تعداد بازدید : ۵۲۴
کد خبر : ۲۱۷۸۳۰
افزایش سود در گزارش حسابرسی این شرکت نشست؛
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت با ۵۵ درصد افزایش به ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال رسیده که نسبت به پارسال افزایش ۵۵درصدی را نشان می‌دهد.

افزایش سود در گزارش حسابرسی شده///کارنشود///

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت ذوب روی اصفهان در سال گذشته و بر اساس گزارش حسابرسی شده، موفق به کسب سود خالص ۱.۲۹۵ میلیارد ریالی و معادل ۲.۱۵۹ ریالی به ازای هر سهم شده که سود خالص شرکت در مقایسه با گزارش حسابرسی نشده شرکت افزایش ۱۲۰ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

افزایش سود در گزارش حسابرسی شده

دلیل این افزایش رشد درآمد‌های ناشی از تسعیر ارز بوده؛ در حالی که در گزارش حسابرسی نشده و در بخش سایر درآمدها، سود ناشی از تسعیر ۷۰ میلیارد ریال بوده، این سود در گزارش حسابرسی شده به ۱۹۶ میلیارد ریال رسیده است.

جمع درآمد‌های عملیاتی شرکت با ۵۵ درصد افزایش به ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد ریال رسیده که نسبت به پارسال افزایش ۵۵ درصدی را نشان می‌دهد. محصول اصلی شرکت شمش روی بوده که در سال گذشته به میزان ۹.۹۷۰ تن به فروش رسیده و از این مقدار معادل ۷.۲۱۷ تن به صورت صادراتی به فروش رسیده است.

مقادیر فروش شمش روی نسبت به سال گذشته افزایش ۳۷ درصدی را نشان می‌دهد و رفع موانع صادرات محصولات شرکت را می‌توان اصلی‌ترین عامل رشد مقداری فروش در نظر گرفت.

لازم به ذکر است، در سال گذشته بیش از ۱۴۰ هزار تن شمش روی در کشور تولید شده که تنها ۳۴ هزار تن آن در داخل کشور مصرف می‌شود و سایر تولیدات به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.

نرخ فروش متوسط هر تن شمش روی در سال گذشته به حدود ۲۷۰ میلیون ریال رسیده و این نرخ در آخرین گزارش ماهیانه شرکت معادل ۳۱۲ میلیون ریال بوده است.

سایر محصولات شرکت شامل کیک روی و سولفور سرب که در سال گذشته به ترتیب معادل ۱۰۷ و ۹۹ میلیارد ریال محقق شده است.
مواد اولیه اصلی مصرفی که بیش از ۷۵ درصد از بهای تولید شرکت را به خود اختصاص می‌دهد، عمدتا شامل خاک کم‌عیار و پرعیار روی و همچنین ذغال سنگ و مواد شیمیایی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
دستور قالیباف به شرکت بورس: "شستا" را سریع تعیین تکلیف کنید
براساس قانون بازار اوراق بهادار بازگشایی و توقف نماد‌ها بر عهده بورس‌ها است، وظیفه سازمان بورس و اوراق بهادار، صیانت از حقوق سهامداران و نظارت بر بورس‌ها است.