کد خبر : ۲۱۸۴۴۶
کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
صف‌نشستن‌های انبوه حاکی از ناآگاهی صحیح از بازارسرمایه بوده و این نوع رفتارها نشان از بی‌برنامگی افراد سرمایه‌گذاری دارد.

صف‌نشین‌هایی که هوشمند نیستند

بهزاد احمدی نسب کارشناس بازارسرمایه درخصوص روند امروز بازارسرمایه و بازگشت جو بازار به خبرنگار بورس‌نیوز اظهارکرد: کلیت بازارسرمایه برای سرمایه‌گذاری ریسکی را به‌همراه نخواهد داشت و به P/E بازارسرمایه نسبت به دیگر بازارهای موازی مناسب‌تر بوده و بازدهی بهتری را از خود برجای گذاشته است.

وی در ادامه به سیاست دولت در بازارسرمایه اشاره داشت و گفت: دولت در سیستم بازارسرمایه برای خود نقشه راهی برابر با برد-برد را مدنظر قرار داده و هر قیمتی که در سبدهای خود بگذارد، نقدینگی بالایی را عاید دولت می‌کند ضمن آنکه تنها بازاری که این روزها می‌تواند کمک حال دولت در مهار تورم و نقدینگی برآید، همین بورس بوده که سیل نقدینگی را در خود جای می‌دهد.

این کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه سهامداران باید از جوهای روانی منفی دوری کنند، تصریح کرد: بازار در ادامه فعالیت‌های خود روند مثبتی را پیش روی خود می‌بیند و سهامداران نباید اسیر جو روانی منفی شوند که شاید برخی از این اخبار اصلا هیچ ربطی به بازار نداشته باشد.

احمدی نسب تاکید کرد: سهامداران تازه‌وارد به بازارسرمایه، سرمایه‌گذاران هوشمند نیستند چراکه به‌راحتی نمادهای بنیادی مثل "فملی"، "ومعادن" و "شپنا" که قدیمی بازار هستند را هم نمی‌توانند درست مدیریت کنند.

وی با انتقاد از سازمان بورس در عدم راهنمایی صحیح سرمایه‌گذاران تازه‌وارد، گفت: متاسفانه سازمان نیز در این راستا کم‌کاری می‌کند و صندوق‌های سرمایه گذاری یا شرکت‌های سبدگردان را به بازار معرفی نمی‌کند وحتی مجوزهای سبدگردان را صادر نمی‌کند؛ در شرایطی که بازار به سوی فروش‌های انبوه و صف‌نشینی حرکت می‌کند بازار نیازمند شرکت‌های سبدگردانی بوده تا سرمایه‌گذارانی که چندان از محیط بازار آشنایی ندارند، سرمایه خود را در بازار نسوزانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صف‌نشستن‌های انبوه حاکی از ناآگاهی صحیح از بازارسرمایه بوده و این نوع رفتارها نشان از بی‌برنامگی افراد سرمایه‌گذاری دارد که با تفکر سودسازی کوتاه مدت به بورس‌ آمده‌اند، دارد.

مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تجربه ای بزرگ برای تازه کارا ، رفتارای هیجانی فقط باعث از دست دادنه سرمایه تازه کارا میشه ، امیدوارم با کمترین هزینه این تجربه رو بدست آورده باشن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۴
تا چهار روز همین کارشناسا میگفتن حباب حباب حالا گند تبلیغات خودشونو میخوان جمع کنند
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
سلام
اصلاح لازمه این بازار است یک
دو دوستان اگر سابقه یک ساله ی سهام مد نظر را در بلند مدت برسی کنند متوجه میشوند که اگر سهم را نگهداری می کردند چه سودی حاصلشان میشد
3عده ای به ظاهر کار شناس مردم را از سرمایه گذاری بلند مدت ترساندند که باعث تشدید این شد که به محض کوچک ترین اصلاح مردم دچار ترس کاذب میشوند
دولت باید با چنین کارشناس های که جو روانی ایجاد میکند برخورد نماید واز طرفی جلوی سفته بازی را بگیرد وبه بازارعمق بیشتری دهد
پاسخ ها
ناشناس
United States
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نه بابا...بازار همش حبابه..بچه هم میفهمه..شرکتا تولید و صادرات ندارن خیلیاشون..قیمتشون چسبیده به سقف آسمون..حالا هی چیزی که اینقد ارزش نداره توی توهماتتون ببرید بالا...
ناشناس
Germany
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
مشگل ملت اینه سهام بنیادی و قدیمی را تبدیل به صف فروش میکنن واصف خریدبعضی شرکتها می‌نشینم که اصلا کارایی نداره وتاقبل عیدورشکسته بودن و جالبه قیمتهای بالایی هم دارن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
تو این بازار نباید با اعتبار سهم خرید اگر این اعتباری که بانکها به کارگزاریها میدند کلا تعطیل بشه برای بازار خیلی خوبه یک رانت از کارگزاریها گرفته میشه بازار خوبه همشو خودشون استفاده میکنند بازار خراب میشه به مشتریان میدند با بهره بسیار بالا کلا کارگزاری شده یک رانت الکی من میدونم که میگم 15 سال کارمند کارگزاری بودم خیلی داغونند این کارگزاریها
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: