کد خبر : ۲۱۸۲۸۴
در حاشیه مشکلات ناشی از سایت سازمان خصوصی سازی و عدم ثبت افراد در سهام عدالت: 
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
برای تعدادی از سهامداران در تعاونی سهام عدالت شهرستان ها، دعوت‌نامه سهام عدالت صادر شده، اما نکته اینجاست که در سامانه جدید سازمان خصوصی‌سازی اسمی از این افراد به چشم نمی‌خورد.
 
من زنده ام!
 
حسین امینی‌خواه بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور در این رابطه به بورس‌نیوز گفت: افراد ذکر شده با عنوان مشمول شناخته شده و سهام آن‌ها به ثبت هم رسیده اما؛ از حق طبیعی خود بی‌بهره مانده‌اند. 

ثبت "فوت شده" برای افراد مشمول و در قید حیات
امینی خواه این مشکل را گریبانگیر چند قشر عنوان کرد و افزود: در یک گروه مشخصات شناسنامه موجود در سایت ثبت احوال با مشکل مواجه بود که خود به دو دسته تقسیم می‌شدند: افرادی که علیرغم زنده بودن در سایت ثبت احوال "فوتی" ثبت شده بودند که کار‌های قانونی این دسته جهت حذف فوت و اعمال زنده بودن در سایت ثبت احوال صورت گرفت. 

وی ادامه داد: در دسته دوم مشخصات وارد شده در فرم‌های اولیه صحیح وارد نشده بود که فراخوان دعوتنامه "اصلاح و تکمیل" برای این عزیزان صادر شد و مقرر شد که شرکت‌های تعاونی مشخصات صحیح این عزیزان را مجدد در نرم افزار ثبت نام ثبت کنند. 
 
من زنده ام!

تعجیل مدیر باعث عدم ثبت صحیح شد
امینی خواه به عدم رفع مشکل این دو دسته اشاره و اظهار کرد: با وجود مرتفع شدن مشکلات دو دسته مذکور، به دلیل تعجیل مدیریت وقت سازمان خصوصی سازی برای حذف تعاونی‌های سهام عدالت شهرستانی، فرصت اصلاح و رفع نقص از این افراد سلب و تنها اطلاعات سالم موجود در بک آپ سازمان خصوصی سازی در سامانه جدید وارد شد. 

وی افزود: این افراد مرتبا در تعاونی‌های شهرستانی مراجعه کرده و درخواست تعیین تکلیف و رسیدگی به حقوق از دست رفته خود را دارند. 

مدیرتعاونی شهرستان خرم آباد در بررسی دیگر اقشار متضرر اظهار کرد: برخی سهامداران با توجه به دستور العمل ثبت نام شرکت‌های تعاونی که دبیرخانه سهام عدالت کشور آن را صادر کرده بود، به طور مثال فرزند دختر یا پسر در زمانی که سرپرست از محل کار، این فرزند را معرفی کرده بود تحت تکفل وی محسوب نشده وطبق دستور العمل غیرمشمول بودند. 

وی ادامه داد: در مراحل بعدی که مربوط به قشر فرزندان ذکر شده رسید این افراد ثبت نام کرده، اما متاسفانه حتی یک نفر از این گروه با وجود ثبت در سامانه رفع نقص نشده و گزینه غیر مشمول برای آن‌ها لحاظ شد که از حق قانونی خود محروم شدند. 
 

وضعیت ۲ میلیون نفر باید تعیین تکلیف شود
بازرس اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت کشور تعداد این افراد را ۲ میلیون نفر در سطح کشور عنوان کرد و گفت: گروه سوم افرادی بودند که در دو مرحله فرم پذیرش برای آن‌ها ارسال شده بود، نفرات بعدی به صورت "برگه تعیین خانوار" (که سرپرست فرد مشخص شود) و سقفی در نظر گرفته شده برای هر خانواده بین تعداد تقسیم و برگه باید با افراد قبلی خانواده به ثبت می‌رسید که سهام این گروه هم در سایت سازمان خصوصی سازی موجود نبود.
 
امینی خواه در پایان به رسیدگی هرچه سریعتر این مسائل اشاره و مشکلات را ناشی از خطا‌های نرم افزاری در سایت سازمان خصوصی سازی عنوان کرد.
 
ناشناس
France
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
این سهام عدالت یکی از کریح ترین و سیاه ترین موضوعات این روزهای بازار بورس . این سهام عدالت فقط عاملی برای تولید تورم و در نهایت به لجن کشوندن و نابودی بازار منجر میشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: