تعداد بازدید : ۴۰۰
کد خبر : ۲۲۲۰۳۲
آیا سهامداران این داروساز باید منتظر تقسیم سود مجمع باشند؛
۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
با توجه به قیمت‌های بالای سهام این شرکت به نظر نمی‌رسد مبالغ حاصل از فروش سرمایه گذاری منابعی را برای تقسیم در مجمع عمومی سالیانه این شرکت تامین کند.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در حالی که در روز‌ها و هفته‌های اخیر شاهد عدم عرضه صف خرید و رشد بیش از ۶۰ درصدی قیمت سهام شرکت داروسازی لقمان هستیم، صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از شناسایی زیان خالص در صورت عدم تحقق سود غیر عملیاتی ناشی از فروش سهام در پایان سال مالی ۱۳۹۸ است.

رشد تنها ۴ درصدی جمع کل درآمد‌های فروش شرکت در مقابل رشد بیش از ۱۴ درصدی بهای تمام شده کالای فروش رفته منجر به کاهش ۱۹ درصدی سود ناخالص داروسازی لقمان در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با سال گذشته شده است.

کاهش چشمگیر مقادیر فروش انواع شربت مایع و انواع ویال در سال مالی ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل تاثیرات افزایش چشمگیر نرخ‌های فروش محصولات را خنثی کرده تا این شرکت عملا نتواند رشد محسوسی را درآمد‌های خود به ثبت برساند.

همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهده می‌شود، افت چشمگیر مقادیر فروش محصولات اصلی این شرکت و کاهش سود عملیاتی و البته شناسایی بیش از ۱۹۹ میلیارد ریال هزینه مالی در سال مالی ۱۳۹۸ می‌توانست منجر به تحقق زیان خالص شود که فروش در حدود ۲۰ درصدی سهام شرکت پخش فردوس به مبلغ ۱.۴۰۰ میلیارد ریال از شناسایی و تحقق زیانی خالص جلوگیری کرد.

با این حال و با توجه به قیمت‌های بالای سهام این شرکت به نظر نمی‌رسد مبالغ حاصل از فروش سرمایه گذاری منابعی را برای تقسیم در مجمع عمومی سالیانه این شرکت تامین کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: