تعداد بازدید : ۱۱۲۶
کد خبر : ۲۱۸۴۳۹
۱۷درصد از سهام این بانک در قالب صندوق سرمایه‌گذاری واگذار می‌شود؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
سهام بانک تجارت نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های قابل واگذاری در این پرتفوی محسوب شده که ۱۷ درصد از سهام این بانک که در مالکیت مستقیم دولت وجود دارد، قرار است در قالب صندوق دارا یکم به عموم افراد واگذار شود.

واگذاری ۱۷ درصد از سهام بانک تجارت در قالب صندوق سرمایه گذاری

 

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس اعلام دولت جمهوری اسلامی ایران، در روز‌های اخیر شاهد پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری دارا یکم هستیم. سقف سرمایه گذاری هر شخص در این صندوق معادل ۲۰ میلیون ریال تعیین شده و ارزش این صندوق بر اساس آخرین برآورد‌ها در حدود ۱۷۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.


در صندوق ذکر شده که اولین صندوق قابل معامله واگذار شده توسط دولت محسوب می‌شود سهام شرکت‌های مندرج در جدول زیر وجود دارد:

واگذاری ۱۷ درصد از سهام بانک تجارت در قالب صندوق سرمایه گذاری

سهام بانک تجارت نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های قابل واگذاری در این پرتفوی محسوب شده که ۱۷ درصد از سهام این بانک که در مالکیت مستقیم دولت وجود دارد، قرار است در قالب صندوق دارا یکم به عموم افراد واگذار شود. همچنین سهام این بانک در سبد سهام عدالت نیز وجود دارد که به این ترتیب شاهد خصوصی شدن واقعی این بانک از طریق واگذاری سهام عدالت و قابلیت معامله سهام بانک تجارت توسط عموم افراد و همچنین عرضه سهام صندوق دارا یکم هستیم.


روند رو به رشد و افزایشی ارزش بانک تجارت در سال جدید از جمله دلایل استقبال سرمایه گذاران از صندوق دارایکم هستیم. این بانک که به عنوان لیدر گروه بانکی در روز‌های اخیر با صف‌های خرید سنگینی مواجه بوده، در حال حاضر به ارزش بازار ۴۶۲ هزار میلیارد ریالی رسیده و این در حالی است که در ابتدای سال جاری ارزش بازار این بانک معادل ۱۴۶ هزار میلیارد ریال بوده و به این ترتیب شاهد رشد جالب توجه و سنگین ۲۱۶ درصدی ارزش بازار سهام این بانک در کمتر از دو ماه هستیم.


با توجه به نحوه محاسبات قیمت سهام موجود در پرتفوی صندوق دارایکم، به نظر می‌رسد که پذیره نویسی در این صندوق بازدهی قابل ملاحظه‌ای را نصیب سرمایه گذاران این صندوق کند و نمونه واضح آن رشد بیش از ۲۱۶ درصدی ارزش سهام بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.