تعداد بازدید : ۸۸۹
کد خبر : ۲۱۹۹۰۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
میزان نقدینگی و علاقه ورود به بازار سرمایه تناسبی با زیرساخت‌ها و نظام معاملاتی نداشته و از سوی دیگر نظام عدالت و شفافیت را تا حدودی مخدوش می‌کند که این مسائل را می‌توان نقص و نقطه ضعفی بزرگ برای بورس عنوان کرد.
 
نقطه ضعف بورس/عدم تناسب زیرساخت‌ها با میزان ورود نقدینگی
 
فردین آقابزرگی، مدیرعامل کارگزاری بانک دی با اشاره به مشکلات سامانه معاملاتی به بورس نیوز گفت: شفافیت در انجام معاملات به دسترسی یکسان آحاد استفاده کنندگان و فعالان بازار بستگی دارد.
 
وی ادامه داد: این میزان نقدینگی و علاقه ورود به بازار سرمایه تناسبی با زیرساخت‌ها و نظام معاملاتی نداشته و از سوی دیگر نظام عدالت و شفافیت را تا حدودی مخدوش می‌کند که این مسائل را می‌توان نقص و نقطه ضعفی بزرگ برای بورس عنوان کرد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مشکلات موجود تصریح کرد:اعمال تحریم‌ها و شرکت‌های provider از یک سو و عدم برنامه ریزی از جانب مسئولین از سویی دیگر ایجاد مشکل کرده است.
 
مدیرعامل کارگزاری بانک دی گسیل نقدینگی به بازار را عاملی برای پررنگ شدن این نقیصه دانست و گفت: بازار منبعث از سیاست‌های پولی و اقتصادی دولت بیشتر مشکل سامانه را احساس کرده و این جمله که «چون ظرفیت وجود ندارد بنابراین نباید نقدینگی وارد شود» اشتباه است. 

آقابزرگی خاطر نشان کرد: لازم است با اولویت نسبت به رفع مشکل و نقص بزرگ در سیستم معاملات اقدام شده و با میزان انگیزه ایجاد شده انتظار می‌رود که مسئولین اقتصادی در راس، چون وزیر اقتصاد واعضای شورای عالی بورس این موانع را برطرف کنند.
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
قابل توجه مدیران سازمان بورس و شرکت بورس .ازتون شکایت میکنم.تمام ضررهای ما را باید پرداخت کنید.
امروز یکشنبه 11 خرداد 99 روز سوم است انلاین کارگزاری کشاورزی کلا قطع است.تلفاناشونم جواب نمیدن .دوستان اختلال و قطعی مداوم در آنلاین کارگزاریها هم به اختلال همیشگی هسته معاملات اضافه شده است.باید شکایت کنیم و در اخبار خبرگزاریها در مورد بورس و اقتصاد کامنت بزاریم تا دیده بشه و بگوش مسئولین مربوطه در قوه قضائیه- سازمان بازررسی وزارت اطلاعات و غیره برسه. بنظرم این یک دزدی آشکار و سازمان یافته است که در بورس بدون سروصدا ادامه داره و جیب مردمو براحتی دارن میزنن.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
مقصر اول سازمان بورس هست
مقصر اول همونهایی هستن که انحصار ایجاد کردن
انحصار در شرکتهای نرم افزاری و راه ندادن هیچ شرکت دیگه به این حوزه. با روشهای مختلف . الان بگی میکن انحصار وجود نداره ولی کافیه یه شرکت بخواد وارد این حوزه بشه، اینقدر براش مشکل درست میکنن، مستندات نمیدن، شروط محیرالعقول میزارن، به سوالاش جواب نمیدن تا طرف عطاش رو به لقاش ببخشه

اگه همه چی توزیع میشد. کارگزاری از انحصار در میومد. به تعداد زیاد نرم افزار تولید میشد و بار توزیع میشد دیگه الان کاسه چه کنم چه کنم نگرفته بودین

مقصر همه انحصار طلب ها در همه حوزه ها هستن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۱
پرده برداری "نفتی‌ها" از یک تخلف بزرگ در هلدینگ خلیج فارس/ پتروشیمی گچساران به تاراج رفت؟

http://naftiha.ir/38413
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
سلام اینکه میکویم دولت واذنابش دراین ششسال از 92 تا حالا همه برده خزانهداری امریکاهستند بیدلیل نیست اینهااز 92 تا حالا بورسرا میخواستند نابود کنند ودنبال ملارزه با پولشوئی نوع خزانهداریامریکا بودند مسئولان این بیلیاقتی هیئت دولتی هست که برای مبارزه با پولشوئی نوع خزانهداریامریکا موافقت میکند وقانون فاسد تصویب میکند وبعد مدیران بورس طرح سجام برایمبارزه با پولشوئی ابداع واختراع میکنند که خلاف قوانین اجرائی کارت ملی هوشمند که مجری اصلی وانحصار احراز هویت عمل میکند نتیجه این طرح قوانین وحقوق قبل ازسال 92 سهامداران وقوانین قبلاز 92 نادیده کرفته میشود وسجام ومبارزهبا پولشوئی نوع خزانهداریامریکا میشود استراتزی واویننامه اجرائی بورس ویک عده هم بورسرا سرزمین برمودا وجزیره اسرارامیز عنوان میکنند حالا این اقایان از سال 92 تاکنون اصلا بورسراقبول نذاشتن وهمه نوکر وبرده ودست بکوش خزانهداریامریکا بودند ببینید این سجام ومبارزه باپولشوئی خزانهداریامریکا جه ظربها به عموم مردم وقدرتش زد که حالا صدای عدهای درامدهاست چرامدیران به فکر کسترش بازارسرمایه واموزش کستردهان به عموم مردم اکراه دارند چرا ازاینکه مردم فهم وعقل خودشانرا کسترشذهند ناراحت هستند چرا بدترازبردها دنبال ااوامر ومنویات خزانهداریامریکا باشیم ازریسجمهور وهیئت دولت وریس مجلس جه کسی این عناصر برده خزانهداریامریکارا محاکمه می کند کدام دادستان کدام مدعیالعموم کدام ........ کدام قاضی کدام قاون اینهرا مجارات میکند مکر بورسایران نمیتواند براساس تعاون اسلامی درجهان خود نمائی کند بورس تعاون اسلامی جهانی ایران اینده فردای جهان سالم همراه با وجدان انصاف خواهددرخشیذ وتمام بردکان ذلیل و وامانده خزانهداریامریکا انشائالله به باورهای انسانیت خودشان ایمان بیاورند که اختیارذار هستند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: