تعداد بازدید : ۴۰۱
کد خبر : ۲۱۷۶۰۳
صورت‌های مالی حسابرسی نشده این بانک‌سبزپوش منتشر شد؛
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
سود سرمایه‌گذاری‌ها و سپرده گذاری‌ها با ۴۱ درصد رشد به ۵ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال رسیده است.

خروج بانک از زیان دهی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۸، پست بانک عملکرد بهتری را در مقایسه با سال ۹۷ داشته و موفق به خروج از زیاندهی شده است.

نتیجه عملیات بانک داری این شرکت منجر به کسب سود خالص ۹۷۵ میلیارد ریالی و معادل ۳۰۱ ریال به ازای هر سهم شده و این در حالی است که در سال قبل از آن، عملکرد این بانک منجر به شناسایی زیان ۴ هزار و ۲۹۵ میلیارد ریالی شده بود.

رشد سود تسهیلات اعطایی و سود سرمایه گذاری‌ها و سپرده گذاری‌ها در کنار مدیریت هزینه‌های مربوط به بهای تمام شده پول و از جمله سود سپرده‌های بانک منجر به بهبود عملکرد بانک و مثبت شدن جریان‌های سودآوری آن شده است. سود و وجه التزام دریافتی بانک در سال ۹۸ به ۱۱ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال رسیده که ۵۵ درصد افزایش را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد.

همچنین سود سرمایه گذاری‌ها و سپرده گذاری‌ها با ۴۱ درصد رشد به ۵ هزار و ۶۲۳ میلیارد ریال رسیده است. این در حالی است که هزینه‌های مربوط به سود سپرده گذاران با ۲ درصد کاهش نسبت به سال ۹۷ به ۹ هزار و ۴۹۳ میلیارد ریال رسیده است.

خروج بانک از زیان دهی

با این حال، به نظر می‌رسد که در گزارش حسابرسی شده شاهد تعدیل برخی از درآمد‌های ثبت شده بانک با توجه به سنوات گذشته باشیم.


همچنین لازم به ذکر است، بر اساس صورت‌های مالی ارائه شده، زیان انباشته بانک در حال حاضر معادل ۱۰ هزار و ۲۹۲ میلیارد ریال و معادل ۳.۲۰۰ ریال به ازای هر سهم است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.