تعداد بازدید : ۱۰۱۶
کد خبر : ۲۱۷۵۴۴
ثبت عملکردی مناسب از سهم مورد توجه این روزهای فعالین بورس؛
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش که بخش عمده‌ای از آن را اوره و آمونیاک صادراتی تشکیل داده از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بی شک شرکت‌های اوره سازی در سال مالی ۱۳۹۸ شرایط مطلوبی را تجربه کردند و تثبیت نرخ‌های فروش اوره حتی در کاهش معنادار قیمت‌های جهانی سایر محصولات پتروشیمی، افزایش نرخ‌های دلار و ...، از نکات امیدوارکننده صورت‌های سود و زیان شرکت‌های فعال در این حوزه بود.

پتروشیمی کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نبود و روز گذشته با اعلام سودی ۱۹۵۳ ریالی به ازای هر سهم در صورت‌های مالی حسابرسی شده خود نشان داد که دلیل تشکیل صف خرید سنگین در نماد این شرکت و عدم عرضه سهام توسط سهامداران بی معنا نیست.

افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش که بخش عمده‌ای از آن را اوره و آمونیاک صادراتی تشکیل داده از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته است.

همانگونه که در جدول ذیل ملاحظه می‌شود افزایش فروش در حدود ۶۴.۰۰۰ تنی اوره صادراتی و کاهش متناسب فروش اوره داخلی از یکسو و افزایش نرخ‌های فروش محصولات از سوی دیگر منجر به افزایش بیش از ۳.۸۰۳ میلیارد ریالی درآمد‌های شرکت در سال ۱۳۹۸ شده است.

در انتها رشد بیش از ۳۷ درصدی و ۳.۸۰۳ میلیار ریالی مجموع مبالغ فروش شرکت، رشد ۴۹ درصدی بهای تمام شده شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ که عمدتا مربوط به افزایش نرخ ارز نیمایی و در نتیجه افزایش قیمت گاز خوراک مصرفی است در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته منجر به رشد بیش از ۳۴ درصدی و شناسایی بیش از ۶.۸۹۰ میلیارد ریال سود خالص شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"امین" به افزایش سرمایه می اندیشد

شرکت تامین سرمایه امین در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ مجمع عمومی فوق العاده برگزار خواهد کرد.
دورهمی

دورهمی "پکویر" برگزار شد

شرکت کویرتایر در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳مجمع عمومی را برگزار کرد.

"شصفها" در مسیر پرداخت سود قرار می‌گیرد

شرکت پتروشیمی اصفهان برنامه پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
مجمع

مجمع "ثنظام" ۲۴ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی نظام مهندسی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: