تعداد بازدید : ۸۱۱
کد خبر : ۲۱۷۳۴۴
نگاهی به آخرین پرتفوی بزرگ‌ترین هلدینگ نفتی کشور؛
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
ارزش روز پرتفوی بورسی این شرکت در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال جاری به بیش از ۹۵۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.

کسب سود فروش ۴۰ هزار میلیارد ریالی در فروردین ماه


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بر اساس صورت وضعیت پرتفوی سرمایه گذاری فروردین ماه خود، موفق به کسب سود فروش ۴۰ هزار و ۷۹۸ میلیارد ریالی در این ماه شده است.
واگذاری سهام شرکت پتروشیمی هنگام به ارزش ۲۹ هزار و ۲۰۱ میلیارد ریال در این ماه منجر به شناسایی سود خالص ۲۳ هزار و ۲۴۲ میلیارد ریالی از این معامله شده؛ همچنین عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی تندگویان نیز سود خالص ۱۷ هزار و ۴۵۹ میلیارد ریالی را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

ارزش روز پرتفوی بورسی این شرکت در تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال جاری به بیش از ۹۵۲ هزار میلیارد ریال رسیده است. بهای تمام شده این پرتفوی ۵۳ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال بوده و به این ترتیب مازاد ارزش روز پرتفوی بورسی این هلدینگ به حدود ۹۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

در جدول زیر شرکت‌های اصلی زیرمجموعه بورسی هلدینگ خلیج فارس به همراه ارزش بازار آن‌ها در پایان فروردین ماه ارائه شده است.

کسب سود فروش ۴۰ هزار میلیارد ریالی در فروردین ماه

همچنین در بخش پرتفوی غیر بورسی، بهای تمام شده سبد سهام این شرکت به ۷۸ هزار میلیارد ریال رسیده است. از جمله شرکت‌های زیرمجموعه این هلدینگ در بخش غیربورسی آن می‌توان به مالکیت ۱۹.۸ درصدی پتروشیمی کاویان، ۶۹.۳ درصدی پتروشیمی بندر امام، ۹۹.۶۶ درصدی پالایش بیدبلندخلیج فارس و ۲۸.۶۵ درصدی پتروشیمی دماوند اشاره داشت.

همچنین این شرکت افزایش سرمایه خود به مبلغ ۵۲ هزار میلیارد ریال از محل سود انباشته را ثبت کرده و به این ترتیب سرمایه فعلی شرکت به ۱۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: