تعداد بازدید : ۷۲۵
کد خبر : ۲۱۹۰۲۶
در نشست خبری یک دیدار یک عرضه مطرح شد؛
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
شرکت یزدتایر حدود ۲۲ درصد از نیاز کشور به انواع تایر‌های رادیال را که سهم خوبی نیز است.

تولید ۴۰ درصدی تولیدات خودروسازان توسط یزدتایر

به گزارش بورس نیوز، ستوده، مدیرعامل شرکت یزدتایر در نشست خبری "یک دیدار یک عرضه"اظهار کرد:

شرکت در سال ۱۳۶۴ که در شهر صنعتی یزد تاسیس شده و در کنار آن یک کارخانه بازیافت کائوچو ایستاتیس فرآور داریم که صددرصد سهام آن متعلق به یزدتایر است.

وی افزود: درسال ۱۳۶۵ در حوزه تایر‌های رادیال مجوز شرکت وردشتاین هلند شرکت درجه اول اروپایی دریافت کرده و ویژگی خاص یزدتایر این است که فقط ما مجاز هستیم که روی لاستیک‌های این شرکت علامت وردشتاین هلند را درج کنیم و در حال حاضر ۳۱ هزار تن و چهار میلیون حلقه را داراست .

مدیرعامل صنایع لاستیک یزد ادامه داد: اگر کارخانه جدیدی علاقه‌مند باشد مجوز داریم که دانش فنی مان را با آخرین نوع تکنولوژی به شرکت‌های دیگر ارائه بدهیم. انواع تایر‌های سواری و وانتی، تیوب دوچرخه و موتورسیکلت، شاسی بلند، تایر‌های رادیال وانتی از تولیدات این شرکت بوده و تولید جدیدی که به تولید ما اضافه شده ون رادیال است.

ستوده خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد تولیدات یزدتایر به تمام خودورسازان کشور ارائه می شود و بقیه از طریق بالای ۲۰۰ نمایندگی در کل کشور در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

وی درخصوص سهامداران یزدتایر افزود: سهامداران ما ۶۱.۵۳ درصد مجتمع صنعتی آرتا تایر، شرکت تاپیکو، آستان قدس رضوی و ایران تایر و شرکت‌های جزء دیگر.


مدیرعامل صنایع لاستیک یزد بیان کرد: چشم انداز شرکت یزدتایر در سال ۱۴۰۴ پیشرو در تولید تایر کشور با تولید ۵۰ هزار تن در سال با افزایش ۱۰ درصد صادرات به کشورهای منطقه و افزایش ۲۰ درصد بازار داخلی همگام با کسب رضایت ذینفعان خواهد بود. واحد تحقیق و توسعه بسیار مجهزی داریم که در کنار وردشتاین به فعالیت ارائه تکنولوژی ماموریت دارد و این شرکت انواع تایر‌های سواری در سایز‌های مختلف را به خودروسازان و بازار مصرف ارائه می‌دهد.

ستوده توضیح داد: ۱۸ درصد تولید در اختیار شرکت یزدتایر بوده که پس از انجام طرح توسعه به ۲۲ درصد خواهد رسید. طراحی و تولید خدمات پس از فروش، انواع تایر‌های رادیال سواری و وانتی و دوچرخه و موتورسیکلت با استفاده از تکنولوژی روز دنیا از جمله وردشتاین هلند و تخصص کارکنان خودمان را در دستور کار داریم.

مدیرعامل صنایع لاستیک یزد گفت: مشتری مداری از ارزش‌های سازمان بوده که یکی از ارکان اساسی ماست. مقوله رضایت مشتری برای ما مهم است. درک و توسعه منافع سهامداران ارزش‌های سازمانی ما هستند. کشور کاملا خودکفاست و ما ۱۷ درصد از ۱۸ میلیون حلقه را در یزدتایر تولید می‌کنیم. 

وی خاطرنشان کرد: فاز اول توسعه ما از ۷ هزار به ۹ هزار حلقه بود که در حال حاضر محقق شده و همین حالا بالای ۹ هزار حلقه در روز فقط تایر رادیال سواری و وانتی را به بازار کشور عرضه می‌کنیم.


ستوده تصریح کرد: در فاز دوم توسعه، توسعه ظرفیت به ۱۲ هزار حلقه در روز است که امیدواریم تا آخر سال جاری محقق شود. در فاز سوم، چشم انداز بسیار خوبی برای علاقه‌مندان به بازار کسب و کار و بازار تولید تایر‌های سواری خواهد بود که از ۱۲ هزار حلقه به ۱۵ هزار حلقه می‌رسیم که تا پایان امسال محقق می شود.

مدیرعامل یزدتایر  گفت: شرکت یزدتایر تندیس برنزین جایزه ملی کیفیت به عنوان تنها واحد تولیدی در بخش تایر‌های خودرو دریافت کرده است.  همچنین، هشتمین سال متوالی به عنوان صادرکننده نمونه انتخاب شد و نیز گواهینامه‌های مرتبط با مدیریت کیفیت را داراست.

وی درباره صادرات یزدتایر بیان کرد: اگر تحریم نبود ما می‌توانستیم تایر‌های تولیدی خود را به تمام واحد‌های تولید خودروی رنو و سیتروئن صادر کنیم همان طور که در گذشته هم این کار را انجام می‌دادیم. در حال حاضر ما ۴۰ درصد از تولیدات یزدتایر را به خودروسازان می‌دهیم باوجود اینکه می‌توانستیم ۱۰۰ درصد نیاز خودروسازان را تامین کنیم، اما هیات مدیره مرز ۴۰ درصد را تعیین کرد که بقیه تولید به بازار مصرف می‌رسد. به طور مستمر با واحد وردشتاین هلند در ارتباط هستیم و هر ۶ ماه واحد ما را ارزیابی می‌کنند.


ستوده درخصوص میزان سود و درآمد عملیاتی یزدتایر گفت: در سال ۹۸ ، یزدتایر با روند صعودی درآمد‌های عملیاتی ۷۱۲ میلیارد فروش داشتیم و حدود ۱۰۰۰ میلیارد فروش را محقق کردیم. همچنین، در سال ۹۸، سود ناخالص شرکت ۲۰ درصد رشد داشته و حاشیه سود عملیاتی به ۲۱ درصد و سودخالص به ۱۷ درصد ارتقا پیدا کرده است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.