تعداد بازدید : ۹۰۹
کد خبر : ۲۱۷۵۴۴
ثبت عملکردی مناسب از سهم مورد توجه این روزهای فعالین بورس؛
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش که بخش عمده‌ای از آن را اوره و آمونیاک صادراتی تشکیل داده از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بی شک شرکت‌های اوره سازی در سال مالی ۱۳۹۸ شرایط مطلوبی را تجربه کردند و تثبیت نرخ‌های فروش اوره حتی در کاهش معنادار قیمت‌های جهانی سایر محصولات پتروشیمی، افزایش نرخ‌های دلار و ...، از نکات امیدوارکننده صورت‌های سود و زیان شرکت‌های فعال در این حوزه بود.

پتروشیمی کرمانشاه نیز از این قاعده مستثنی نبود و روز گذشته با اعلام سودی ۱۹۵۳ ریالی به ازای هر سهم در صورت‌های مالی حسابرسی شده خود نشان داد که دلیل تشکیل صف خرید سنگین در نماد این شرکت و عدم عرضه سهام توسط سهامداران بی معنا نیست.

افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش که بخش عمده‌ای از آن را اوره و آمونیاک صادراتی تشکیل داده از اصلی‌ترین دلایل رشد درآمد‌ها و سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته است.

همانگونه که در جدول ذیل ملاحظه می‌شود افزایش فروش در حدود ۶۴.۰۰۰ تنی اوره صادراتی و کاهش متناسب فروش اوره داخلی از یکسو و افزایش نرخ‌های فروش محصولات از سوی دیگر منجر به افزایش بیش از ۳.۸۰۳ میلیارد ریالی درآمد‌های شرکت در سال ۱۳۹۸ شده است.

در انتها رشد بیش از ۳۷ درصدی و ۳.۸۰۳ میلیار ریالی مجموع مبالغ فروش شرکت، رشد ۴۹ درصدی بهای تمام شده شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ که عمدتا مربوط به افزایش نرخ ارز نیمایی و در نتیجه افزایش قیمت گاز خوراک مصرفی است در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته منجر به رشد بیش از ۳۴ درصدی و شناسایی بیش از ۶.۸۹۰ میلیارد ریال سود خالص شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.