تعداد بازدید : ۳۷۷
کد خبر : ۲۱۷۷۴۷
آیا رشد سهام این شرکت‌ها در سال گذشته توجیهی منطقی دارد؛
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
با توجه به رکود صنعت ساختمان، کاهش مقادیر فروش و به ویژه کاشی‌های دیواری، کف و پرسلانی داخلی از رویداد‌های غیر قابل انکار سال مالی ۱۳۹۸ است.

آیا رشد سهام این شرکت‌ها در سال گذشته توجیهی منطقی دارد:


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در شرایطی که این روز‌ها صحبت کردن راجع به سهم‌هایی با بیش از ۳ تا ۴ هزار تومان با سودی ناچیز به امری عادی مبدل شده، صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت کاشی و سرامیک الوند حاکی از کاهش حاشیه سود ناخالص و عدم تغییر محسوس سود عملیاتی این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال مالی گذشته دارد.

آیا رشد سهام این شرکت‌ها در سال گذشته توجیهی منطقی دارد:

کاشی سرامیک الوند در سال مالی ۱۳۹۸، با تحقق فروش ۲.۰۱۷ میلیارد ریالی و ۲۵ درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و البته افزایش بیش از ۴۰۷ میلیارد ریالی و ۳۴ درصدی بهای تمام شده گزارش عملکرد نه چندان جذابی را روانه سامانه کدال کرد. عمده این تغییرات درآمدی حاصل افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش سال به واسطه افزایش محسوس نرخ تورم بوده که مربوط به افزایش درآمد‌های حاصل از فروش کاشی‌های دیواری و کف و همچنین کاشی پرسلان است.

مقادیر و مبالغ محصولات فروخته شده شرکت کاشی سرامیک الوند به شرح جدول ذیل است:

آیا رشد سهام این شرکت‌ها در سال گذشته توجیهی منطقی دارد:

اما همانگونه که از جدول نیز قابل مشاهده بوده، با توجه به رکود صنعت ساختمان، کاهش مقادیر فروش و به ویژه کاشی‌های دیواری، کف و پرسلانی داخلی از رویداد‌های غیر قابل انکار سال مالی ۱۳۹۸ است.

شاید اگر عدم شناسایی زیان غیر عملیاتی ناشی از تسعیر ارز در سال ۱۳۹۷ منجر به کاهش در حدود ۶۳ میلیارد ریالی سود خالص این شرکت نشده بود، این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ هیچ تغییر بااهمیتی در میزان سودآوری خود منتشر نمی‌کرد و البته رشد بیش از ۷۵۰ درصدی قیمت سهام این شرکت هم بیش از پیش توجیه ناپذیر می‌بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.