تعداد بازدید : ۷۳۸۳
کد خبر : ۲۱۹۵۴۳
ساعت پنج‌ونیم عصر؛
۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
ساعت پنج‌ونیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به تابلوی حقوقی‌ها که امروز سبز بود و فقط رنگ قرمز بازار به سهامداران رسید تا بازگشایی نمادی تنها برای کمتر از دو دقیقه.

سبز حقوقی‌ها و قرمز سهامداران

به گزارش بورس‌نیوز، پشت تابلوی قرمز امروز بورس، یک موج سبز وجود داشت؛ امروز تازه‌وارد‌های بورسی رخ سرخ بازار را دیدند و قدیمی‌ها موج خرید سبز حقوقی‌ها را که در کمین بسیاری از سهم‌هایی نشسته‌اند که طی دو هفته اخیر حداقل اصلاح ۳۰درصدی را تجربه کرده‌اند، یعنی حقوقی‌ها و صندوق‌ها در بالا فروختند و حالا با قیمت کمتر از نرخ فروش، در حال جمع‌آوری بسیاری از سهم‌هایی هستند که به‌نوعی در نزدیکی کف قیمتی خود هستند تا باردیگر صعودی را تجربه کنند اما؛ این وسط تازه‌واردانی هستند که تنها دنبال تویوپ می‌گشتند و از این صف فروش به آن صف فروش کوچ می‌کردند و سودسازی که از ابتدای سال داشتند را سوخته می‌دیدند و حال، از ساحل جذاب بورس تنها شوری آب آن را در حوله‌های شنای خود خشک می‌کنند.

تازه‌وارد‌های عزیز، سهامدارانی که همه مال خود را نقد کرده و به بورس آورده‌اید، هیچگاه صندوق‌ها و حقوقی‌ها به این اندازه وارد گود خرید نمی‌شود، زیرا حقوقی‌ها دنبال صید ماهی دریا هستند نه عکس یادگاری با بازار.
فروشنده و صف‌نشین نباشید، بازارسرمایه صف شیر و پرسی‌گاز نیست!

به‌دل شکسته سهامدار، رحمی...
امروز ناظر بازار گل کاشت، سهامداران به‌قدری معرتض به سازمانی بودند که اصلا پاسخگو نیست! گویا سهامداران در انتظار بازگشایی نمادی بودند که امروز حداقل +۱۰ درصد را برای آن‌ها داشته باشد، اما زمانی که ۱۲:۲۸:۳۵ ثانیه این سهم باز می‌شود و با دامنه -۵ کار خود را پایان می‌دهد، شما حال سهامداران را درک کنید؛ آقای ناظر به‌دل شکسته سهامدار رحمی!

وقتی سهامدار خرد حقیقی در این زمان نه می‌تواند که بخرد یا سفارش فروش خود را لغو کند، صدای سهامدار بلند می‌شود که آیا حقوقی و از ما بهتران ملاصدرا با هم هماهنگ نیستند ...

هسته‌ای که با سبزی خوش نیست
سخنگوی راه‌پله‌ها از زیر تابلوی بازار نیز مجدد دل‌آزردگی‌های سهامداران را بازگو می‌کند که چرا در روز‌های سبز بازار و زمانی که سفارش خواص از استیشن‌ها راهی معامله می‌شود هسته به گلوی سهامدار می‌پرد اما؛ در روز‌هایی که قرمزی بازار چنان پررنگ است، این هسته مانند بنز کار می‌کند! اهالی بازار مخصوصا قدیمی‌ها می‌خندند می‌گویند، ما که گفتیم کار خودشان است.

دلخوش به سناتور
وقتی اهالی شهرها، برنج‌کار سابق را که تا دیروز دلخوش به پول روزانه بود را سناتور صدا می‌کنند و در مدح او چنان می‌سرایند که ناصرمسعودی همان بلبل رشت نیز نمی‌تواند روی آن موسیقی بگذارد؛ هموطن، همشهری را به‌گونه‌ای بالا نبر که رسیدن به آن، شق‌القمر شود.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
گزارش دیروز واشینگتن پست:
۱- بانک مرکزی ونزوئلا برای بنزین و قطعات دریافتی از ایران ۷۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده.
۲- شرکت‌های روسی و چینی بخاطر فشار امریکا ارتباط خود با ونزوئلا را قطع کرده‌اند، به این دلیل ادامه ارتباط با ایران برای این کشور حیاتی است.

https://wapo.st/2zwa1AQ
ارسطو
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
چه نظر کمر شکنی واسه تازه واردا
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
...................
پاسخ ها
فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
خسته نباشی بورس نیوز.......
عباس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
این واژه تازه واردا چیه که بنامشون هرکاری توی بورس میشه و میندازن گردن اونا. هسته مشکل داره میگن تازه واردا. کارگزاری کم کاری میکنه مگن تازه واردا...عرضه اولیه نمیرسه میگن تازه واردا....
آدم یاد ثبت نام خودرو میفته وقتی عرضه اولیه هست.... یکی نیست بگه روزهای خوشی که توی بازار چند وقته رکورد جهانی زده صدقه سر همین تازه وارداست...
پسس بهتره دریابیدشون.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
سلام.هر.سبزه.زاری.جای.حیوان.درنده.گوشت.خوار.نیست....بلکه.جای.چرندگان.است.که.با.اسودگی.از.سبزه.زار.تغذیه.....نمایند.وظیفه.محیط.زیست.و.دشت.بان.است.که.حفاظت.را.بر.قرار.کنند.تا.جان.چرندگان.و.سبزار.محافظت.شود.این.رسم.طبیعت.است.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: