کد خبر : ۲۱۸۲۷۲
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
هیچ دلیلی وجود ندارد که هر شخصیت اجتماعی در مورد بازار سرمایه اظهار نظر کند و موجب تشویش خاطر فعالان این بازار شود.

دلیل صف فروش بنیادی ها چه بود

به گزارش بورس نیوز، بازار امروز منفی بود و اگر چه به لطف معاملات "شستا" ، شاخص کل اندکی سبز شد؛ ولی صف فروش سهم های بنیادی بازار از جمله "فارس" و "تاپیکو" عجیب بود.

نیما فاضلی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه و دلایل بی مهری سهامداران به سهم های ارزنده این بازار بیان کرد: بی مهری سهامداران به سهم های ارزنده و بنیادی بازار سرمایه چند دلیل دارد. دلیل نخست آنکه اخباری از بازار خودرو در بازار مطرح شده و خرید نمادهای خودرویی برای سرمایه گذاران جذاب شده است. در ۲ روز اخیر بسیاری از سهامداران خرد، سهم های خود را عرضه کرده اند تا در صف خرید "خساپا" قرار بگیرند و صف خرید خیره کننده سهم شرکت سایپا در روز گذشته هم گواه همین ادعا است.

وی افزود: از سوی دیگر، ۲ روز است که بازگشایی "خساپا" در ابهام است و هدف سازمان بورس از بازگشایی نصفه و نیمه این نماد و این بلاتکلیفی در مورد زمان قطعی بازگشایی نماد، مشخص نیست.

فاضلی در ادامه گفت: دومین دلیل منفی شدن بازار سرمایه، اظهار نظرهای برخی کارشناسان و تحلیلگران و... در مورد حباب بازار سرمایه است. این اظهار نظرها اعتماد مردم به این بازار را خدشه دار می کند و سرمایه گذاران، تحت تاثیر بی اعتمادی به آینده این بازار و رفتارهای هیجانی، استراتژی بلندمدتی ندارند. اگر دولت قصد حمایت از بازار سرمایه و پیشبرد اهداف خود را دارد، بهتر است از این گونه اظهار نظرها هم جلوگیری کند. هیچ دلیلی وجود ندارد که هر شخصیت اجتماعی در مورد بازار سرمایه اظهار نظر کند و موجب تشویش خاطر فعالان این بازار شود.

وی اضافه کرد: منفی شدن سهم های بنیادی از جمله هلدینگ های گروه پتروشیمی، نگران کننده نیست. صف فروش بنیادی های بازار در روزهای منفی، نشان دهنده عدم شناخت سهامداران از وضعیت شرکت ها است. در زمینه معرفی شرکت های بزرگ و ارزنده بازار سرمایه، ضعیف عمل شده و این ضعف، یکی از مهمترین دلایلی است که سهامداران تازه وارد، گاه سهم های ارزنده خود را عرضه می کنند تا در صف خرید سهم هایی بایستند که احتمالا زیان ده هستند و کوهی از مشکلات را به دوش می کشند.

وی در خاتمه تصریح کرد: البته انتظار می رود سهامداران عمده هم در منفی های بازار، از سهم های بنیادی بازار، بیشتر حمایت کنند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
بد بختی ما اینکه هر جا احتیاج به سواد بیشتر هست ادما بیشتر خودشونو قاطی میکنن نمیدونه بوس چیه یه حباب کردن تو دهنشون حرف میزنن طرف نه کد بورس داره نه یه سهم خرید فروش کرده از بورس یه حباب بلده دائم هم بلغور می کنن همش هم از بازار های رقیب های رقیب این تخریب ها اب میخوره و بس
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
به نظرتون فقط امروز سهمهای بنیادی بازار منفی بودن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هیچ سر به سایت بورس زدید ببینید که اکثر سهمها الآن بیش از 3 روزه که منفی هستن!!!!
اینگونه بازار گردانی دولت فقط باعث خواهد شد قشر عظیمی دوباره به بازار سکه و طلا و مسکن و....روی بیارن!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
سلام.متاسفانه همه نوسان گیران رانت و سفته بازان حتی کار گزاریها شدند تحلیگر و کارشناس.اصلا سهام بنیادی را گویا نمبشناسندبایک شایعه هماهنگ سهام زیانده را به عرش میبرند کار گزاریها با حساب سازی گردن از مالیات خالی میکنند.ایکاش بازرسان به با دقت به کار کارگزاریها نظارت کنند
کارشناس.اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام.باتوجه.به.تحلیل.کارشناسان.بازارسرمایه.بورس.باید.....گفت.سهام.شرکتهایی.که.توسط.دولت.محترم.عرضه.شده....مثل.بانکهای.ملت.تجارت.وصادرات...بنیادی.هستند.و.جای.هیچگونه.نگرانی.وجود.ندارد.و.استعداد.رشد.تا.چند.برابر.سهم.فعلی.را.داراست.وبانک.ملت.افزایش.سرمایه.۳۴۴.درصدی.در.شرف.انجام.را.اعلام.کرد.واز.تراز.مثبت.وپتانسیل.وسود.انباشته.و.ظرفیت.رشد.سهم.برخورداراست.والسلام.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
حقوقی ها دارن عشق میکنن ، چه راحت به قیمت دارن سهم هارو جمع میکنن
کارگزای ها هم شده ی پا مافیا ، چه دارن میکنن تو بازار ، خدا عاقبت همرو بخیر کنه
Ali
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
واقعا باید به این جماعت که سهمهایی میخرند که زیانده هستند متاسف بود عین گوسفند هستند یه عده جلو افتادند بقیه هم دنبالشان خساپا الان منفی میده یعنی پولت یه سال بخوابه اونجا هیچ سودی واست نداره پس ای گوسفند به چه منطقی پشت خرید آن سهم سف بستی
مهدی.م۰
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سلام.نوسان گیران.رانت خواران.سفته بازان و در نهایت کار گزاریها بطور هماهنگ برای سودا گری عمل میکنند اصلا به جهش تولید اهمیت نمیدهند.متاسفم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
اون کارشناسا که هر روز میگفتن حبابه تا اعتماد مردم رو از ببین ببرمد الان کجا هستند چرا کسی جلودار تبلیغات منفی این افراد نبود جالبه یکیشون میگفت که سودی بانکی بهتر از سرمایه گداری در بورس و بیشتر سایت تجارت نیوز تریبون تبلیغات منفیشون بود
امیر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
در مورد تاپیکو خود شرکت و بازارگردان آن به عامدانه نقش فعالی در منفی کردن با ایجاد صفهای فروش کاذب دارند. به عمد اخبار مثبت را مخفی کرده یا اثر آنها را خنثی میکنند. به وضوح از قوانین سازمان بورس و حتی ناظر بازار را نیز به بازی خود گرفته و با پایین نگه داشتن سهام سعی در انجام معاملات داخلی خود دارند. امیدوارم روزی شاهد رسیدگی به این تخلفات باشیم.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: