تعداد بازدید : ۸۸۷
کد خبر : ۲۱۹۰۹۲
مدیر سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های هلدینگ رازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز؛
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
مزیت برتر این تایرساز وجود در گروه صنعتی رازی بوده، زیرا این گروه مالک دو شرکت تامین‌کننده مواداولیه صنعت تایر یعنی شرکت "کربن سیمرغ" و شرکت "نخ تایر رازی" بوده که این شرکت‌ها با رعایت صاحبان حقوق سهام از نظر تامین کمک زیادی به شرکت می‌کنند.

دست برتر

دانیال آستانه مدیر سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های هلدینگ رازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص اهداف توسعه‌ای شرکت لاستیک‌سازی یزدتایر اظهارکرد: یکی از اهداف توسعه‌ای دست‌یابی به فاز بلندمدت برای تحقق تولید ۵۰ هزارتنی در دستور کار قرار گرفته ضمن آنکه برنامه‌ریزی برای پروژه ۹ هزارتنی تایر‌های SUV نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: تمامی پروژه‌های توسعه‌ای در گزارش‌های ارزش‌گذاری، امیدنامه و ... به آن اشاره شده و سهامداران می‌توانند بر سودسازی این پروژه‌ها پس از افتتاح، حساب باز کنند.

آستانه با اشاره به پروژه SUV گفت: اهداف تعیین شده این پروژه برای شرکت مشخص بوده اما؛ همه‌گیر کردن استفاده از این نوع تایر در ابتدا شاید برای شرکت کمی سخت باشد و به‌همین دلیل توان شرکت و ماشین‌آلات این پروژه، ابتدا برای تایر‌های رادیال استفاده شده چراکه لاستیک‌های رادیال از حاشیه سود مناسب و البته قابلیت فروش و سودسازی را در بازار دارا است؛ جایگزینی لاستیک‌های SUV به‌جای رادیال باید در یک بزنگاه مهم به بازار تزریق شود تا بازار قابلیت پاسخ مثبت را به این نوع تایر‌ها داشته باشد.

مدیر سرمایه‌گذاری و امور شرکت‌های هلدینگ رازی درخصوص میزان ارزش‌گذاری این شرکت لاستیک‌سازی نیز اشاره‌ای داشت و افزود: این شرکت چندان تلاشی برای ورود به فاز ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری با توجه به المان‌های نزدیک بازار نکرده و طبق مدل‌های FCFE ارزش‌گذاری را پیش برده تا درخصوص قیمت‌گذاری به عدد P/E صنعت نزدیک باشیم؛ در وهله نخست سعی شده تا میزان P/E در حدود ۱۷ الی ۱۸ باشد که البته گزارش حسابرسی شده صورت‌های مالی تاکنون نیامده اما؛ با توجه به انکه P/E صنعت حدود ۵۷ الی ۶۰ بوده و P/E لاستیک بارز نیز بالای ۸۰ عنوان شده، ولی این لاستیک‌سازی درصدد آن نبوده که P/E را نزدیک به بازار کند و هدف، آن بوده که در بازار کشف قیمت انجام شود.

وی درخصوص میزان واردات این شرکت نیز اضافه کرد: تامین مواداولیه از معزل‌های گروه‌های لاستیک‌سازی بوده اما؛ عملکرد "پیزد" نسبت به دیگر رقبا کاملا محسوس و امیدوار کننده بوده چراکه بهای تمام شده بالا و حاشیه سود مناسب را در کنار وارداتی امیدوار کننده را ثبت کرده است؛ از سوی دیگر باید اشاره داشت که مزیت برتر این تایرساز وجود در گروه صنعتی رازی بوده، زیرا این گروه مالک دو شرکت تامین‌کننده مواداولیه صنعت تایر یعنی شرکت "کربن سیمرغ" و شرکت "نخ تایر رازی" بوده که این شرکت‌ها با رعایت صاحبان حقوق سهام از نظر تامین کمک زیادی به شرکت می‌کنند اما؛ از نظر قیمتی این شرکت‌ها کاملا متعادل و با قیمت بازار کالا‌های خود را به "پیزد" ارائه می‌کنند.

آستانه در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برند‌های "پیزد" یعنی «ورداشتاین» نیز مورد استقبال بازار قرار گرفته و فروش مناسبی را برای این شرکت رقم زده و مشتریان از کیفیت مناسب این تایر رضایت دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: