تعداد بازدید : ۲۴۱۱
کد خبر : ۲۱۸۶۲۶
عضو هیات مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
افزایش نرخ فعلی گالوانیزه نیز گزارش های ۲ _ ۳ ماه آینده شرکت نمایان خواهد شد.

واقعیت شایعه افزایش سرمایه

به گزارش بورس نیوز، از ابتدای سال جاری صندوق سرمایه گذاری مشترک پیشرو خرید قابل توجهی در نماد "فجر" داشته و تعداد سهام خود را از حدود ۹‌.۹ میلیون سهم به ۱۷ میلیون سهم رسانده است. شایعه شده شرکت فولاد امیرکبیر کاشان درصدد افزایش سرمایه از محل سود انباشته است. این شرکت تا پایان سال ۹۷، سود انباشته ای معادل ۲.۳۶ برابر سرمایه ثبت شده خود داشته است. ضمن اینکه بررسی آمار تولید و فروش "فجر" نشان می دهد فولاد امیرکبیر کاشان در فروردین ماه، گالوانیزه را تقریبا کیلویی ۸۹۰۰ تومان به فروش رسانده است. در حالی که نرخ هر کیلوگرم گالوانیزه در بازار آزاد حدود ۱۴ هزار تومان است!

عزیز قنواتی عضو هیات مدیره شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در رابطه با شایعات مطرح شده در مورد افزایش سرمایه "فجر" از محل سود انباشته بیان کرد : شرکت در حال حاضر هیچ برنامه مدونی جهت افزایش سرمایه ندارد و حتی این موضوع جزو دستور مجمع عادی سالیانه هم نیست.

وی ادامه داد: اگرچه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان، سود انباشته قابل توجهی در اختیار دارد؛ ولی این سود انباشته در چرخه سرمایه در گردش شرکت قرار دارد و افزایش سرمایه از محل سود انباشته، تاثیری در روند فعالیت و سودآوری شرکت نخواهد داشت.

این فعال صنعت فولاد در خصوص علت اختلاف نرخ فروش محصولات شرکت با نرخ های بازار نیز گفت: شرکت های فولادی معمولا محصولات خود را چند ماه بعد از فروش، به خریدار تحویل می دهند و درآمد فروش نیز در زمان خروج کالا از انبارها در صورت های مالی شناسایی می شود. افزایش نرخ فعلی گالوانیزه نیز گزارش های ۲ _ ۳ ماه آینده شرکت نمایان خواهد شد.

قنواتی در پایان خاطرنشان کرد: برای تحلیل وضعیت تولید و فروش یک شرکت، باید عملکرد یک ساله مورد بررسی قرار بگیرد و بررسی آمار تولید و فروش یک ماه از سال، نشان دهنده تمام زوایای فروش یک شرکت نیست.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
چرا بسته شده و کی باز میشه
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: