کد خبر : ۲۱۸۴۳۹
۱۷درصد از سهام این بانک در قالب صندوق سرمایه‌گذاری واگذار می‌شود؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
سهام بانک تجارت نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های قابل واگذاری در این پرتفوی محسوب شده که ۱۷ درصد از سهام این بانک که در مالکیت مستقیم دولت وجود دارد، قرار است در قالب صندوق دارا یکم به عموم افراد واگذار شود.

واگذاری ۱۷ درصد از سهام بانک تجارت در قالب صندوق سرمایه گذاری

 

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، بر اساس اعلام دولت جمهوری اسلامی ایران، در روز‌های اخیر شاهد پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری دارا یکم هستیم. سقف سرمایه گذاری هر شخص در این صندوق معادل ۲۰ میلیون ریال تعیین شده و ارزش این صندوق بر اساس آخرین برآورد‌ها در حدود ۱۷۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده است.


در صندوق ذکر شده که اولین صندوق قابل معامله واگذار شده توسط دولت محسوب می‌شود سهام شرکت‌های مندرج در جدول زیر وجود دارد:

واگذاری ۱۷ درصد از سهام بانک تجارت در قالب صندوق سرمایه گذاری

سهام بانک تجارت نیز به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های قابل واگذاری در این پرتفوی محسوب شده که ۱۷ درصد از سهام این بانک که در مالکیت مستقیم دولت وجود دارد، قرار است در قالب صندوق دارا یکم به عموم افراد واگذار شود. همچنین سهام این بانک در سبد سهام عدالت نیز وجود دارد که به این ترتیب شاهد خصوصی شدن واقعی این بانک از طریق واگذاری سهام عدالت و قابلیت معامله سهام بانک تجارت توسط عموم افراد و همچنین عرضه سهام صندوق دارا یکم هستیم.


روند رو به رشد و افزایشی ارزش بانک تجارت در سال جدید از جمله دلایل استقبال سرمایه گذاران از صندوق دارایکم هستیم. این بانک که به عنوان لیدر گروه بانکی در روز‌های اخیر با صف‌های خرید سنگینی مواجه بوده، در حال حاضر به ارزش بازار ۴۶۲ هزار میلیارد ریالی رسیده و این در حالی است که در ابتدای سال جاری ارزش بازار این بانک معادل ۱۴۶ هزار میلیارد ریال بوده و به این ترتیب شاهد رشد جالب توجه و سنگین ۲۱۶ درصدی ارزش بازار سهام این بانک در کمتر از دو ماه هستیم.


با توجه به نحوه محاسبات قیمت سهام موجود در پرتفوی صندوق دارایکم، به نظر می‌رسد که پذیره نویسی در این صندوق بازدهی قابل ملاحظه‌ای را نصیب سرمایه گذاران این صندوق کند و نمونه واضح آن رشد بیش از ۲۱۶ درصدی ارزش سهام بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور است.

کاربر
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
کل وب فارسی شده کپی پیست نیم ساعته دارم میگردم یه جا نگفتن که هر کدوم از این سهام چند درصد از پرتفوی دارایکم رو تشکیل میدن؟
این جدولی که همه از روی هم کپی کردن نشون میده که مثلاً ۱۷٪ از سهام بانک تجارت به دارایکم اختصاص پیدا کرده نشون نمیده که چند درصد از کل صندوق دارایکم رو وتجارت تشکیل میده.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: