تعداد بازدید : ۱۰۱۴
کد خبر : ۲۱۷۶۰۲
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در خصوص عملکرد این شرکت در سال ۹۸ اظهار کرد: علیرغم مشکلات و محدودیت‌های متعددی که جمیع صنایع پتروشیمی با آن مواجه بودند، سال گذشته شاهد عملکرد مطلوب این شرکت بودیم.
 
ثبت افزایش تولید ۷/۳% متانول
 
محمد جواد بدری، مدیرعامل پتروشیمی فن آوران به خبرنگار بورس نیوز گفت: تولید محصولات با وجود محدودیت در دریافت گاز خوراک (که کاهش تولید ۱۷۰۰۰ تنی تولید متانول را در پی داشت) اما؛ توانستیم با افزایش ۳.۷درصد (سه و هفت دهم درصد) نسبت به سال ۹۷ به رقم تولید ۹۷۲.۰۰۰ تن متانول دست یافته و در صورت عدم بروز چنین مسائلی رکورد جدید تولید وعبور از ظرفیت اسمی در سال رونق تولید از آن " فن آوران" می‌شد. 

مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در توضیح دیگر محصول این شرکت عنوان کرد: محصول" اسید استیک" به دلیل مواجهه با پایان عمر راکتور ۲۱۰۱ این واحد (که خرید آن در دستور کارو درحال پیگیری است) تولیدی برابر با سال ۱۳۹۷ و به میزان ۹۹، ۳۲۴ تن را به ثبت رساند. 

وی خاطر نشان کرد: بدلیل مخاطرات احتمالی و بر اساس شبیه‌سازی‌های به‌عمل آمده، تولید بیش از مقدار ذکر شده به علاوه میزان خارج شده از سبد تولید در اثر قطع برق را با هدف حفظ شرایط ایمن در برنامه قرار نداد.

بدری با اشاره به محصول منوکسید کربن این شرکت نیز افزود: خوراک واحد اسید استیک فن آوران و نیز پتروشیمی کارون توسط این محصول تامین می‌شود. 

وی ادامه داد: پس از رفع موارد تعمیراتی کلد باکس و مبدل E-۳۰۰۲ تولید ۷۶، ۸۸۵ تنی، افزایش ۱.۹درصد نسبت به سال را شاهد بودیم، در تعهدات ایجابی با پتروشیمی کارون به‌جای بکارگیری در تولید اسیداستیک به این شرکت ارسال شد تا زمینه تداوم تولید در آن کارخانه و بازده بهینه اقتصادی برای فن آوران فراهم شود.
 
ثبت افزایش تولید ۷/۳% متانول

ثبت فروش ۳۰ میلیون ریالی فن آوران
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در خصوص میزان فروش این شرکت گفت: ۹۱۷ هزار تن حجم فروش متانول تولیدی سال ۱۳۹۸ به ارزش ۲۳.۸۶۳.۲۶۵ میلیون ریال ونیز ۹۸ هزار تن اسید استیک به ارزش ۴.۶۴۸.۳۰۹ میلیون ریال در کنار فروش ۲۰ هزار تنی منو کسید کربن به مبلغ ۴۶۹، ۲۴۴ میلیون ریال و هیدرو‍ژن مازاد این شرکت جمعا" رقم فروش ۲۹.۳۶۹.۹۵۸ میلیون ریالی محصولات تولیدی این شرکت را محقق ساخت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۰درصد بیشتر از رقم فروش سال ۱۳۹۷ (به مبلغ ۲۴.۳۸۱.۴۴۱ میلیون ریال) بوده که عمده آن در بازار‌های صادراتی محقق شده است. هر چند که بر اساس تعهدات الزامی سهم عمده تامین نیاز بازار‌های داخلی بر خلاف سایر تولید کنندگان متانول بر عهده پتروشیمی فن آوران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: