تعداد بازدید : ۴۲۶
کد خبر : ۲۱۸۸۱۷
عملکرد سه ماهه انتهایی سال چنگی به دل نمی‌زند؛
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۵
بخش عمده‌ای از رشد درآمد‌های شرکت مربوط به رشد چشمگیر نرخ‌های فروش و همچنین مقادیر فروش محصولات داخلی جامد و مایع و فرآورده‌های تزریقی در این مدت است.

عملکرد سه ماهه انتهایی سال چنگی به دل نمی‌زند

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که صورت‌های مالی ۹ ماهه شرکت البرز دارو، حاکی از تحقق سود خالصی ۱.۰۶۸ ریالی به ازای هر سهم بود، صورت‌های مالی حسابرسی نشده سالانه این شرکت خبر از عدم پوشش مناسب سودآوری این شرکت در سه ماهه انتهایی سال مالی ۱۳۹۸ دارد.

با این حال تعدیل مثبت ۶۵ درصدی و تحقق سود خالص ۱.۳۴۰ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۸، عملکرد مطلوبی از این شرکت را رقم زده است.

عملکرد سه ماهه انتهایی سال چنگی به دل نمی‌زند


همانگونه که در صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت در سال ۱۳۹۸ نیز مشهود است، بخش عمده‌ای از رشد درآمد‌های شرکت مربوط به رشد چشمگیر نرخ‌های فروش و همچنین مقادیر فروش محصولات داخلی جامد و مایع و فرآورده‌های تزریقی در این مدت است.

عملکرد سه ماهه انتهایی سال چنگی به دل نمی‌زند


در مجموع از نکات امیدوارکننده گزارش‌های مالی منتشره این شرکت می‌توان به افزایش قابل ملاحظه درآمد‌های فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره داشت.

قابل ذکر است که بخشی (در حدود ۳۶۳ میلیارد ریال) از سود خالص سال مالی ۱۳۹۸ شرکت ناشی از فروش دارایی‌های ثابت و سایر درآمد‌های غیر عملیاتی (متاسفانه در صورت‌های مالی حسابرسی شده مشروح سرفصل‌ها در سامانه کدال بارگذاری نشده است) بوده و خبری از درآمد‌های شناسایی شده تسعیر ارز به مانند سال مالی ۱۳۹۷ نیست.


همچنین از دیگر نکات قابل توجه صورت‌های مالی منتشر شده این شرکت می‌توان به افزایش بیش از ۲۵۰ میلیارد ریالی هزینه‌های مالی اشاره اشت که این موضوع به رغم فروش بالای شرکت و شرایط مساعد نقدینگی شرکت کمی مبهم به نظر می‌رسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: