تعداد بازدید : ۶۲۸
کد خبر : ۲۲۱۸۲۲
رئیس هیات مدیره کانون سهام عدالت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز اذعان کرد:
۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
اعتراضاتی نسبت به عدم آگاهی و درخواست تغییر در سامانه از سوی مردم مطرح شده که از طریق دفتر مدیریت اقتصادی مقام معظم رهبری این امر پیگیری شده و امید می‌رود که امکانات ویرایش و تغییر برای افراد فراهم شود.  
 
پیگیری برای تغییر روش مستقیم به غیر مستقیم/ اقدام عجولانه و ایجاد مشکل در اطلاع رسانی
 
ابراهیم قربانی رئیس هیئت مدیره کانون سهام عدالت به بورس نیوز گفت: استنباطی مبنی بر اصرار دولت به روش مستقیم برای سهامداران سهام عدالت وجود ندارد. 

وی ادامه داد: حقی به سهامدار داده شده که در صورت تمایل برای مدیریت شخصی، روش مستقیم و یا سپردن مدیریت سبد به شرکت‌های سرمایه گذاری استانی روش غیر مستقیم را انتخاب کند، حال افراد آشنا با بازار سرمایه، برای جلوگیری از خرد شدن سهام و کاهش ارزش، روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند. 

قربانی خاطر نشان کرد: تاکنون ۸۰ درصد از مردم، روش غیر مستقیم را انتخاب کرده و برخی اخبار منتشره از سوی سخنگوی شورای عالی بورس بر این مبناست که فرصت انتخاب آگاهانه در اختیار مردم قرار بگیرد. 

رئیس هیئت مدیره کانون سهام عدالت به اظهارات مقام معظم رهبری در بند سه ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت اشاره و اظهار کرد: در این بند تاکید شده که مسئولین و شورای عالی بورس، مردم را به ماندگاری در شرکت‌های سرمایه گذاری استانی (روش غیر مستقیم) تشویق کنند. 

وی افزود: برخی مشکلات به سال ۹۵ باز می‌گردد که باید سهام عدالت مطابق با مقررات آزاد می‌شد، ولی اتفاق رخ نداد و سرانجام با پیگیری مراجع ذیصلاح و دفتر مقام معظم رهبری انجام گرفت.

قربانی خاطر نشان کرد: برخی کوتاهی‌ها در این میان رخ داد که اقدامات عجولانه باعث ایجاد مشکلات در اطلاع رسانی به مردم شد و بسیاری از افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند، پس از کسب آگاهی به این نتیجه رسیده اند که روش غیر مستقیم انتخاب بهتری برای مدیریت سهام عدالت است. 

وی ادامه داد: اعتراضاتی نسبت به عدم آگاهی و درخواست تغییر در سامانه از سوی مردم مطرح شده که از طریق دفتر مدیریت اقتصادی مقام معظم رهبری این امر پیگیری شده و امید می‌رود که امکانات ویرایش و تغییر برای افراد فراهم شود.
جمشید
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۱
باید این اتفاق بیافتد که اگر شخصی با اصرار یا پیشنهاد دیگران روش مستقیم را انتخاب کرده یکبار دیگر فرصت این را داشته باشد که بتواند روش غیر مستقیم را انتخاب کند . کار سخت و چالش برانگیزی هم که نیست . میتوان یکبار دیگر در مدت مثلا پنج روز به همه فرصت داد تا روش مناسب خود را انتخاب کنند .
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: