تعداد بازدید : ۴۸۰
کد خبر : ۲۱۸۷۸۰
رشد بهای تمام شده، افزایش فروش را خنثی کرد؛
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
افزایش ۵۷ درصدی بهای تمام شده بخش عمده‌ای از رشد ۳۴ درصدی مجموع فروش در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال گذشته را خنثی کرد تا این شرکت نتواند تغییر خاصی را در سود‌های عملیاتی به ثبت رساند.

ثبت عملکردی ناامید کننده از


به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شاید اگر افزایش در حدود ۹۵ میلیارد ریالی درآمد‌های غیر عملیاتی ناشی از سرمایه گذاری‌های شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ نبود، تفاوت محسوسی بین سودآوری این شرکت در دو سال گذشته وجود نداشت.

افزایش ۵۷ درصدی بهای تمام شده بخش عمده‌ای از رشد ۳۴ درصدی مجموع فروش در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال گذشته را خنثی کرد تا این شرکت نتواند تغییر خاصی را در سود‌های عملیاتی به ثبت رساند.

ثبت عملکردی ناامید کننده از

بر اساس گزارش حسابرسی نشده منتشره شده شرکت کیمیدارو، مجموع درآمد‌های ناشی از فروش شرکت در سال ۱۳۹۸ با رشدی ۳۴ درصدی به ۱.۷۹۶ میلیارد ریال و بهای تمام شده نیز از مبلغ ۷۰۷ میلیارد ریال در سال مالی ۱۳۹۷ با رشدی ۵۷ درصدی به مبلغ ۱.۱۱۰ میلیارد ریال رسیده که این موضوع موجب عدم تغییر محسوس سود ناخالص شرکت شده است.

افزایش چشمگیر بهای تمام شده عمدتا به دلیل افزایش نرخ‌ها و مبالغ خرید مواد اولیه بوده که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به خرید مواد اولیه از هند (خرید‌ها به روپیه – یورو) و همچنین افزایش مبالغ خرید انواع قرص و کپسول آزیترومایسین از شرکت شیمی دارویی داروپخش اشاره داشت.

از مهمترین نکات این گزارش می‌توان به افزایش در حدود ۹۸ میلیارد ریالی سود‌های غیر عملیاتی ناشی از سود سرمایه‌گذاری در شرکت پخش رازی در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال ۱۳۹۷ اشاره داشت که این موضوع از مهمترین دلایل عدم تعدیل نامحسوس سودآوری "دکیمی" در این سال به شمار می‌رود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "مداران" از ابتدای شهریورماه

شرکت داده پردازی ایران از زمان پرداخت سود به سهامداران را مشخص کرد.
تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۱۵ تومانی در مجمع "سبجنو"

مجمع عمومی شرکت سیمان بجنورد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ برگزار شد.

"وسکرد" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان کردستان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۲ برگزار خواهد شد.

"کخاک" به مجمع رفت

مجمع عمومی شرکت صنایع خاک چینی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: