تعداد بازدید : ۶۹۰
کد خبر : ۲۲۱۷۱۵
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
در حوزه "تحریم" اتفاق تازه‌ای نیفتاده و عملا تا حدی پیشروی داشته که امکان تشدید بیشتر برای آن و جود ندارد، به همین دلیل بازار از وضعیت تحریم‌ها عبور کرده و فرصتی برای طرح مجدد آن‌ها وجود ندارد.
 
 
امکان تشدید بیشتر تحریم‌ها وجود ندارد
 
همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه در پیش بینی حرکت بازار روز جاری به بورس نیوز گفت: بازاری مثبت را شاهد هستیم که در این میان چند عامل موثر نیز به چشم می‌خورد.

وی ادامه داد: افزایش قیمت دلار، وضعیت بازار‌های جهانی و ادامه ورود نقدینگی را در بازار این روز‌ها شاهد هستیم.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص اعمال مجدد تحریم‌ها خاطر نشان کرد: در حوزه "تحریم" اتفاق تازه‌ای نیفتاده و عملا تا حدی پیشروی داشته که امکان تشدید بیشتر برای آن و جود ندارد، به همین دلیل بازار از وضعیت تحریم‌ها عبور کرده و فرصتی برای طرح مجدد آن‌ها وجود ندارد.

دارابی به وضعیت دلار نیز اشاره داشت و گفت: در این حوزه وضعیت پیچیده‌ای به چشم می‌خورد، بانک مرکزی تلاش بسیار خوب و مدیریتی مناسب را طی چند سال اخیر اجرایی کرده، با هدف اینکه بازار از حالت تلاطم و هیجان به دور شده و در عین حال اجازه حرکت نقدینگی به طرف بازار ارز سلب شود.

وی خاطر نشان کرد: فکر سرمایه گذاری در بازار ارز، امری بعید به نظر می‌رسد چرا که عملا فرصت بازدهی خاصی در آن وجود نداشته و بازاری فعال نیست.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد به جز تقاضای واقعی و تحولات تاثیر گذار ناشی از کم شدن تاثیرات کرونا و بازشدن مبادلات مرزی و تاثیر بر بازار سرمایه، عامل مهمتری وجود داشته باشد.

دارابی در معرفی لیدر‌های این هفته بورس، اظهار کرد: به نظر می‌رسد گرونه بانکی، هلدینگ ها،سرمایه گذاری و گروهی که ارز ۴۲۰۰ تومانی آن‌ها حذف شده، بازدهی بهتری خواهند داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: