توی اینترنت سرچ کنید از سال ۹۶ تا ۹۷ تا ۹۸ تا همین الان هر ساله مردم درگیر تاخیر تایید شبا هستند و برای فرار کردن از ماجرا هرروز میان چیزایی که خودمون میدونیمو تکرار میکنن بعله ماهمه میدونیم کجا وارد کنیم شبارو همه بروز رسانی کردیم شما هم سایتتو بروزرسانی کن، کجاست سازمان تعزیرات؟ دیوان عدالت اداری خوابه؟ آقای آذری چرا نمیبینی خصوصی سازی که قرار بود به مستضعفان کمک کنه شده بلای جون مستضعف، بابا بقرآن دارم توی خوابگاه زندگی میکنن دوروز دوروز غذا نمیخورم، یعنی فرزند ایثارگر هم هستم، این چه وضعشه، قحط الرجاله؟ قحط الخبرنگاره؟ قحط المممممرد؟ حاشا به غیرتتون، من به این ایمان دارم که توی مملکتی که امام خمینی بنیانگذارش بوده وای به حال مسئولی که کم کاری کنه وای که خود امام ازش حساب پس میکشه، امام هم که همتون میشناسید داماد منتظری براتون درس عبرت نشده؟ قیامت رو باور ندارید؟ ولله که میبینید همتون هممون، تف بر مال دنیا تف
آرمان پارسائی
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۹
خیلی زشته که سازمان خصوصی سازی برای سود گرفتن از بانک با پول مستضعفان هر روز امروز و فردا میکنه و این عادتشه که شماره شبارو دیر تایید کنه چون باید پول واریز کنه، خوب برادر من الان دوماه هست شبا و شماره موبایلم وارد کردم‌توی سایت چرا نمیریزی این عادته سازمان خصوصی سازیه مردم‌شما واژه ی تاخیر در تایید شماره شبا رو توی اینترنت سرچ کنید از سال ۹۶ تا ۹۷ تا ۹۸ تا همین الان هر ساله مردم درگیر تاخیر تایید شبا هستند و برای فرار کردن از ماجرا هرروز میان چیزایی که خودمون میدونیمو تکرار میکنن بعله ماهمه میدونیم کجا وارد کنیم شبارو همه بروز رسانی کردیم شما هم سایتتو بروزرسانی کن، کجاست سازمان تعزیرات؟ دیوان عدالت اداری خوابه؟ آقای آذری چرا نمیبینی خصوصی سازی که قرار بود به مستضعفان کمک کنه شده بلای جون مستضعف، بابا بقرآن دارم توی خوابگاه زندگی میکنن دوروز دوروز غذا نمیخورم، یعنی فرزند ایثارگر هم هستم، این چه وضعشه، قحط الرجاله؟ قحط الخبرنگاره؟ قحط المممممرد؟ حاشا به غیرتتون، من به این ایمان دارم که توی مملکتی که امام خمینی بنیانگذارش بوده وای به حال مسئولی که کم کاری کنه وای که خود امام ازش حساب پس میکشه، امام هم که همتون میشناسید داماد منتظری براتون درس عبرت نشده؟ قیامت رو باور ندارید؟ ولله که میبینید همتون هممون، تف بر مال دنیا تف.هر سال سازمان خصوصی سازی خون مردم میکنه تو شیشه برای یه شماره شبا، بخدا من فرزند ایثارگر و جانبازم، زشته که توی خوابگاه کثیف و پر از مرض و کرونا با لب تشنه و گشنه بخوابم، خودمم که بخاطر کرونا بیکار شدم، آخه این چه وضعشه حداقل سود سهام سالیان قبل رو بدن تا مجبور نشیم سهامو بفروشیم، بخدا همه اقدامات لازمو انجام دادم الان دوماهه، از ۵ تیر تا الان، اوف خسته شدم چرا نمیمیرم،
بخت بد بین کز عجل هم ناز میباید کشید، تورو خدا تاخیر در تایید شماره شبارو بزنید توی اینترنت اولین گزینه اولین سال سود سهام سال ۹۶ تا همین امسال این مشکل پابرجاست، ایا مشکله یا نه عمدیه و برای سود بانکی هنگفتی که در ازای هرروز دیرتر واریز کردن میره تو جیبشون؟
عبداله علیپور
United States
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
چرا کارگزاری مفید ارزش سهام ما را امروز سه شنبه 4 اردیبهشت 1399 بدرستی نشان نمی دهد
وحیدزارعی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۴
سلام من شماره همراه خودم رادرسامانه سهام عدالت تغییرداده ام وبه خاطراینکه برای باراول باشماره دیگری به کارگزاری ورودداشته ام اجازه دسترسی ورودبه کارگزاری ومشاهده وفروش راندارم.خواهشمنداست اطلاع رسانی نماییداطلاعات من درکارگزاری چه موقع به روزرسانی می شود.آخرین بروزرسانی۲۰تیرماه بوده است.
اسماعیل
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اطلاعات درسامانه سهام عدالت کی بروزرسانی میشود الان ۵۰روزگذشت
آرمان پارسائی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اقا تورو خدا رسیدیگی کنید من از تیرماه تا الان منتظر تایید شماره شبام هستم سهامم یک میلیونی تحت پوشش بهزیستی هست , هم شبا و هم حسابم فعاله هم بنام خودمه هم شماره تلفنم به نام خودمه هم همه چیم درسته، اما نه شماره شبام تا الان تایید شده نه سودی به حسابم ریخته شده تا حالا از سال اول تا الان یه ریالم نگرفتم بخدا پول لازمم این سهام عدالت استانی هم وارد بورس نمیشه که بفروشم حداقل، خوب سود رو واریز کنن تا ما مجبور نشیم سهام عدالت باارزشمون رو به گفته شما بفروشیم، به قرآن دیگه خسته شدم از بس نظر گذاشتم و ایمیل زدم به سجام و سمات و خصوصی سازی و هر جا که فکرشو کنید، بخدا من از نداری خونه اقواممون زندگی میکنم اخه آدم روش نمیشه همه چیو بگه پس کرامت انسانی چی؟ همش شعاره!؟ آقای روحانی اره؟؟؟ خوب امروز شنیدم که حضرت اقا با تخصیص یه بودجه خیلی خوب به بورس و بازار سرمایه موافقت کرده پس کو این پولا چرا به حساب مردم ریخته نمیشه؟ آقای ریسی آقای آذری سازمان تعذیرات دیوان عدالت اداری پس کجایین؟!؟
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
برو بانک
آرمان پارسائی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۵
اقا تورو خدا رسیدیگی کنید من از تیرماه تا الان منتظر تایید شماره شبام هستم سهامم یک میلیونی تحت پوشش بهزیستی هست , هم شبا و هم حسابم فعاله هم بنام خودمه هم شماره تلفنم به نام خودمه هم همه چیم درسته، اما نه شماره شبام تا الان تایید شده نه سودی به حسابم ریخته شده تا حالا از سال اول تا الان یه ریالم نگرفتم بخدا پول لازمم این سهام عدالت استانی هم وارد بورس نمیشه که بفروشم حداقل، خوب سود رو واریز کنن تا ما مجبور نشیم سهام عدالت باارزشمون رو به گفته شما بفروشیم، به قرآن دیگه خسته شدم از بس نظر گذاشتم و ایمیل زدم به سجام و سمات و خصوصی سازی و هر جا که فکرشو کنید، بخدا من از نداری خونه اقواممون زندگی میکنم اخه آدم روش نمیشه همه چیو بگه پس کرامت انسانی چی؟ همش شعاره!؟ آقای روحانی اره؟؟؟ خوب امروز شنیدم که حضرت اقا با تخصیص یه بودجه خیلی خوب به بورس و بازار سرمایه موافقت کرده پس کو این پولا چرا به حساب مردم ریخته نمیشه؟ آقای ریسی آقای آذری سازمان تعذیرات دیوان عدالت اداری پس کجایین؟!؟
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۸
باسلام وخسته نباشید درمورد سهام عدالت متوفیان می خواستم بگم که به دفاتر پیشخوان مراجعه کردیم می گن هنوز بخشنامه نیامده این بخشنامه کی میاد وکی می تونیم پیگیر باشیم ممنون
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اصلا بخشنامها دروغه بی خیال شو
اسرا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۹
با سلام.چرا صفحه سهام عدالت بروز رسانی نشده چطور انرا بروز رسانی کنم وتعداد سهام ببینمع
مهدی پازوکی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۳
با سلام و احترام
پدر و مادر بنده به رحمت خدا رفته اند و با توجه به دارا بودن سهام عدالت میخواستم برای تقسیم آن اقدام کنم و حتی گواهی حصر وراثت را هم سال گذشته گرفته و دارم ولی با توجه به شرایط شخصی بنده ما 4 برادر و خواهر هستیم که 2 تا از آنها به دلایلی حاضر به همکاری نیستند آیا بنده برای شخص خودم میتوانم به اندازه سهم قانونی خودم اقدام کنم ؟
خواهش دارم در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
شایگان
Japan
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۲
سلام ما خانواده 4 نفره بودیم و پدرم برای همه ی ما سهام عدالت ثفبت نام کرد و به هر یک از ما سهم 1 میلیون تومانی تعلق گرفت؛برگ فیزیکی سهم ها نیز موجود است.
دست بر قضا سال 88 پدر بنده فوت کرد و چندی پیش متوجه انتقال سهام به وراث شدم و متوجه شدم باید منتظر بمانم تا نوبت دوم انتقال اعلام شود و به دفتر پیش خوان مراجعه کنیم.
در عین ناباوری و حیرت با استعلام از وضعیت دارایی پدرم متوجه شدم سهام او را از 1 میلیون تومانی به 532 هزار تومانی تغییر و تبدیل کرده اند.
خواهشمندم مرا برای اعتراض و شکایت از مسئولین مربوطه راهنمایی کنید.
بنده ساکن همدان هستم
آرمان پارسائی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
واقعا شبیه جک شده چرت و پرتای سازمان خدولتی سازی چون اول میگفتن که تا بانک مرکزی جواب استعلام رو بده پانزده روز طول میکشه، بخدا تک تک مصاحبه های دست اندرکاران خدولتی سازی رو عکسشو گرفتم هردادگاهی بخواین میام ارائه میدم بعدش گفتن یه پانزده روزم برای واریز پول انگار مثلا بار شتر کردن داره منزل به منزل پخش میکنه، بعدش گفتن نه همین پروسه هرکدوم یک ماه ماه سرجمع میشه دوماه، الان که شده چهارماه مال من که وارد کردم شماره شبامو دوماه دیگه هم شبام راکد میشه به قرآن قسم روزگارتون رو سیاه میکنم اگه تا پایان مهر نریزید، من میخوام بدونم مگه چقدر سود روزانه بانکی از پول ماها گیرتون میاد که دلتون‌نمیاد پول مستضعفین بدبخت رو بدین، اقای اذری دیوان عدالت دیوان محاسبات اقای رئیسی تو که عشقی تورو خدا ورود کنید ببینید سازمان خصوصی سازی داره چه افتضاحی درمیاره گند مدیر قبلیش که دراومد مدیر جدید درنیاد صلوات،
Erfan
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چند ماهه شماره تلفنم توی پنل سهام عدالت مینویسه درحال بررسی چرا اخه؟
میرم سایت کارگزاری بانک سپه فراموشی رمز هم میزنم کد واسم نمیاد
ترو خدا پیگیری کنید
اگه کسیم بلده راهنمایی کنه دمش گرم
حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
سلام سوالی داشتم
سیم کارت بنام خودم نبوده و بعد از طریق سایت sahamedalat.ir تغییرش دادم اما هنوز نوشته که مورد تایید نمی باشد
الان فروش رو انجام دادم ولی پولشو نریختن حدود ۵ماهی میشه
الان باید چیکار کنم؟؟؟
کسی اطلاعی داره به منم بگید لطفاً
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
ازخیر سهام عدالت گذشتیم به سی درصد اول سه سیصد دادند سی درصددوم بهمون بدن لازم داریم که کرونابیکاربدبختمون کرد4
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
ازخیر سهام عدالت گذشتیم به سی درصد اول سه سیصد دادند سی درصددوم بهمون بدن لازم داریم که کرونابیکاربدبختمون کرد4
الله
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۳۰
من ۳ماهه سهاممو فروختم.۱ماه قبل اینکه پدرم فوت بشه.هم برای همسرم‌که۶۰ درصد بود و بای خودم‌که۳۰ درصد حالا میخوام بدونم کی بفروش میره و بحسامون میاد.واریزیه جدید کی انجام‌میشه.خستمون کردن بقران..ممنون میشم جوابمو بدین.تشکر
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: