تعداد بازدید : ۶۲۶
کد خبر : ۲۱۷۶۰۲
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در خصوص عملکرد این شرکت در سال ۹۸ اظهار کرد: علیرغم مشکلات و محدودیت‌های متعددی که جمیع صنایع پتروشیمی با آن مواجه بودند، سال گذشته شاهد عملکرد مطلوب این شرکت بودیم.
 
ثبت افزایش تولید ۷/۳% متانول
 
محمد جواد بدری، مدیرعامل پتروشیمی فن آوران به خبرنگار بورس نیوز گفت: تولید محصولات با وجود محدودیت در دریافت گاز خوراک (که کاهش تولید ۱۷۰۰۰ تنی تولید متانول را در پی داشت) اما؛ توانستیم با افزایش ۳.۷درصد (سه و هفت دهم درصد) نسبت به سال ۹۷ به رقم تولید ۹۷۲.۰۰۰ تن متانول دست یافته و در صورت عدم بروز چنین مسائلی رکورد جدید تولید وعبور از ظرفیت اسمی در سال رونق تولید از آن " فن آوران" می‌شد. 

مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در توضیح دیگر محصول این شرکت عنوان کرد: محصول" اسید استیک" به دلیل مواجهه با پایان عمر راکتور ۲۱۰۱ این واحد (که خرید آن در دستور کارو درحال پیگیری است) تولیدی برابر با سال ۱۳۹۷ و به میزان ۹۹، ۳۲۴ تن را به ثبت رساند. 

وی خاطر نشان کرد: بدلیل مخاطرات احتمالی و بر اساس شبیه‌سازی‌های به‌عمل آمده، تولید بیش از مقدار ذکر شده به علاوه میزان خارج شده از سبد تولید در اثر قطع برق را با هدف حفظ شرایط ایمن در برنامه قرار نداد.

بدری با اشاره به محصول منوکسید کربن این شرکت نیز افزود: خوراک واحد اسید استیک فن آوران و نیز پتروشیمی کارون توسط این محصول تامین می‌شود. 

وی ادامه داد: پس از رفع موارد تعمیراتی کلد باکس و مبدل E-۳۰۰۲ تولید ۷۶، ۸۸۵ تنی، افزایش ۱.۹درصد نسبت به سال را شاهد بودیم، در تعهدات ایجابی با پتروشیمی کارون به‌جای بکارگیری در تولید اسیداستیک به این شرکت ارسال شد تا زمینه تداوم تولید در آن کارخانه و بازده بهینه اقتصادی برای فن آوران فراهم شود.
 
ثبت افزایش تولید ۷/۳% متانول

ثبت فروش ۳۰ میلیون ریالی فن آوران
مدیرعامل پتروشیمی فن آوران در خصوص میزان فروش این شرکت گفت: ۹۱۷ هزار تن حجم فروش متانول تولیدی سال ۱۳۹۸ به ارزش ۲۳.۸۶۳.۲۶۵ میلیون ریال ونیز ۹۸ هزار تن اسید استیک به ارزش ۴.۶۴۸.۳۰۹ میلیون ریال در کنار فروش ۲۰ هزار تنی منو کسید کربن به مبلغ ۴۶۹، ۲۴۴ میلیون ریال و هیدرو‍ژن مازاد این شرکت جمعا" رقم فروش ۲۹.۳۶۹.۹۵۸ میلیون ریالی محصولات تولیدی این شرکت را محقق ساخت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۲۰درصد بیشتر از رقم فروش سال ۱۳۹۷ (به مبلغ ۲۴.۳۸۱.۴۴۱ میلیون ریال) بوده که عمده آن در بازار‌های صادراتی محقق شده است. هر چند که بر اساس تعهدات الزامی سهم عمده تامین نیاز بازار‌های داخلی بر خلاف سایر تولید کنندگان متانول بر عهده پتروشیمی فن آوران است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.