تعداد بازدید : ۳۲۶۷
کد خبر : ۲۱۸۲۲۰
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان مطرح کرد: 
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
طبق تصویب نامه‌های شورای عالی اصل ۴۴ حدود ۴۷ درصد از ارزش سهام هر شخص به دولت برگشت؛ در صورتی که بدهی ۴۷۰ تومان بوده، ولی ۴۷ درصد سهمی که بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ برابر شده می‌تواند اجحاف در حق مردم باشد.
 
برگشت ۴۷ درصد از ارزش سهام هر شخص به دولت/ اجحاف در حق مردم 
 
به گزارش بورس نیوز، مهدی بائی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان با بیان جزییاتی در خصوص سهام عدالت اظهار کرد: بعد از ابلاغ مجوز واگذاری سهام شرکت‌های دولتی که به عنوان سهام عدالت به اقشار آسیب پذیر تعلق گرفت، با فرمان رهبری طی مجوزی هشت بندی نقشه راهی برای واگذاری سهام ترسیم شد. 

وی ادامه داد: در مجوز مذکور اعلام شد که با فروش اقساطی (تا ۵۰ درصد) از سهام قابل واگذاری ابلاغی در بند ج سیاست‌های کلی اصل ۴۴ درقالب شرکت‌های سرمایه گذاری استانی متشکل از تعاونی‌های شهرستانی موافقت می‌شود، همچنین به صراحتا اعلام شد که قیمت سهام در بورس تعیین شده و باید از سهام شرکت‌های بورسی به سبد سهام عدالت واگذاری صورت گیرد. 

بائی تصریح کرد: طی قراردادی با سازمان خصوصی سازی و ۳۰ شرکت سرمایه گذاری استانی، قرارداد فروش اقساطی با بازپرداخت ده ساله درنظر گرفته و مقرر شد به ازای هر مشمولی که به عضویت تعاونی در می‌آمد معادل ده هزار سهم هزار ریالی از سهام شرکت‌های صدر اصل ۴۴ به شرکت‌های سرمایه گذاری استان واگذار شود. 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان گلستان اضافه کرد: در ابتدا مقرر شد بعد از گذشت ۱۰ سال شرکت‌های سرمایه گذاری از محل سود سالیانه شرکت‌های واگذار شده، اقساط را به خزانه واریز کرده و بعد از گذشت ۱۰ سال سازمان خصوصی سازی طبق قرارداد مکلف شد صورتحسابی را در وجه شرکت‌های سی گانه صادر کند؛ اما متاسفانه با نزدیک شدن به پایان فرجه ۱۰ ساله باز پرداخت اقساط، در سال ۹۵ سازمان خصوصی سازی با اخذ تصویب نامه‌ای از شورای عالی اصل ۴۴ به جای ارائه صورتحساب به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به ۴۹ میلیون مشمول سهام عدالت، صورتحساب صادر کرد.

اطلاع رسانی نادرست، اجحاف در حق مردم 
وی به عدم اطلاع رسانی درست اشاره کرد و گفت: ارائه صورتحساب توسط سازمان مربوطه و ستاد سهام عدالت و اطلاع رسانی نادرست باعث شد افراد که مشمول تخفیف ۵۰ درصدی نبودند تمایلی برای واریز وجه ۴۷۰ هزارتومانی نشان نداده و در نهایت طبق تصویب نامه‌های شورای عالی اصل ۴۴ حدود ۴۷ درصد از ارزش سهام هر شخص به دولت برگشت؛ در صورتی که بدهی ۴۷۰ تومان بوده، ولی ۴۷ درصد سهمی که بالغ بر ۱۰ تا ۱۵ برابر شده می‌تواند اجحاف در حق مردم باشد.

بائی به ارائه اطلاعاتی ابتدایی در خصوص ۳۶ شرکت بورسی پرداخت و افزود: با فرض اینکه همه سهامداران، دارای سهم برابر هستند ابتدا ۱۰ هزار سهام هزار ریالی تخصیص یافته و شرکت‌های بورسی تقسیم شد.
 
در جدول زیر ارزش گذاری با توجه به قیمت روز تابلو در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۹۹ حساب شده است.
 
 
برگشت ۴۷ درصد از ارزش سهام هر شخص به دولت/ اجحاف در حق مردم 
 
وی خاطر نشان کرد: به افرادی که سهم کاملی ندارند ۵۳ درصد از مجموع ریالی پرتفو تعلق می‌گیرد و بعد از ارزش گذاری ۱۳ شرکت غیر بورسی (که تاکنون صورت نگرفته) به این مجموعه مبلغ اضافه خواهد شد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
احسنت ... این مطلب را تا حصول نتیجه و دریافت سهم کامل مردم لطفا مطرح و بلد کنید ... دولت فرصتی را برای واریز حق السهم 53 درصدی تعیین کند نه اینکه آن را بالا بکشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
احسنت ... این مطلب را تا حصول نتیجه و دریافت سهم کامل مردم لطفا مطرح و بلد کنید ... دولت فرصتی را برای واریز حق السهم 53 درصدی تعیین کند نه اینکه آن را بالا بکشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
باید فرصت واریز وجه برای همه فراهم گردد
پاسخ ها
شخص عادی...
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
دولت زمان گذاشت .خود مردم رغبتی به واریز باقی پول سهام نشان ندادند ......
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
زمانیکه دولت شرکتهایی ا پرتفوی سهام عدالت خارج میکرد نظر مردم را نخواست مگر مردم در طی آن چند سال پول سهام ان شرکتها را پرداخت نکرده بودند با در نظر گرفتن این مطلب دولت بدهکار می باشد
soheil
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
با سلام باتوجه باینکه اطلاع رسانی دقیق انجام نشده ومردم اطلاع کافی در این خصوص نداشتن بایستی فرصت تکمیل وجه را به ذینفعان بدهند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: