تعداد بازدید : ۵۳۷
کد خبر : ۲۲۰۱۶۱
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد: 
۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز‌های بازار سایه انداخته است. 
 
سایه نگرانی از سهام عدالت بر معاملات بازار
 
احمد اشتیاقی، مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در بررسی بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: "بورس" نشان داد که کف سازی‌هایی  شکل گرفته و در حال رسیدن به تعادل است. 

وی ادامه داد: بازار به شکل فقط صف خرید یا فقط صف فروش بودن پیش می‌رفت، اما به نظر می‌رسد طی چند هفته اخیر به معادله در قیمت‌های تعادلی عادت کرده است. 

این کارشناس بازار سرمایه به کف سازی بازار در محدوده کنونی اشاره و اظهار کرد: به لحاظ بنیادی لازم است که بازار در این محدوده خود را نگه داشته و بنا به آنچه از باب دلار نیمایی انتظار می‌رود (که به صورت تدریجی) طی سال ۹۹ با افزایش قیمت مواجه شود، به نظر می‌رسد که به رشد خود ادامه دهد. 

اشتیاقی ضمن اشاره به هیجانات روز گذشته در صف‌های فروش، خاطر نشان کرد: امروز شاهد این اتفاق نبوده و لازم است سهم‌های خوب و بنیادی در قیمت‌های حاضر مدتی معامله شده تا بنا به گزارش‌های سه ماهه و محاسبه برآورد ۹ ماهه آتی سال در جهت سودآوری شرکت‌ها، روند رو به رشد خود را ادامه دهند. 

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده به نگرانی‌های بازار از سهام عدالت اشاره داشت و گفت: این ترسی از عدم وجود نقدینگی لازم برای خرید سهام عدالت وجود دارد که بر معاملات این روز‌های بازار سرمایه سایه انداخته است. 

اشتیاقی اضافه کرد: به طور کلی معاملات روز جاری در حرکت مناسبی بوده و اینکه بازار بتواند وارد فاز هیجانی خرید و فروش نشده و روند تعادلی معاملات خود را طی کند می‌تواند برای حرکت آتی" بورس " بسیار مناسب باشد.
 
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: