تعداد بازدید : ۳۰۳
کد خبر : ۲۲۱۷۰۷
نگاهی به جدیدترین روند سودآوری این شرکت پرداخت الکترونیک؛
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
عمده درآمد‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک از سه محل کارمزد شاپرک، اجاره بهای پرداختی پوز‌ها توسط بانک‌ها و فروش پین شارژ‌های اعتباری است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، همانگونه که در گزارش‌ها پیش از این هم پیش بینی می‌شد، رشد بهای تمام شده و شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار دادن درآمد‌های ماه‌های انتهایی سال مالی ۱۳۹۸، بالاخره تاثیرات منفی خود را بر صورت‌های مالی شرکت‌های پرداخت الکترونیک نمایان کرد.

شرکت آسان پرداخت پرشین که اتفاقا یکی از شرکت‌های پیشروی صنعت پرداخت الکترونیک کشور نیز به حساب می‌آید، در جدیدترین صورت‌های مالی منتشر شده خود خبر از تعدیل منفی سودآوری در مقایسه با سال مالی گذشته داد که به نظر می‌رسد پس از چند سال رشد چشمگیر سودآوری، اکنون شاهد توقف ولی ثبات سودآوری این شرکت هستیم.

همانگونه که خوانندگان استحضار دارند، عمده درآمد‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک از سه محل کارمزد شاپرک، اجاره بهای پرداختی پوز‌ها توسط بانک‌ها و فروش پین شارژ‌های اعتباری است.

بر اساس گزارش عملکرد سالیانه منتشر شده شرکت آسان پرداخت، این شرکت علیرغم ثبت افزایش درآمد‌های ناشی از کارمزد تراکنش شاپرکی (که بخشی از آن هم به دلیل رشد نرخ تورم و افزایش قیمت کالا‌ها است)، کاهش درآمد‌های محسوسی در سرفصل پشتیبانی دستگاه‌های پوز بانکی (اجاره دریافتی از بانک‌ها) به ثبت رسانده که از جمله موارد نگران‌کننده صورت‌های مالی این شرکت نیز به شمار می‌رود.

در نهایت این شرکت با سود خالص در حدود ۲۳۰ میلیارد ریالی را به ثبت رسانده که در مقایسه با سال مالی گذشته منتشر شده روند نزولی را طی کرده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: