تعداد بازدید : ۲۵۷
کد خبر : ۲۲۰۱۲۳
در نامه وزیر ارتباطات به رییس جمهور مطرح شد:
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محور‌های ۱۰گانه دولت الکترونیک خبر داد.

آزادسازی سهام عدالت بدون مراجعه حضوری

به گزارش بورس نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نامه‌ای به رییس جمهوری از اجرایی شدن گام نخست از محور‌های ۱۰ گانه دولت الکترونیک خبر داد که این طرح با همکاری وزارت اقتصاد، سازمان بورس و سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است.

در بخشی از نامه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به حسن روحانی رییس جمهوری آمده است: پیرو ابلاغیه حضرتعالی در خصوص محور‌های ۱۰گانه دولت الکترونیکی به وزرای محترم، مصوبات شورای اجرایی فناوریاطلاعات و تاکیدات حضرتعالی در هیات وزیران، این وزارت ابلاغیه‌های مذکور را به طور مستمر پیگیری نموده و بسیار خرسندم که به استحضار برسانم.

یکی از خدمات مذکور در ابلاغیه‌ها برای ارایه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری به هموطنان با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی سازی، سازمان بورس و اوراق بهادار به سرانجام رسید و دولت یکی از خدمات خود را الکترونیکی نموده و در دسترس مردم عزیز کشورمان قرار داد.

آذری جهرمی در بخش دیگری از این نامه خطاب به رییس جمهوری می‌افزاید: خدمت آزادسازی سهام عدالت که با استقبال هموطنان روبرو شده است با استفاده از بستر دولت الکترونیکی و با فرایند احراز مبتنی بر شمار ملی و تلفن همراه و بدون هرگونه مراجعه حضوری به انجام رسید. ۱۳ میلیون و ۶۴۰ هزارنفر از هموطنان تا تاریخ ۸ خرداد در یک فرایند الکترونیکی درخواست آزادسازی سهام عدالت خویش را ثبت کردند و از این تعداد تاکنون ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از هموطنان به سبد سهام عدالت خود دسترسی یافته و این تعداد با بستر‌های الکترونیکی فراهم شده و همچنان در حال افزایش است.

وزیر ارتباطات در این نامه آورده است: این خدمت الکترونیکی دولت منجر به کاهش مراجعه حضوری و مکرر مردم به دستگاه‌های اجرایی و پیشخوان شده است و مردم با استفاده از تلفن همراه و یارانه شخصی و در بستر شبکه ملی اطلاعات ضمن اعمال الکترونیکی حق انتخاب خود برای آزادسازی سهام عدالت از سبد خود مطلع شده و قدرت تصمیم گیری برای سبد سهام خود را یافته اند. این طرح باهمکاری مشترک سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی و وزارت اقتصاد و دارایی و وزارات ارتباطات به سرانجام رسیده و از دستاورد‌های دولت الکترونیکی برای تسهیل امور شهروندان و افزایش رضایت عمومی ایشان است.

در پایان آمده است: ضمن تشکر از همکاری و کار مشترک انجام گرفته بین دستگاه‌های اجرایی مذکور امید است با حمایت حضرتعالی و همراهی سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی تمامی محور‌های ده گانه الکترونیکی شدن خدمات در بازه زمانی مشخص شده به سرانجام برسد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
این خدمات با هزینه هرنفر 20000 تومان ازکیسه حتی اشخاص درتحت پوشش کمیته امداد وبهزیستی اجرا شد
حسن کلید قبل از سهام عدالت حسابی کاسبی کرد ووزیر مفتخر شد به انجام کار
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: